Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

sun2
sun2
Vloženo 22. 9. 2020
Líbí se mi

(Ne)splněné sny

sun2
sun2
Vloženo 22. 9. 2020
Líbí se mi
(Ne)splněné sny

(Ne)splněné sny

Jako holka jsem měla pár snů. Asi nejsem úplně normální, ale nejvíc jsem snila o hezké práci. Samozřejmě mne inspirovaly mé vzory, hlavně babička, která pracovala jako šatnářka v restauraci.

Odmala mne brala s sebou a já si připadala tak důležitě, když jsem brala kabáty, špendlila na ně lístky a později je vydávala. Babička prodávala ještě cukrovinky a cigarety, samozřejmě mne nechala všechno vyzkoušet a jen zdáli kontrolovala, jen se usmívala na hosty a pořád prosila a děkovala. Patřilo to k bontónu.

Později jsem toužila být trafikantkou, ta naše měla v obchodě pořád plno, vyznala se ve všech novinách a časopisech, přesně věděla, co se kde píše. Možná to dříve měla lehké, noviny se tolik nelišily, i když dnes to asi není o moc jiné, jen trochu barevnější. Práci trafikantky jsem si nevyzkoušela.

Další inspirací pro mne byla paní Horová, původní majitelka restaurace naproti našemu domu. Byla úplně malinká, ohnutá, táhlo jí na osmdesát, ale pořád měla úsměv od ucha k uchu, byla milá na hosty a bylo vidět, že bez své hospůdky nemůže být, i když jí už dávno nepatřila. Tohle řemeslo je totiž poslání, předává se při něm dobrá nálada. Toužila jsem si to vyzkoušet.

Tenhle sen se mi později splnil a dost se mi hodilo, co jsem okoukala od babičky. Hosty nezajímá naše nálada, chtějí se bavit, jíst a pít bez ohledu na pohlaví, náboženství i politickou příslušnost. Byla to výborná zkušenost, čtrnáct dnů jsem byla nadšená a pak poznala, že každý chleba má dvě kůrky a že tohle řemeslo je pěkná řehole. Je třeba se usmívat a bavit hosty, aby zůstali.

Je jiná doba, máme jiné sny, ale jedno pořád platí. Úsměvem, prosbou ani díkem se nikdy nic nezkazí. A jaké sny jste si splnili vy?

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 23. 9. 2020

Já jsem měla také své sny ohledně práce - chtěla jsem pracovat s knihami (a dva roky jsem chodila na brigádu u nás do knihovny), chtěla jsem práci s dětmi (jezdila jsem na tábory jako praktikantka a pak jsem 8 let pracovala na Základní škole), chtěla jsem pracovat s penězi a vystudovala jsem SEŠ spojů a rok jsem pracovala na poště a později více méně pořád jsem prodávala, a to je to nejlepší. A chtěla jsem dělat s lidmi, což se mi všude splnilo

Odpovědět
sun2
sun2 23. 9. 2020

Tak to jste měla pestré. Ano, práce s lidmi mne taky baví.

hudlenka
hudlenka 23. 9. 2020

tak tak, dneska už mám ráda svůj klídek...

Maruš11
Maruš11 22. 9. 2020

každý má své sny, některé se možná nesplní, ale mohou se splnit jiné, ještě lepší

Odpovědět
sun2
sun2 22. 9. 2020

Kahomar
Kahomar 22. 9. 2020

já si splnila asi svůj největší sen a to mít velkou rodinu a spokojený partnerský vztah

Odpovědět
sun2
sun2 22. 9. 2020

Tak to je krásný. Já jsem z velké rodiny a tak jsem zrovna tohle nějak neřešila. Velká rodina se ale hodí a jsem ráda, že je nás pořád dost na sdílení radostí i starostí.

Kahomar
Kahomar 22. 9. 2020

No a já jsem jedináček a i oba mí rodiče jsou jedináčci, tudíž mé tři děti, jejich partneři, nyní již dvě vnučky jsou pro mne to nejvíc

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 477
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.