Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

LenyaS
LenyaS
Vloženo 24. 10. 2016
Líbí se mi

Nedaří se Vám? A jak často říkáte ALE?

LenyaS
LenyaS
Vloženo 24. 10. 2016
Líbí se mi
Nedaří se Vám? A jak často říkáte ALE?

Nedaří se Vám? A jak často říkáte ALE?

Vaše slova jsou Váš úspěch

 

Jestli se Vám nedaří a hledáte různé příčiny proč tomu tak je, zkuste se zaměřit na to a zjistit, jak často říkáte slovo ALE. Možná si teď myslíte, jak může jedno slovo nějak souviset s tím, jestli se Vám daří nebo nedaří?

Ono to naprosto úzce souvisí. Ti z Vás, kteří mne čtou pravidelně, tak už vědí, žečlověk je programovatelný lingvisticky. Tedy slovně. To jak mluvíme k sobě a k ostatním a myšlenky, které se nám honí hlavou, přesně odráží to, jaký život žijeme. Proto, když chcete dosáhnout svých snů a postupujete například podlemé knihy, tak spolu hodně píšeme, hodně spolu pracujeme s fantazií a hodně mluvíme.

 

ALE – zabiják splněných přání

A proč je ALE takový zabiják našich snů? To proto, že je:

  1. Slovem výmluv.
  2. Slovem negace.

Když cokoliv řeknete a pokračujete slovem ALE, negujete, tedy popíráte vše, co bylo řečeno před tím. Výmluvy jsou v tomto případě krásným příkladem:

„Chtěla bych chodit začít cvičit, ALE nemám moc času…“

„Chci mít lepší práci, ALE když vidím, co tam je všechno na starosti…“

„Uvažuji, že si letos splním přání a pojedu na nějakou krásnou dovolenou, ALE nevím, jestli se mi bude chtít dát tolik peněz…“

Vidíte to? Je to jednodušší, než se zdá a přitom vše, co bylo řečeno na začátku, bylo okamžitě smazáno jednoduchým uvedením další věty slovem ALE.

 

Vynechat ALE znamená nový způsob vyjadřování

Už to vidíte? Když vynecháte slovo ALE ze svého slovníku, budete nuceni honahradit něčím konstruktivním a navíc, jak chcete udělat výmluvu bez slova ALE?  Proto jeho vynechání Vás tolik posouvá dál. Nehledě na to, že už nikdy z Vás nevypadne kritika, která je uvozena něčím pěkným, které pak slovo ALE smaže z povrchu zemského jednou pro vždy.

Opět příklady:

„Máš to moc pěkné, ALE tohle bych přece jen zvážila předělat…“

„Seš moc šikovná, ALE ještě by to něco chtělo…“

„To jsi zvládl, ALE vím, že to dokážeš rychleji…“

 

Slovo ALE patří mezi slovní jed, kterému se radím vyhýbat úplně stejně, jako autor knihy 4 dohody, Don Miguel Ruiz, který radí nehřešit slovem. Nehledě na to, že si uděláte obrovskou laskavost v tom, že více budete přemýšlet o tom, na co se vymlouváte.

Hrozně nerada to říkám, přesto úspěšný může být každý a to naprosto ve všem, co si umane, jenže dokud na to bude mít výmluvu, vždy zůstane vše tak, jak je a to beze změny. Krásný citát budiž mi opět dalším příkladem:

„Výmluvy jsou pouhé lži, které říkáme sami sobě.“

 

Viděli jste někdy radikální hubnoucí proměny? A jak v každém případě na začátku byla hromada výmluv, proč to nejde? To je velmi krásný příklad. Stejně tak si poslechněte například nějaký namátkový rozhovor v nějaké hospodě. Kolik věcí by všichni změnili, ALE kdyby to a to, a tamto…

Nedovolte, aby jedno jediné slovo stálo mezi Vámi a Vašimi splněnými sny. Ne nadarmo platí:

„Kdo nechce, hledá důvod. Kdo chce, hledá způsob.“

 

Knihy bez ALE

Jak učím v mých e-boocích, tak je třeba se zaměřit na řešení. Když budete vždy přemýšlet nad tím, jak co udělat, tak vždy řešení najdete, i kdyby to mělo trvat déle. To nevadí. Když budete řešit, proč to nejde, tak nikdy žádné řešení nenajdete, za to výmluv budete mít stovky.  Moje e-booky proto žádné ALE neobsahují!

Úspěch znamená žádné ALE!

 

Vím, že Ti z Vás, kteří to myslí doopravdy vážně s tím, že chtějí ve svém životě něco změnit, tak udělají obrovský posun už jenom tím, že jednoduše svoje ALE naprosto vypustí ze svého slovníku. Uvidíte, ty změny. Možná si s tím užijete i spoustu legrace, protože budete muset hledat nová slova a svoje každodenní věty skládat úplně jinak. Výmluvy však ve Vašem životě přestanou mít své místo a Vaše sny k Vám začnou přicházet s naprostou lehkostí.

 

Přeji Vám, aby Vás slovo ALE opustilo jednou pro vždy a Vy dosáhli všeho, co si budete přát. 

 

Vaše Lenka

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

Odpovědět
Glady
Glady 25. 10. 2016

Odpovědět
gustawka
gustawka 24. 10. 2016

Odpovědět
EvaKubáň
EvaKubáň 24. 10. 2016

A čo slovo „avšak"

Odpovědět
LenyaS
LenyaS 24. 10. 2016

Ukazalo se, ze jen "ale" ma cloveka tak negativni a odmitaci vliv. Je to kvuli tomu, ze kdyz slysime "ale", casto vypiname a uz se rovnou pripravujeme na zvladani namitek. ;-

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 373
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.