Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

verunZplzně
verunZplzně
Vloženo 15. 8. 2019
Líbí se mi

ŇADRO PUDLA

verunZplzně
verunZplzně
Vloženo 15. 8. 2019
Líbí se mi
ŇADRO PUDLA

ŇADRO PUDLA

TEĎ

 

Jsem máma 3 dětí. Skoro mi to přijde jako taková nálepka. Která mluví za všechno. I za mě. Protože když máte děti a ty děti jsou malí, tak se Váš svět a každodenní den točí kolem nich. Najíte se, až jim uděláte jídlo, vyspíte se, až nebudou bydlet doma, uklidíte, až budou spát, budete tvůrčí a umělecká, až bude chvilka, až se složí a uklidí prádlo, vyndá nádobí z myčky, uvaří oběd a upeče koláč, až vytrháte plevel na zahradě, dopustíte bazen, umejete ta malá dokonalá tělíčka a popusinkujete jim tváře. Pak možná najdete chuť zazářit. V posteli, u šicího stroje, u piana nebo kdekoliv jinde. Zrealizujete se. Ale nebudete mít tolik času, kolik byste potřebovali.

A tak je načase, naučit se využít čas. Protože hodinu ticha a volna nemá nikdo. Nebo já ji nemám. Učím se využít desetiminutovky. Jako takové časové jednotky. Teď jsem díky tomu umyla všechna okna v domě. Pořád jsem si říkala, až budu mít čas, jenomže já ho prostě mít nebudu. Takže jsem v těch desetiminutovkách umývala okna, stavěla lego, kojila, poslouchala historky o fortnite - bohužel, a vařila a uklízela a stihla jsem to. A podobnym principem jsem umyla a vyluxovala auto. Nebylo to během jednoho dne, ale dvou, ale je to a můžu si to odškrtnout. Tohle nečekání na celistvý úsek času mi dost pomohlo. Teď ještě vymyslet, jak se sžít s nedostatkem spánku, který se začíná projevovat. Co tím chci říct? 

Ne tím, že se mi chce spát permanentně a začínám závidět všem, co spí aspoň dvě hodiny v kuse. Ale tím, že se učím využit veškerý čas. Asi to, že je fakt potřeba žít teď. A nečekat na potom. Už jen proto, že to potom, bývá úplně jiný, než jaký si ho člověk představoval. V dobrym i špatnym. V dokumentu Tatínek Zdeněk Svěrák vypravoval, že měli doma malíře pokojů a on se ho ptal, co bude dělat s tím špatným rohem. A ten malíř řekl: "To budem řešit, až tam budem." A to je přesně vono. Naučit se žít teď je myslim prospěšný z mnoha důvodů. Nestresujete se, co bude, jaký to bude a jestli to bude, ale učíte se řešit problémy nebo povinnosti postupně, jak je potřeba. Já mam v hlavě malýho hajzlíka, kterej po mě furt huláká, co mám ještě udělat a toho se mi nedaří úplně vypnout, ale makam na tom. Kdybyste měli tip, jak na něj, sem s ním. Díky.

Aby Vás ale neotravoval jen ten Váš vlastní hajzlík, jsou dnes weby plný takových malých hajzlíků, který pořvávaj z obrazovek, jak máte být lepší rodič, co dělat a nedělat, co je Vaše chyba a jak to ovlivní Vaše děti. Máte tam milion a jeden návod, jak zvládnout výchovu i nevýchovu, jestli malovat sluníčku obličej nebo ne, jestli je chválit děti téměř trestný čin a podobný zvrácenosti. Já ten tlak vnímam a někdy jsem fakt rozklepaná, jestli dětem neubližuju a jestli z toho nebudou mít nějakou psychickou újmu. No asi budou.. Asi jde hlavně o to se z toho neposrat a najít si svou vlastní cestu. A ustát jí..

 

verun

 

 

PS1: Po chodníku šla jeptiška. Tak tiše a nenápadně, jak ony to umí. Potom se usmála a mě napadlo, jestli to není hřích. Takový mám pocit z náboženství..

PS2: Na zahradě nám kvete máta. A voní tak sladce a medově, že se mi z ní točí hlava. Musim si pak lehnout do trávy a nebe si přitisknout na čelo.

PS3: Když se Ti něco nepodaří, tak to nevadí. Pokud je potřeba, omluv se. A zkus to znova..

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 27. 5. 2020

Odpovědět
3zenskyvbaraku
3zenskyvbaraku 16. 8. 2019

Uplne mi mluvite z duse. Taky vyuzivam ty kratke chvilky a zacala jsem stihat.Jen si pripadam jako tryskomys

Odpovědět
verunZplzně
verunZplzně 16. 8. 2019

Jsem rada, ze v tom nejsem sama. Taky si tak nekdy prijdu..

lemur
lemur 16. 8. 2019

Pěkný článek.

Odpovědět
verunZplzně
verunZplzně 16. 8. 2019

Diky moc, mam radost, ze se libi..

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 345
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.