Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 10. 3. 2019
Líbí se mi

Buďte koordinátory svých pocitů. Neničte si zdraví a vztahy výbušností a křikem

Michaella
Michaella
Vloženo 10. 3. 2019
Líbí se mi
Buďte koordinátory svých pocitů. Neničte si zdraví a vztahy výbušností a křikem

Buďte koordinátory svých pocitů. Neničte si zdraví a vztahy výbušností a křikem

Možná si poklepete na čelo a řeknete, že zlobit se správně určitě nejde. Vím, že negativní pocity nejsou dobré v žádné podobě. Ale jde o správný přístup k vypouštění emocí. Nejsme dokonalí a ani roboti. Zlobíme se denně, pokud zrovna nemáme svůj život úplně ideální. Jsme přece lidé. Zuřivost, nespokojenost a zloba k nám patří, i když nechceme. Pracujeme na sobě, denně se snažíme být hodní k sobě i druhým, ale někdy to prostě nejde. 
 
Emoce, které jsou negativní nás provokují. Musíme je nějak vypustit ven. Křičíme, ječíme, skřípeme zuby, sprostě nadáváme, hážeme věcmi z okna, po lidech nebo na zem, ubližujeme slovy, urážíme sebe a ostatní, vyhrožujeme a fyzicky utočíme. Zavíráme se do sebe, pijeme alkohol, kouříme jednu cigaretu za druhou. Každý řeší svoje emoční trable po svém. 
 
 
Znáte situaci, kdy vás někdo vytočí úplně do ruda a vy zuříte jako zraněné zvíře a hledáte možnost, jak se té zuřivosti zbavit? Vůbec u toho nepřemýšlíte a kdokoli vám v té chvíli stojí v cestě je nepřítel. A pokud zrovna zvoní telefon, má člověk na druhé straně aparátu velkou smůlu, že právě volá. 

Mě pomáhá začít něco dělat, mít činnost

Třeba vyházejte celou skříň věcí a pomalu je ukládejte zpět. Nebo vytřete celý byt od prachu. Přesaďte kytky. Umyjte nádobí nebo venkovní schody. Dělejte nějakou činnost. Jde o uklidnění při činnosti, která přinese nějaký dobrý výsledek. Muži mohou jít štípat dříví nebo umýt auto. Činnost a zaměstnání mysli je lepší, než si zničit zdraví a vztahy výbušností a křikem. Někdo chodí cvičit, jiný běhat, další vezme psa na procházku. A já uklízím.
 
 

Je důležité vychladnout a zmírnit následky vyvolaných pocitů

Když se nebudete ovládat, může se stát, že druhá strana ten nápor nevydrží a vám do budoucna zůstanou oči pro pláč. Nebo se zničíte zdravotně. Trápení, hněv, zlost a křik můžeme vždy zmírnit, záleží na našem přístupu k takové situaci. Negace jsou špatné, ale v dnešním uspěchaném světě se jim nevyhneme.  
 
  • Začněte na sobě pracovat a buďte koordinátory svého hněvu. 
  • Pracujte na sebeovládání a mírnosti.
  • Proč se zbytečně hádat a zuřit, když druhý den budete zase vše lepit hezkými slovy? Není to zbytečné? 
  • Chcete změnu ve svém životě a nemůžete dýchat ve vztahu? Začněte od začátku nebo najděte řešení, jak stávající vztah změnit a vylepšit. 
  • Chce to na sobě tvrdě pracovat a říct si, že se máte rád (a).
  • Nedávejte ze sebe ven emoce špatným způsobem, ublížíte si. Dávejte je ven zdravě a správně. 
  • Emoce dané ven si dobře rozumí s nějakou fyzickou činností. 
  • Ventilujte svůj nasbíraný hněv hned na začátku, uberte pomyslně plyn a vychladněte, neublížíte tak sobě a ani jiným. 
  • Od negací se čistěte vniřním očistou. 
  • Dělejte něco, co vám přinese uklidnění a i kdyby to mělo být jen vyplakání do polštáře a koukání tři hodiny na seriály, udělejte to.  

 

(zdroj obrázků pixabay)

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 26. 3. 2020

Odpovědět
sisinkaj
sisinkaj 12. 3. 2019

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 11. 3. 2019

Já jsem klidný člověk, nerozčiluji se, i manželovi stále říkám, aby se ze života radoval a nehledal na něm pořád nějaké mouchy.... když jsem se toto naučila, žije se mi mnohem lépe

Odpovědět
Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o. 11. 3. 2019

Míšo, jsi skvělá, toto je neuvěřitelná čtenost za jeden den 2 200 wow posílám na Seznam.cz věřím, že se chytí pa a děkujeme ze

Odpovědět
Michaella
Michaella 11. 3. 2019

Ahoj Kris, děkuji za pochvalu, které si moc vážím. Článek jsem myslím vkládala už v pátek, jen po úpravě textu jsem ho změnila datumově na naděli, takže sledovanost probíhá více dní (postupně). Pořád ještě nejsem mezi špičkami, které mají sledovanost přes 100 tisíc. Třeba někdy se podaří . Ještě jednou děkuji.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 288
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.