Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Michaela Křížová
Vloženo 2. 12. 2019
Líbí se mi

Nebojme se smutku

avatar
Michaela Křížová
Vloženo 2. 12. 2019
Líbí se mi
Nebojme se smutku

Nebojme se smutku

Smutek nám může pomoci opustit věci, které už nemáme.

Smutek je stále společností vnímán jako slabost a když nás potká smutek, snažíme se to zakrýt, abychom tuto slabost druhým neukazovali. Mnoho z nás žije v tom, že pokud ostatním ukážeme, že jsme smutní, tak si okolí bude myslet, že nejsme příliš silní. A přitom z vlastní zkušenosti vím, že pokud si dovolíme smutek prožít, tak to pouze ukazuje na naší sílu.

Sama smutek beru i jako očistu duše a všechny pocity vyvolávající smutek nechám vystoupit na povrch a dovolím si je na plno prožít. Důležité je prožít pocity opuštění nebo vzteku přijmout, zpracovat je a každé odpoutávání se od všeho, co v našem životě již nemůžeme změnit, je důležité. Tím, že vše, co již proběhlo, uzavřeme, otevřou se nám tak dveře k novým možnostem.

Ve chvílích, kdy v našem životě probíhá smutek, si dovolme i pustit slzy, které jsou takovou sprchou naší duše. Do slz se nenuťme, oni přijdou…A ve chvílích, kdy všechny ty pocity, kterých se smutek týká, přijmeme, můžeme je tak snadno pustit. Mnohokrát jsem si sama vyzkoušela, že díky smutku získávám možnost vrátit se zpět do života tím, že nechám ze svého života odejít vše, co je v něm z mých pocitů navíc.

Smutek je jednou z pokladnic našeho nitra a je ukrytý přesně tam, kam jsme ukryli všechno, co jsme nechtěli řešit

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 22. 5. 2020

Pekne

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 26. 3. 2020

smutek je přirozený

Odpovědět
Tamara
Tamara 3. 12. 2019

Před pár dny mě postihla velká životní ztráta, ještě o tom nedokážu mluvit aniž se nerozbrečím. Ale nechávám to plynout volně, nebráním se ničemu, žiju dál. Moc pěkný článek

Odpovědět
lemur
lemur 3. 12. 2019

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 2. 12. 2019

Smutek je nedílnou součástí našeho života... pláču, když jsem dojatá, když jsem šťastná, tak proč neplakat, když jsem smutná? Kdykoliv si vzpomenu na maminku, mám slzy v očích..a to je přece normální....

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 238
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.