Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Nedovol jedovatým lidem, aby tě stáhli s sebou dolů

KamilaK
KamilaK
Vloženo 27. 7. 2019
Líbí se mi
Nedovol jedovatým lidem, aby tě stáhli s sebou dolů

Nedovol jedovatým lidem, aby tě stáhli s sebou dolů

Nedovol jim, aby tě připravili o náladu, důvěru v sebe, naděje, sny a přání. Nedovol jim vzít ti energii a vítr z plachet.????????
Nenech jejich kritiku, pochyby, urážky a výsměch, aby ti udělaly ze života peklo.

Je to těžké a to obzvlášť tehdy, když tito jedovatí lidé jsou zároveň ti, kteří by tě měli nejvíce podporovat. Tvá rodina, partner, nejbližší ...kamarádi. Je to smutné, ale bohužel i to se děje. Bohužel jsou to právě oni, kteří se kolikrát dokáží trefit přesně tam, do těch citlivých míst, tam, kde tě to bolí nejvíce.

Přesto není dobré si takové lidi, jejich chování a uvažování držet až moc blízko. Čím více času s nimi strávíš, tím více tě ovlivní, tím více tě nakazí svým pohledem na svět. Neber to jen tak. Netoleruj to.

Nikdo neříká, že se jich musíš zbavit navždy. Nikdo neříká, že už je nesmíš nikdy vidět. Jen si uvědomuj, jak velkou moc má jejich přítomnost ve tvém životě. Jak moc ovlivňují to, jak se díváš na vše. Zvaž pečlivě, kolik pozornosti jim dáváš. Můžeš mít lidi ráda, ale zároveň si je nepouštět až příliš blízko k tělu.

Je to tvůj život.
Je důležité, aby ses v něm cítila dobře.
Pokud ti ho někdo kazí tím, jak se chová,
tím, jak mluví, tím, jak uvažuje, nebo
dokonce tím, jak s tebou zachází...
Máš plné právo s tím něco udělat.

Nenechávej to jen tak. Střež si své štěstí. Opatruj svoji radost ze života. Tvá spokojenost by měla být prioritou. Ať se děje, co se děje. Ano, někdy to znamená dělat nepříjemná rozhodnutí. Omezit kontakt s někým. Říct nepříjemné věci. Říct pravdu. Ale je to mnohem lepší, než abys to dusila v sobě.

Někdy je třeba udělat něco nepohodlného pro to, abys zachovala klid a mír ve svém nitru.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Mirka Vaľová 1. 8. 2019

tak toto je super, toto som práve teraz potrebovala... dakujem...pomože mi to snáď vymedzit si konečne hranice voci susede, alebo jej povedat konečne na rovinu, aby sa prestala ku mne správat tak ,ako sa správa,mám toho už naozaj dost....

Odpovědět
benca
benca 28. 7. 2019

Treba si urobit poriadok a ludia ktori k nam nepatria musia von

Odpovědět
evionka
evionka 28. 7. 2019

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 28. 7. 2019

Jo a rádoby kamarádky, které se pokoušely mě stahovat dolů, jsem od sebe již dávno řádně odstřihla , ale přesto jich mám pořád dost

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 28. 7. 2019

hudlenka
hudlenka 28. 7. 2019

Ano, můj první manžel byl jedovatý had, který mě stahoval dolů, neustále mi předhazoval, jak jsem hnusná, tlustá, nešikovná a k ničemu. Přitom to nebyla pravda, možná jsem nebyla hezká, ale proč si mě bral, tlustá jsem byla vždy, i s tím si mě bral. Že bych byla nešikovná, to říci nemohu, umím vařit, péct, žehlit, háčkovat, vyšívat, plést atd... A to, že jsem k něčemu, mi nyní dává najevo můj druhý manžel, který mě často chválí, neustále říká, že neodpočívám a stále něco dělám, tak vím, že nejsem k ničemu...jen je třeba si to sama v sobě srovnat

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

2 922
testovaných produktů
85 591
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.