Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Na Starém Městě vzniká nové taneční studio

REDZU
REDZU
Vloženo 27. 7. 2021
Líbí se mi
Na Starém Městě vzniká nové taneční studio

Na Starém Městě vzniká nové taneční studio

Maiselovka, tak se jmenuje místo v samém centru Prahy, které v době koronavirové epidemie přebudovali členové souboru současného tance 420PEOPLE na taneční studio. Brzy tady chtějí zkoušet, ale také pořádat jednorázové i pravidelné workshopy a pohybové lekce pro veřejnost. Aby ale mohli tenhle krásný prostor dotáhnout do finální podoby, potřebují ještě trochu pomoci. Podpořit je lze na Hithitu.

 

Když se před 14 lety dva tanečníci a přátelé – Václav Kuneš a Nataša Novotná – vrátili z působení v prestižním světovém souboru Nederlands Dans Theater Jiřího Kyliána, byli plni euforie a rozhodli se v Praze vybudovat vlastní soubor současného tance. Tak vznikl 420PEOPLE, taneční soubor, který je spojením moderní interpretační úrovně, profesionality, výjimečné originality, promyšlené hravosti i odvahy. V současné době působí na české i mezinárodní divadelní a taneční scéně.

 

Nyní si tanečníci 420PEOPLE plní svůj další velký sen v podobě otevření vlastního studia Maiselovka v samém srdci Prahy. „Mít vlastní studio byl již dlouho náš sen! Celý tým totiž funguje na bázi úzké spolupráce a je pro nás velice důležité potkávat se na jedné adrese. A tou je právě Maislovka na Starém Městě,“ popisuje choreograf, tanečník a umělecký ředitel souboru 420PEOPLE Václav Kuneš. Potřebné finance tanečníci aktuálně shánějí prostřednictvím crowdfundingové sbírky na Hithitu, kde již se jim povedla vybrat cílová částka, díky které si budou moci pořídit například měkkou taneční podlahu, zázemí v šatnách, kvalitní ozvučení a osvětlení.

 

„Všem, co nás podpořili jsme nesmírně vděční. Peníze, které se povede vybrat nad původně stanovenou cílové částku, využijeme na pár posledních, ale důležitých věcí. Tak třeba měkkou taneční podlahu, zázemí v šatnách pro unavené umělce ale i pro veřejnost, taky bychom chtěli pořídit kvalitní ozvučení a světla a pro naše produkční vytvořit klidné pracovní zázemí….,“ doplňuje Václav Kuneš. Přispěvatelé si mohou vybrat z celé řady atraktivních odměn v podobě kulturního zážitku, fyzického vyčerpání, pocitu výjimečnosti nebo oblečení z nové kolekce od návrhářky Josefiny Bakošové.

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 15. 8. 2021

Super.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 28. 7. 2021

tak ať se podaří vše zrealizovat

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 27. 7. 2021

Odpovědět
avatar
Heaven jennifer 27. 7. 2021

14 years ago, two dancers and friends - https://www.justamericanjackets.com/product/gal-gadot-wonder-woman-costume-jacket/ Václav Kune and Nataa Novotná - returned from working in the prestigious world ensemble Nederlands Dans Theater Ji Kylián.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 415
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.