Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Alena Ratajova
Alena Ratajova
Vloženo 6. 5. 2016
Líbí se mi

Nejčastější chyby v komunikaci

Alena Ratajova
Alena Ratajova
Vloženo 6. 5. 2016
Líbí se mi
Nejčastější chyby v komunikaci

Nejčastější chyby v komunikaci

Můžete namítnout, že komunikovat přece umí úplně každý. Ano, umí, otázkou zůstává jak a s jakou mírou úspěšnosti a pochopení.

Komunikace jak v partnerském, tak v obchodním vztahu by měla být oboustranně výhodná, jinak dříve či později jedna či druhá strana bude cítit pocit neporozumění či neuspokojení.

Jsou způsoby, jak můžete vaši komunikaci vylepšit:

Hodně se ptejte. Buďte zvídaví. Projevte opravdový zájem o druhého. U pokládání otázek naslouchejte. Upřímnost se dá snadno poznat. 

Rozvíjejte diskuzi. Pokud vám něco není jasné, zeptejte se znovu, ujistěte se, zda jste dobře a správně pochopili, co druhý myslí.
Stejně tak si ověřujte, zda vás druhá strana pochopila. Není jednodušší otázka než např. v případě zaměstnance „můžeš mi svými slovy zopakovat/říct, co tedy po tobě chci, abys udělal/a?“, nebo v případě obchodního styku a domlouvání spolupráce „můžeme si tedy zopakovat, jaké kroky teď v nejbližší době obě strany uděláme?“.

Projevujte své emoce. V případě souhlasu, nesouhlasu, (ne)spokojenosti, dávejte průchod svým pocitům. Řekněte, co se vám líbí či nelíbí. Řešte to zavčas, a pokud možno bez vygradovaných emocí. Vždy je vše lepší řešit v klidu, než když už vám „bouchají saze“. I pro vás osobně je lepší naučit se své emoce ventilovat, ať už jakkoli. Fyzickou prací, v posilovně, na procházce u řeky. Můžete něco rozbít (když vás to pak nebude mrzet) nebo si zakřičet… fantazii se meze nekladou. Nesnažte se být za každou cenu silní a klidní, i papiňák drží, drží a pak bouchne. A je lepší bouchat průběžně, než se pak proměnit v nebezpečnou sopku.

Pokračování na http://www.alenaratajova.cz/nejcastejsi-chyby-v-komunikaci/

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 24. 6. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 9. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

Odpovědět
Ovace
Ovace 21. 12. 2016

Přesně tak

Odpovědět
Glady
Glady 9. 5. 2016

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 307
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.