Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Duch
Duch
Vloženo 10. 5. 2017
Líbí se mi

Otázka pro dnešní den: Můžeme změnit samy sebe?

Duch
Duch
Vloženo 10. 5. 2017
Líbí se mi
Otázka pro dnešní den: Můžeme změnit samy sebe?

Otázka pro dnešní den: Můžeme změnit samy sebe?

Možná jsme se někdy někde rozhodovali, do jakého života se narodíme. Třeba proto, abychom si prošli určitými zkušenostmi. Důvodů proč tomu tak je/není určitě vymyslíme každý spoustu. Co se s námi však ve skutečnosti děje?


PROBUZENÍ DO ŽIVOTA

Jednoho dne si prostě začneme uvědomovat sami sebe, většinou ještě jako děti. Máme nějakou tvář, jméno, tělo... Kolem nás jsou lidé z naší rodiny a pohybujeme se v prostředí, do kterého jsme se narodili. Rosteme v jednu konkrétní bytost.

Všechno se zdá být v pořádku, avšak...

Nevím jak vás, ale mě se určitě nikdo neptal, jestli chci žít tento život a chci ho žít zrovna takhle. Neučinila jsem žádné vědomé rozhodnutí o tom, že se narodím v Brně, moji rodiče budou Tomáš a Hana a prvních 25 let života strávím nad otázkou: "Co je semnou špatně?".

Do svého života jsem se jednoduše "probudila". Prostě tu najednou byl.


PROČ JSEM TAKOVÁ, JAKÁ JSEM?

Vědomě nerozhoduji o tom, co se mi líbí, co mi chutná, co mi lichotí nebo co mě odpuzuje. Tyhle procesy probíhají někde uvnitř mě a jejich výsledky se pak ukazují v podobě: "Tohle ano, tohle ne".

Pokud potkám nějakého muže, o tom, zdali mě bude přitahovat, rozhodně něco uvnitř mě. Prostě nemůžu vědomě přepnout na to, aby se mi začal líbit někdo, kdo se mi nelíbí. Jednoduše proto, že se mi prostě nelíbí. Nejde to nijak změnit.

Stejně tak nerozhoduji o tom, že mi jde fantasticky angličtina, ale zato neumím vůbec počítat. Můj mozek a vnitřní mechanika byly navrženy tak, aby mě přitahovala práce se slovy, zatímco čísla a fakta mě odpuzují. Kdybych se sebevíc snažila předělat a vsugerovat si něco jiného, nikdy se mi to nepodaří. O svých talentech se nemohu nijak rozhodnout.

Nemám volbu ani ve svých emocích. Vědomě se nerozhoduji o tom, co mě naštve nebo potěší. Emoce sice můžu vyjadřovat nebo potlačovat, ale o tom, jestli tu jsou, rozhoduje něco za mě. Uvnitř mě probíhá dynamika života, která byla naprogramována určitým způsobem. Byla jsem narozena jako vysoce emoční bytost, která se neustále pohybuje na citových vlnách. Emoce nemůžu umlčet ani "přesvědčit" žádným racionálním argumentem. Prostě jsou tady a já je musím tak jako tak prožít. Není v mé moci o tomto rozhodovat.


NEMÁM ŽÁDNOU VOLBU

Čím hlouběji mě prostupuje toto poznání, tím více s hrůzou zjišťuji, že ve skutečnosti nerozhoduji vůbec o ničem. V rámci vlastního života činím rozhodnutí, která jsou založena na programech a mechanice mé vlastní bytosti. Některá rozhodnutí proto nemohu vůbec učinit, protože tak nejsem nastavena. Vždycky budu taková, jaká jsem, protože mi prostě nic jiného nezbyde.

Tenhle ultimátní a šokující fakt mě přivádí k myšlence, že se všechno děje v režiji něčeho, co dalece přesahuje moje vlastní chápání. A vlastně vím, že to ani nikdy nepochopím, protože to pochopit nelze. Tohle absolutní uvědomění mě stálo dopoledne plné nejčernějších scénářů, prožití pocitů totální zoufalosti a chuti umřít (to když umíralo moje ego, staré vzorce spolu s přesvědčeními a přenastavovalo se celé moje vnímaní reality).

Avšak zůstává jedna jediná pravda, která je překvapivě platná a osvobozující pro všechny lidi na světě. MILUJ SÁM SEBE!


VE VĚZENÍ VLASTNÍHO TĚLA

Nemáš jinou volbu než milovat sám sebe. V podstatě je to jediná vědomá volba, kterou máš - přijmout nebo odmítnout to, co jsi. Z tohohle života neutečeš, nepředěláš ho, nezměníš ho. Jsi jeden z projevů něčeho velkého a jsi absolutně nádherný a dokonalý takový, jaký jsi. Tvůj unikátní design a vnitřní mechanika pro tebe fungují úplně správně. Zažíváš situace, které jiní nezažijí. Zažíváš poznání, které jiní nepoznají. Díváš se na svět svým jedinečným unikátním způsobem, který ti navrhl sám vesmír.

Tak se posaď, uvolni se a nech svět ať to za tebe zařídí. Vykašli se na řidiče, který řídí tvou limuzínu - stejně ho nelze navigovat. Udělej si pohodlí, vykoukni z okénka a začni si konečně vychutnávat jízdu, kterou pro tebe vesmír připravil. Tvůj jedinečný a unikátní joy

S láskou 

Marika Paul

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Murmus
Murmus 14. 5. 2017

Občas jsou změny stejně jen zbytečný stres

Odpovědět
Duch
Duch 15. 5. 2017

Naprosto souhlasím

Tereza N.
Tereza N. 13. 5. 2017

podkud chceme dokážeme cokoliv sme ženy ... silné ženy ... ten článek je dobře napsaný

Odpovědět
Duch
Duch 15. 5. 2017

Neuvěřitelně silné! Moc děkuji

Jana7
Jana7 13. 5. 2017

hezké, také si lámu hlavu nad tím, jak se řídit jistě dobrými radami, když já prostě normální život nemám a změnit ho prostě nemohu

Odpovědět
Duch
Duch 15. 5. 2017

Otázka je, zdali chceme 'normální' život, nebo jestli nás náhodou nebaví to, co doopravdy máme a žijeme

Tamara
Tamara 11. 5. 2017

Ráda jsem si článek přečetla

Odpovědět
Duch
Duch 15. 5. 2017

Mám radost

avatar
Veronika Povová 11. 5. 2017

Je to o nas o tom zda se chceme nebo nechceme zmenit .Pekny clanek

Odpovědět
Duch
Duch 15. 5. 2017

Moc děkuji

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 810
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.