Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

mama_na_plny_plyn
mama_na_plny_plyn
Vloženo 20. 11. 2017
Líbí se mi

Návrat mezi "dobré".

mama_na_plny_plyn
mama_na_plny_plyn
Vloženo 20. 11. 2017
Líbí se mi
Návrat mezi "dobré".

Návrat mezi "dobré".

Jako každý, jste jistě zažil, že jste se v povědomí ostatních dostali do "sekce černé ovce". Tak tomu bohužel několikrát bylo i u mě. Vím úplně přesně, že u mě je to tím, že mám vlastní hlavu, do ničeho se nenechám nutit a hlavně každému řeknu pravdu a co si myslím, ačkoliv to není podle toho, co by chtěli slyšet. Několikrát u vlastní rodiny a naposledy, jsem se stala snad až nepřítelem, u tchýně. Dlouhou dobu jsme mezi sebou měli dost kruté rozepře, hádky a takové ty "žabo-myší" války, u kterých jsme nechtěla ustoupit ani jedna. Nerada přiznávám, vinu jsme měly obě. 

A příklad našich válek? Malý byl na očkování, dala jsem ho do kočárku a na zahradě ho chtěla uchlácholit, aby usnul a tu bolístku prospal, po očkování býval nevrlí. Ovšem tchýně nabyla dojmu, že jakmile dám dítě do kočárku a vylezu ven, je její. Takže ihned vzala malýho, aniž by se zeptala, zda může a vyrazila po zahradě. Tak jsem ji jen poprosila, zda by ho mohla vozit, aby usnul a spal, protože byl na očkování a brečel by, kdyby kočár stál. Samozřejmě vše odkývla, dojela do půlky zahrady, kočár tam postavila a šla si trhat kytky a já měla tu drzost k ní dojít a poprosit, aby kočár houpala, protože malý brečí. No takže se urazila, kočár od sebe odstrčila a šla nas... domů. A už byl oheň na střeše. Samozřejmě přišel tchán, protože ona chudinka brečela a já si dovolila být ta zlá, pohádali jsme se a já už jen z trucu zakázala příteli, nosit tam malého. Takže v tomhle duchu se u nás vlekli 4 roky. 

Ovšem nedávno se stalo něco nečekaného, přijela moje máma, postarat se v jednu těžší dobu o naše dva malý kluky. Když jsem viděla, jak se ke klukům chová a jak s nimi jedná, uvědomila jsem si, že i přesto všechno je tchýně milionkrát lepší babička, než moje vlastní máma. Takže jsem se omluvila v domnění, že řekne, že to taky nemusela přehánět, ovšem omyl, řekla pouze: "No jsem ráda, že ti to došlo." Ale budiž, to je tak zanedbatelné, že s tímhle už dokážu žít, přeci jen, měli by moji kluci mít alespoň jednu babičku, která na ně bude hodná a bude je rozmazlovat. Takže jsme se usmířili, už se s ní dá dokonce i promluvit, posedět a dát si kafe, což ještě pár měsíců nepřipadalo v žádném případě v úvahu. A jako bonus? Zeptala se přítele, kdy že si mě už taky jako hodlá vzít. 

A co z toho plyne? Někdy si stačí uvědomit, že vše co se momentálně děje má víc úhlů pohledu a ten který zrovna máte vy, nemusí být ten správný. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 9. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

super

Odpovědět
Tamara
Tamara 20. 11. 2017

Vnouček je zatím malý, ale nedovedu si představit, že bych nebyla "rozmazlovací babička." Můj názor je, že vychovávat mají rodiče, prarodiče jejich výchovu musí respektovat (i když nesouhlasí). Aspoň si na to tak pamatuji z dětství a jsou to nádherné vzpomínky. Se synem a snachou o všem otevřeně mluvíme a (musím zaklepat), vztahy máme naprosto pohodové. Je to ku prospěchu všech.

Odpovědět
Clairest
Clairest 20. 11. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
94 788
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.