Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 11. 2. 2019
Líbí se mi

Návod na život od Vladimíra Kafky. Kniha plná pocty: ATELIÉR ŽIVOTA

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 11. 2. 2019
Líbí se mi
Návod na  život od Vladimíra Kafky. Kniha plná pocty: ATELIÉR ŽIVOTA

Návod na život od Vladimíra Kafky. Kniha plná pocty: ATELIÉR ŽIVOTA

Vladimír Kafka byl nejenom skvělý terapeut lidských duší, ale také vizionář, muž, který každičké slovo, které hlásal, také potvrzoval svým životem a bytím. A nebylo to vždy jednoduché, chyboval, odkláněl se od své cesty, cesty na scestí se však posléze ukazují jako ta nejpřímější cesta k úspěchu. Každý čtenář si z této mozaiky ateliérů jeho života, jež jsou koncipovány jako jednotlivé kapitoly, vezme to své. To, čím souzní s ním.

Navždy mi z této knihy zůstává v paměti obraz Vladimíra stojícího uprostřed tmavé egyptské zříceniny v Karnaku prožívajícího vizi čtyř dam. A pátá byla tou, jež se ho fyzicky dotkla. Možná právě takhle vypadá osvícení. A pak slova, která v knize opakuje mnohokrát. Na světě není nic důležitějšího než láska, a neměla by se svazovat konvencemi a něčím, co „by se mělo“. Tak zoufale nám chybí, jak moc je dnešní civilizace nemocná, fyzicky i psychicky. Všude, kde je nemoc, chybí láska.

Návod na život Vladimíra Kafky tu však zůstává

On tu už není… Ale něco důležitého tu zůstalo. A to je sdělení pro celý život. Je mi líto, že už nikomu naživo nepomůže, neukáže krásy života, které máme každý v sobě, jen tak moc zadupané vnějšími i vnitřními okolnostmi. Snad proto i otázka jeho ženy Ireny v této knize byla tak nadčasová. Co by vzkázal těm, se kterými z časových důvodů už spolupracovat nemůže těsněji, těm, kteří jsou nešťastní, nemocní a nevidí cestu ven?

„Popřál bych jim, aby v sobě našli schopnost probudit tu nejvyšší možnou sílu lásky a opustili vše, co s ní má pramálo společného. Díky tomu se v nich probudí odvaha uskutečnit to, o čem se jim třeba doposud ani nesnilo. Restartují tím svůj původní úmysl a aktivují přirozené vlastnosti zdravého těla a ducha, které v sobě nosí od narození.

Uzdravení je totiž možné jen díky jejich osobnímu vnitřnímu rozhodnutí a úmyslu. Jakmile zaměří pozornost do sebe a projeví touhu opravdově žít, dají se okamžitě do pohybu všechny součástky neviditelného světa a jejich úsilí na cestě ke zdraví podpoří.“

Vstupte do jeho Ateliéru života 

Nádherná kniha, která osloví lidskou duši na mnoha úrovních. Uvidíte autora jako dítě vyrovnávající se s proroctvími o své blížící se smrti, protože má přece cukrovku a je vyloučeno, aby dlouho žil… pozve vás do své umělecké duše, do svého života, v němž dělal řadu chyb, skrze které se učil, pozve vás prostřednictvím rozhovoru s jeho ženou Irenou, do svého života. Uvidíte příběh. Uvidíte emoce. Ale především se vám dostane mnoha slov, mnohé moudrosti, která je tak samozřejmá, tak logická, ale přesto se s ní nesetkáváme na každém kroku, protože jsme příliš zaneprázdněni běžným životem.

A přitom, právě ta láska, a to vypuštění všeho, co s láskou pramálo souvisí, by nám i ty běžné životy ulehčilo.

Ateliér života je jako hudební skladba. Má své silné stránky, opakující se refrény, důrazy i lehké tóny v pozadí. Rozhovor, milé a citlivé doslovy, úvody, myšlenky… Paní Ireně Novákové Kafkové lze jen s úctou poděkovat, že pomohla této knize na svět. Pomohla možná ruku v ruce s Vladimírem několika lidem se uzdravit.

O autorovi:

Vladimír Kafka (1963 – 2018) malíř, spisovatel, muž, jež provázel lidi těžkou nemocí, pořádal po celé republice besedy Hostiny, často s Jaroslavem Duškem a své životní zkušenosti popsal v knihách Minulost je mrtvá, život začal právě teď a Život naživo.

Knihu k vydání připravila Irena Nováková Kafková, Eminent, 2018, www.eminent.cz

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 27. 3. 2020

;¨)

Odpovědět
lemur
lemur 14. 2. 2019

Odpovědět
Majina
Majina 12. 2. 2019

Škoda,že autorov život tak skoro skončil.

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 11. 2. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 120
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.