Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Zuzana Brozmanová
Vloženo 5. 8. 2017
Líbí se mi

Na cestě za štěstím je důležité pokládat správné otázky aneb technika aformací

avatar
Zuzana Brozmanová
Vloženo 5. 8. 2017
Líbí se mi
Na cestě za štěstím je důležité pokládat správné otázky aneb technika aformací

Na cestě za štěstím je důležité pokládat správné otázky aneb technika aformací

Kdo by nechtěl štěstí, zdraví, lásku, bezpečí, světový mír, čistý vzduch, peníze a mnohé další hmotné i nehmotné statky do svého života přitáhnout. Technik a metod je víc než dost, ale fungují? No, jak u koho. Myslím, že každá má něco do sebe. Je to jako s láskou, musíte pro sebe najít tu pravou.

Pozitivní myšlení je dobré, za předpokladu, že vědomě dokážete v sobě vytvářet příjemný pocit. Tady často naše afirmační pokusy o pohádkový život selhávají. Opakovat pořád dokola pozitivní tvrzení, že "jsem pěkná, bohatá, sebevědomá, úspěšná, milovaná", když tomu nevěříme, když nám kdesi vzadu v hlavě i po stopadesáté vyskakuje myšlenka "si hloupá, když si toto myslíš, vždyť to není pravda."  Tak to je přesně ten čas na změnu přístupu. Základem pozitivních afirmací je pocit. Musíte cítit to, co si přejete. 

Co jsou aformace?

Tuto metodu vymyslel Noah St. John. Jde v ní o správné pokládání otázek, protože náš mozek je předurčen k hledání odpovědí. Najde odpověď na každou z našich otázek a utvrdí se v tom. Proto je dobré pokládat pozitivní otázky. Uděláme to tak, že definujeme své přání. V podstatě řekneme afirmaci. Například, "mám laskavého partnera." Nebudete to však opakovat, ale uděláte z toho pozitivní otázku, která bude znít: "Proč mám laskavého partnera?" Váš mozek na to najde odpovědi. Nechte ho přemýšlet a možná budete překvapeni, co všechno vymyslí, nemusí to být hned. Odpověď můžete získat v podobě nápadu, inspirace, životní události nebo situace. Podstatou této techniky je přenést pozornost z toho, co nemáte na to, co máte. Učíte svůj mozek nacházet se ve stavu hojnosti a dostatku, nutíte ho se na tyto věci naladit. Možná jsme si všichni všimli, že život nám nedává to, co chceme. Dostáváme to, co cítíme a často si to ani neuvědomujeme. A neuvědomujeme si, že naše myšlenky mohou velmi rychle klesnout do negativních vln. Zákon přitažlivosti reaguje na vibrace našich pocitů, je mu upřímně jedno, co si myslíme. Zachycuje pocit a říká: "Ach, tohle chcete, ale jasně, žádný problém, posílám vám to." Máme obrovskou výhodu v tom, že si slova a myšlenky můžeme volit a ovlivňovat tak to, jak se cítíme a tím dávat jasný signál vesmíru. Pravdou je, že to chce ochotu učit se a touhu převzít odpovědnost za kvalitu vlastního života. Základem je rozhodnout se a jednat, dát si dovolení k úspěchu.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Ovace
Ovace 14. 8. 2017

Zajímavé

Odpovědět
Glady
Glady 14. 8. 2017

Odpovědět
sipeji
sipeji 14. 8. 2017

velmi zajímavé

Odpovědět
Tamara
Tamara 13. 8. 2017

Zajímavé

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 12. 8. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 975
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.