Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 11. 2. 2019
Líbí se mi

Návod na život od Vladimíra Kafky. Kniha plná pocty: ATELIÉR ŽIVOTA

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 11. 2. 2019
Líbí se mi
Návod na  život od Vladimíra Kafky. Kniha plná pocty: ATELIÉR ŽIVOTA

Návod na život od Vladimíra Kafky. Kniha plná pocty: ATELIÉR ŽIVOTA

Vladimír Kafka byl nejenom skvělý terapeut lidských duší, ale také vizionář, muž, který každičké slovo, které hlásal, také potvrzoval svým životem a bytím. A nebylo to vždy jednoduché, chyboval, odkláněl se od své cesty, cesty na scestí se však posléze ukazují jako ta nejpřímější cesta k úspěchu. Každý čtenář si z této mozaiky ateliérů jeho života, jež jsou koncipovány jako jednotlivé kapitoly, vezme to své. To, čím souzní s ním.

Navždy mi z této knihy zůstává v paměti obraz Vladimíra stojícího uprostřed tmavé egyptské zříceniny v Karnaku prožívajícího vizi čtyř dam. A pátá byla tou, jež se ho fyzicky dotkla. Možná právě takhle vypadá osvícení. A pak slova, která v knize opakuje mnohokrát. Na světě není nic důležitějšího než láska, a neměla by se svazovat konvencemi a něčím, co „by se mělo“. Tak zoufale nám chybí, jak moc je dnešní civilizace nemocná, fyzicky i psychicky. Všude, kde je nemoc, chybí láska.

Návod na život Vladimíra Kafky tu však zůstává

On tu už není… Ale něco důležitého tu zůstalo. A to je sdělení pro celý život. Je mi líto, že už nikomu naživo nepomůže, neukáže krásy života, které máme každý v sobě, jen tak moc zadupané vnějšími i vnitřními okolnostmi. Snad proto i otázka jeho ženy Ireny v této knize byla tak nadčasová. Co by vzkázal těm, se kterými z časových důvodů už spolupracovat nemůže těsněji, těm, kteří jsou nešťastní, nemocní a nevidí cestu ven?

„Popřál bych jim, aby v sobě našli schopnost probudit tu nejvyšší možnou sílu lásky a opustili vše, co s ní má pramálo společného. Díky tomu se v nich probudí odvaha uskutečnit to, o čem se jim třeba doposud ani nesnilo. Restartují tím svůj původní úmysl a aktivují přirozené vlastnosti zdravého těla a ducha, které v sobě nosí od narození.

Uzdravení je totiž možné jen díky jejich osobnímu vnitřnímu rozhodnutí a úmyslu. Jakmile zaměří pozornost do sebe a projeví touhu opravdově žít, dají se okamžitě do pohybu všechny součástky neviditelného světa a jejich úsilí na cestě ke zdraví podpoří.“

Vstupte do jeho Ateliéru života 

Nádherná kniha, která osloví lidskou duši na mnoha úrovních. Uvidíte autora jako dítě vyrovnávající se s proroctvími o své blížící se smrti, protože má přece cukrovku a je vyloučeno, aby dlouho žil… pozve vás do své umělecké duše, do svého života, v němž dělal řadu chyb, skrze které se učil, pozve vás prostřednictvím rozhovoru s jeho ženou Irenou, do svého života. Uvidíte příběh. Uvidíte emoce. Ale především se vám dostane mnoha slov, mnohé moudrosti, která je tak samozřejmá, tak logická, ale přesto se s ní nesetkáváme na každém kroku, protože jsme příliš zaneprázdněni běžným životem.

A přitom, právě ta láska, a to vypuštění všeho, co s láskou pramálo souvisí, by nám i ty běžné životy ulehčilo.

Ateliér života je jako hudební skladba. Má své silné stránky, opakující se refrény, důrazy i lehké tóny v pozadí. Rozhovor, milé a citlivé doslovy, úvody, myšlenky… Paní Ireně Novákové Kafkové lze jen s úctou poděkovat, že pomohla této knize na svět. Pomohla možná ruku v ruce s Vladimírem několika lidem se uzdravit.

O autorovi:

Vladimír Kafka (1963 – 2018) malíř, spisovatel, muž, jež provázel lidi těžkou nemocí, pořádal po celé republice besedy Hostiny, často s Jaroslavem Duškem a své životní zkušenosti popsal v knihách Minulost je mrtvá, život začal právě teď a Život naživo.

Knihu k vydání připravila Irena Nováková Kafková, Eminent, 2018, www.eminent.cz

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 14. 2. 2019

Odpovědět
Majina
Majina 12. 2. 2019

Škoda,že autorov život tak skoro skončil.

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 11. 2. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

2 922
testovaných produktů
85 685
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.