Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kateřina Kadlusová
Kateřina Kadlusová
Vloženo 21. 11. 2016
Líbí se mi

Na motorce kolem světa aneb moje cesta za sny

Kateřina Kadlusová
Kateřina Kadlusová
Vloženo 21. 11. 2016
Líbí se mi
Na motorce kolem světa aneb moje cesta za sny

Na motorce kolem světa aneb moje cesta za sny

Asi každý už to v životě někdy zažil. Ta zpropadená věc, která člověku nedá spát. Sen.

Poprvé přijde v dětství nebo během puberty. V tu dobu člověk stále ještě věří v neuvěřitelné. Mým snem vždycky bylo poznávat svět. Cestovat. Nikoli však jako turista, ale jako čirý a nefalšovaný cestovatel se vším tím dobrodružstvím, které k takové formě cestování neodmyslitelně patří.

Naši mě tahali na čundry a na vodu už od plenek. Vyrostla jsem na verneovkách a svět se zdál být nekonečně zajímavým. Jezdila jsem prstem po mapě, snila jsem o dálkách a plánovala si, že až budu velká, procestuju svět. Poté přišla tvrdá školní realita. Učila jsem se o světě pouze prostřednictvím učebnic a skript. Ztrácela jsem se ve všech těch rádoby intelektuálních debatách o politice a ekonomice. Začala jsem svět vnímat prostřednictvím nejrůznějších ekonomických ukazatelů a přestala ho vnímat srdcem. Nemohla jsem se však zbavit dojmu, že svět je ve skutečnosti o něčem úplně jiném. Toužila jsem poznávat nové krajiny, lidi, chutě, vůně, zvyky, tradice, písně… Sen o cestě kolem světa mi zkrátka nedával spát.

Jakmile jsem však o svém snu začala mluvit nahlas, okamžitě se z mého okolí začaly vynořovat důvody, které se mě usilovně snažily přesvědčit o tom, že můj sen uskutečnit nelze: "Je to nebezpečné, riskantní! Stojí to moc peněz! Tak dlouhou dovolenou ti nikdo nedá... Je to prostě utopie!", ozývalo se ze všech stran.

Takhle patrně končí většina snů o dalekých cestách. Společnost a zajeté koleje na člověka tak dlouho vytváří tlak, až nakonec podlehne a svého snu se dřív nebo později vzdá. Já jsem se ale nenechala ubít argumenty typu "PROČ TO NEJDE" a raději jsem se zaměřila na to, jak by to jít mohlo. A došla jsem ke starému dobrému (ačkoli již trochu otřepanému) heslu: "Když se chce, tak to jde!" A já jsem chtěla, a moc. 

A stejně tak moc chtěl i můj přítel Fanda. A tak jsme přemýšleli, vzali v úvahu veškerá pro a proti, zvážili rizika a dospěli k názoru, že by to přece jen skutečně jít mohlo. Vloni v září jsme se konečně rozhoupali. Celých dlouhých 5 let jsme šetřili s tím, že buďto investujeme do bydlení, anebo to procestujeme. Volba nakonec padla na cestování, a já můžu po více než šesti měsících na cestě s čistým svědomím prohlásit, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem ve svém krátkém životě učinila. 

Jako dopravní prostředek jsme si zvolili naši stařičkou motorku, kterou familiérně přezdíváme Brambora. Po půl roce na cestě už za sebou máme 9 cizích zemí v Evropě, Asii a Severní Americe (v rámci USA jsme pak zvládli projet 14 států), překonali jsme Tichý oceán a ujeli více jak 44 000 km, což je více, než obvod naší matičky Země. 

V nejbližší době nás čeká Mexiko, dále pak Latinská Amerika a v neposlední řadě se podíváme i do Ameriky Jižní. Oficiálním cílem naší expedice je pak samotný "konec světa" - městečko Ushuaia v argentinské Patagonii. Co bude dál, netušíme. Už teď mám ale v hlavě další sny a plány. A já je neignoruju. Dávám jim prostor se rozvinout, naslouchám jim. Protože ze zkušenosti dobře vím, že dnešní sen může být mou zítřejší realitou. Protože sny se mají plnit, a to nejen o Vánocích…

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 13. 5. 2020

super

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

super

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 3. 2. 2020

obdiv

Odpovědět
JTinaCZ
JTinaCZ 23. 11. 2016

Kateřino, určitě mrknu a budu sledovat, ale určitě se těším na další pokračování i tady

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 234
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.