Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

LenyaS
LenyaS
Vloženo 7. 10. 2016
Líbí se mi

Nejčastější odpověď je „nevím.“ A jak souvisí se začínajícím podnikáním?

LenyaS
LenyaS
Vloženo 7. 10. 2016
Líbí se mi
Nejčastější odpověď je „nevím.“ A jak souvisí se začínajícím podnikáním?

Nejčastější odpověď je „nevím.“ A jak souvisí se začínajícím podnikáním?

Rozcestník na informace

 

Zrovna dneska mě napadlo, že informací je na světě (a přístupných) hodně. Vlastně by se asi dalo říct, že i všechny. Problém dnešní doby je, že neexistují žádné rozcestníky, které by Vám řekly:

„Jestli hledáte informace o manažerském myšlení, musíte doleva a pak rovně, modré dveře vpravo, oddíl 47B… Jestli hledáte informace o reklamě na Googlu, tak to musíte prve rovně, pak doprava, pak….“

Jo, tak takhle to nefunguje. Je takový přehršel informací! A co si budeme povídat, kromě toho, že jsou duplicitní, spousta z nich jsou staré a přežité, a pak máme také informace podané špatnou formou, i když třeba užitečné. Kolikrát se Vám stalo, a teď myslím nejenom ve škole, že jste sice dostávali kvalitní informace, ale pro Vás buď nesrozumitelnou formou, nebo výklad pro Vás byl nudný avyjadřovací způsob dotyčného ve Vás vyvolával různorodé pocity? Jo, to se stává. Je to běžná realita dnešního života. A nemusí jít ani o školu, že? Co třeba v práci? Šéf něco říká a když se ptá: „Chápete to?“ Všichni kývnou a po poradě dají hlavy dohromady, aby se dohodli na zadání „vlastním jazykem“.

Tohle jsou všechno věci, které musíte dnes a denně překonávat. Člověk má spousty otázek, ale rozcestníky s odpověďmi nikde. Dokonce si myslím, že by to mohl být i hrozně dobrý business. Tedy přínosný, jak by to vydělávalo netuším, ale on by na to někdo určitě přišel. 

Prostě by někdo pro jeden obor shromažďoval informace. „Chcete něco nového? Přečtěte si toto. – Jste laik? Doporučuji toto. – Chcete něco psané laskavou formou? To musíte sáhnout po tomto…“ To by bylo, co? Už žádná odpověď: „Nevím.“

 

Hudba budoucnosti

Bohužel je to pro zatím hudba budoucnosti. To chce lidský faktor. Ale řešení to přece jenom má. Když hledáte odpovědi na svoje otázky, tak vždycky naleznete. Vždy si najdete toho pravého, kdo má pro Vás ty užitečné informace a podává je formou, která je pro Vás srozumitelná. Kdo hledá najde, platí více, než kdy dříve.Hledejte odborníky v oblasti Vašich otázek, než někdo přijde s rozcestníky.

 

Začínáte podnikat

Druhou dobrou zprávou je, že pokud třeba začínáte podnikat v nějakém oboru, nebo byste chtěli začít podnikat a máte pocit, že o Vašem tématu už toho bylo napsáno hodně a je tolik dostupných informací, že Vás to odrazuje, tak se nedejte! Víte dobře, že jedna kniha nestačí. Že získání odpovědi na jednu otázku vyvolává často další otázky. Někdy to vyvolá i hladovou touhu po tom, vědět víc, ne-li všechno. Hodiny a hodiny strávené dychtěním po vědění.

Jestli se o dané téma opravdu zajímáte a hodně čtete, vždycky dokážete udělat kvalitní materiál svou vlastní formou, kde budete sdružovat informace jinou formou, jinak podané, jinak vysvětlené, doplněné o další vlastní zážitky a zkušenosti. A začnete tak pracovat na jednom rozcestníku. Na ukazateli pro Vaše čtenáře a následovníky. Pro lidi, jako jste Vy. Dáte jim informace za zlomek času, který jste nad studiem strávili vy samotní. Jen dbejte na formu podání. Laskavá forma a dobře vysvětlené informace jsou základ. Taky jste začínali, tak co mají Vaši čtenáři vědět na úplném začátku? Každá otázka má svou odpověď.

Také jsem to zkusila. Však se na to můžete podívat sami v mém e-booku o tom, jak si dát správně cíle. A nemyslím tím metodu SMART. Pro dosažení Vašeho úspěchu musíte jít dál. A jestli chcete začít podnikat, můj e-book zdarma Vám v tom může pomoci. 

Do toho!!!! Už žádné: „Nevím.“

 

Vaše Lenka

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 6. 2020

Odpovědět
Glady
Glady 7. 10. 2016

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 284
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.