Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Zlata
Zlata
Vloženo 10. 8. 2016
Líbí se mi

Nekonečné téma talentů. A jaký je ten VÁŠ? :)))

Zlata
Zlata
Vloženo 10. 8. 2016
Líbí se mi
Nekonečné téma talentů. A jaký je ten VÁŠ? :)))

Nekonečné téma talentů. A jaký je ten VÁŠ? :)))

Taky si občas lámete hlavu s tím, co je váš opravdový talent a jaké máte silné stránky?? Ze zkušenosti vím, že často umíme vyprávět nekonečný příběh o tom, co všechno neumíme, nebo co nám nejde. Prostě tohle víme všichni  A já samozřejmě taky. Navíc ten nekonečný příběh je opravdu nekonečný, protože když se ještě přidá naše kritické okolí, které vidí naše nedostatky….. jak můžeme vidět svoje talenty a silné stránky??? Není divu, že to není jednoduché. Ale to neznamená, že je to nemožné.

Takže pojďme se na ty vaše silné stránky podívat Udělejte si chvilku čas ju… Zkuste si v klidu popřemýšlet nad těmito otázkami:

  • Co vás bavilo dělat jako malé děti? S čím jste si nejraději hráli?
  • Co jste nejčastěji slýchali na svou adresu od svých rodičů nebo učitelů, jak vás popisovali? A nemuselo to znít zrovna hezky… Nikdy nezavře pusu. Ta je pořád zalezlá v pokoji s knížkama. Vždycky si zkouší moje boty a šperky. Pokaždé se mi plete při vaření…
  • Koho obdivujete a PROČ?
  • Co si zakazujete dělat? (Tady zbystřete, odpověď na tuhle otázku může být kvalitní vodítko…. směrem k vašemu talentu. …Zakazujeme si něco, co nás baví, protože máme pocit, že máme důležitější věci na práci…)
  • Vezměte si zvýrazňovač a projděte si několik měsíců zpětně svoje diáře, deníky. Možná se tam ukrývá další dílek do vaší skládačky.
  • O jakou radu vás nejčastěji žádají vaši přátelé?

Zodpovězte si tyhle otázky. A pokud nebudete jásat, nevadí. Je to proces. Navíc to, že něco umíte, ještě neznamená, že vás to baví a že to musíte dělat. Takže rozhodně rozlišujte i to, co děláte opravdu s vášní. A to, že vás něco TEĎ baví, neznamená, že se tomu budete věnovat věčně. Podstata může zůstat stejná, ale forma bude jiná. Zbytečně se neupínejte a mějte to jako hru.

Krásný den   Zlata 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 22. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

Odpovědět
jitkakytka
jitkakytka 10. 8. 2016

no, nechci se opičit po Hudlence, taky bych řekla, že mám dar k psaní a také k různé kreativitě : aranžování kytiček, různé věnce, jedlé kytice..dále pak i ráda experimentuji v kuchyni...chvílemi bych řekla, že takový "Ferda mravenec=práce všeho druhu"..

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 10. 8. 2016

Já sama za sebe si myslím, že mám talent na psaní..., pak také na komunikaci s lidmi... a více mě zrovna nenapadá...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 778
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.