Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 10. 3. 2019
Líbí se mi

Několik způsobů, jak zlepšit svou osobnost

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 10. 3. 2019
Líbí se mi
Několik způsobů, jak zlepšit svou osobnost

Několik způsobů, jak zlepšit svou osobnost

Teď si říkáte, že to nejde, ale ono to jde. Osobnost jde změnit a můžeme jí i rozvíjet.Osobnost je typickým vzorem myšlení, pocitu a chování, které činí osobu jedinečnou. Když říkáme, že někdo má "dobrou osobnost", myslíme tím, že je milý a přátelský.

Každý chce být a pro ostatní sympatický.Za tímto účelem je životě důležitá osobnost - pravděpodobně víc než dobrý vzhled.

Ve skutečnosti přibližně 85 procent vašeho úspěchu a štěstí bude výsledkem toho, jak dobře spolupracujete s ostatními. Nakonec je to vaše osobnost, která určuje, zda jsou lidé přitahováni nebo se vám lidé vyhýbají. Zatímco můžeme do jisté míry pouze vylepšit náš vzhled, máme schopnost vylepšit osobnost, jak by jsme ji chtěli. Je tu  možnost  rozvíjet nebo integrovat do našich osobností rys, který považujeme za vhodný a přijatelný.

Zde je 10 skvělých způsobů, jak zlepšit svou osobnost:

  1. Buďte lepší posluchači. Jacqueline Kennedy Onassisová byla považována za jednu z nejkrásnějších žen na světě, protože ukazovala dovednost být výjimečným posluchačem.  Není nic zajímavějšího než mít někoho, kdo vás poslouchá, abyste se cítili, že jste jediná osoba na světě.

  2. Čtěte si více a rozšiřte své zájmy. Čím více čtete a kultivujete nové zájmy a poznatky, tím více se zajímáte i o ostatní. Když se setkáte s novými lidmi, dává vám možnost sdílet to, co víte  a vyměňovat si s nimi své názory.

  3. Snažte se o konverzovaní. Všechno se týká toho, kolik toho čtete a co víte. Jakmile budete mít hodně informací a zájmu, dozvědět se, tak o tom můžete  více konverzovat.  Nikdo nemůže přečíst nebo vědět všechno, takže je lepší poslouchat co Vám ten druhý říká, protože i tím se učíte.  Pokud jste náhodou stydliví, zapojte se do skupiny, která vás povzbudí, k tomu abyste mluvili o tom, co víte. Na internetu je takovýchto skupin hned několik. Ať už jde o internetovou konverzaci nebo  konverzaci na živo face to face.

  4. Potkávejte nové lidi. Usilujte o setkání s novými lidmi, zejména s těmi, kteří na rozdíl od vás nepoznají . Nejenže vás vystavuje různým kulturám a alternativním způsobům, jak dělat věci, ale rozšiřuje i vaše obzory.

  5. Buďte sami sebou. Nesnažte se být někdo, kdo nejste. Když se o to budete snažit, tak vaše okolí to pozná. Vzhledem k tomu, že každý z nás je jedinečný, vyjadřuje, že jedinečnost je to, co nás činí zajímavými.

  6. Mějte pozitivní výhled a postoj. Kdo chce být kolem lidí, kteří jsou negativní, stěžují si hodně, nebo nemají co dobrého říct?  Místo toho buďte takoví optimisté, kteří při vstupu do místnosti rozzáří pokoj svojí energií. Udělejte to tak, že hledáte to nejlepší na lidech a věcech kolem Vás.  Vřele se usmívejte, rozšiřujte radost a rozdávejte ji kolem sebe.

  7. Buďte zábavní a podívejte se na humornou stránku života. Každý má rád společnsot někoho, kdo je komik. Někoho kdo se umí smát a rozesmát.

  8. Buďte nápomocní ostatním. Podpora je pravděpodobně nejvíce šetrná věc, kterou můžete integrovat do své osobnosti. Stejně jako vy sami víte, že je to podpora ostatním, když to potřebují. Všichni máme rádi roztleskávačku v našem rohu; někdo, kdo je povzbudivý, věří v nás a pomáhá nám vyzvednout, když jsme na zemi.

  9. Buďte bezúhonní a zacházejte s lidmi s úctou. Být upřímný a věrný svému slovu přinese obdiv, úctu a vděčnost ostatním. Nic nezlepšuje osobnost člověka víc než integritu a respekt - respekt k druhým, stejně jako respekt k sobě.

My lidé máme sílu a schopnost utvářet  a měnit své osobnosti, když si to  přejeme. Když se vyvíjíme, abychom byli všichni, tím co můžeme být, přispíváme nám všem, stejně jako ke štěstí druhých.

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 5. 2020

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 10. 3. 2019

být pozitivní je skvělé, obzvlášť když máte kolem sebe lidi, s kterými to lze sdílet

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 781
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.