Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

LenyaS
LenyaS
Vloženo 24. 4. 2017
Líbí se mi

Muž z těch 5% vyvolených

LenyaS
LenyaS
Vloženo 24. 4. 2017
Líbí se mi
Muž z těch 5% vyvolených

Muž z těch 5% vyvolených

Dnes mám pro Vás něco naprosto speciálního!!! Rozhovor s mužem, který podle mého patřích do těch 5% vyvolených, kteří v sobě mají přirozenou směrovku, která je zavede za jejich sny. Od takových se my všichni učíme. Sami si přečtěte jak to má tento mladý muž s motivací, jak přirozené používá metodu, při kterých má svůj sen neustále na očích a jak má své velké i menší sny, které ho neustále vedou za vlastním štěstím. Udělali jsme spolu krátký rozhovor, tak se nechte inspirovat:

Ahoj, Kubi,

my se už známe nějaký ten pátek a já o Tobě vím, že patříš mezi lidi, kteří v sobě mají ten přirozený instinkt jít a plnit si svoje sny.

Ahoj Leni,

ty víš, že Tě mám svým způsobem rád a je to celkem paradox, protože zase až tak extra dobře se neznáme. Ale beru tě jako člověka, kterému se dá věřit. A pro mě je důvěra na postu priorit u člověka hodně vysoko. Zkusím odpovídat fakt přirozeně a upřímně, tak jak to vidím…

Máš práci, kterou máš rád, a která Ti plně vyhovuje a zároveň Tě slušně uživí. Užíváš si každého dne a máš tělo, o kterém se může téměř každému jen zdát, a když dáváš nějaký veřejný post na sociální síť, tak ještě povzbuzuješ ostatní, aby šli také za tím, co chtějí.

 1. Bylo to tak u Tebe vždy?

Asi ano, když se ohlédnu už do dětství. Já jsem typ člověka, který neumí moc dělat věci na půl. Vždycky, když sem se pro něco v životě nadchl nebo si něco vysnil, tak jsem vyvinul maximální úsilí se k tomu přiblížit. Mnohdy jsem musel obětovat spoustu času a snahy. Bez toho to prostě nejde. A je úplně jedno jestli děláte sport, školu, umění, nebo zrovna stavíte dům.

 1. Jak to máš s motivací? Ta je velice důležitá, když chceš na své cestě setrvat.

Motivace je hrozně důležitá! Můj základní stavební kámen veškerých cílů. Musíš prostě vědět, proč to chceš. Ne jen čerpat motivaci, ale i dávat. Snažit se pomoct a povzbudit lidi, kteří jsou třeba na začátku své cesty za snem. Ne vždy jsou dny, kdy jde vše tak jak má. Není nálada nebo máte pocit, že se nikam neposouváte. Pak je dobré mít u sebe někoho kdo vás trochu namotivuje. I když u mě konkrétně to takhle asi nefunguje. Většinou se motivuju hodně sám.

 1. Jakých cílů jsi dosáhl, na které jsi opravdu pyšný?

V mládí, kdy jsem hrál závodně florbal, jsme na největším Evropském turnaji skončili na krásném druhém místě. Prohra ve finále s Finským týmem tenkrát dost mrzela, skoro jsem měl až slzy v očích. Ale pokud se ohlédnu zpět, být druhý v Evropě a mít doma na památku medaili, je fakt krásný pocit. Tenhle sport mi dal strašně moc přátel a vzpomínek.

V současné době se mi daří plnit můj další cíl a sen. Poslední 3 roky se věnuju docela intenzivně změně svého těla. Ve fitku trávím 5 dní v týdnu. Neskutečně mě to chytlo. Nabral jsem asi 12 kg. A když pak člověk na sobě vidí ty změny, jak se tělo postupem čase formuje, tak ho to posouvá dál. Nutno dodat že nemám soutěžní ambice, dělám to protože mě to baví a hlavně naturální cestou.

 1. Vím, že se Ti daří jak v práci, tak v lásce. Je něco, co bys vzkázal všem, kteří by taky chtěli žít život s lehkostí a podle svých představ?

Rozhodně dělat práci, do které nechodíš znechuceně. Znám spoustu lidí, kteří si stěžují, jak moc je jejich práce nebaví, ale bojí se udělat změnu. „Nebojte se změnit svůj život.“ V lásce je to zase trochu jinak. Tam je potřeba kompromis, důvěra (která se u mě buduje těžko) a rozvíjení vztahu.

 1. Vím, že Ty máš všechno v sobě a patříš tak mezi těch 5%, od kterých se učíme my ostatní. Pátral jsi někdy po nějakých metodách, které by Tě ještě dál posunuli? Myslím tím mentální tréninky ovládání mysli, které učím já. A vyzkoušel jsi nějaké?

Ovládání a síla mysli a psychologie člověka. V tomhle by se člověk mohl učit asi pořád. Řekl bych, že mnoho lidí nemá ani ponětí jaká opravdová síla se skrývá v jejich hlavě. Byl jsem na přednášce pana Mariana Jelínka. Je to známý český hokejový trenér, zaměřený na psychologii sportu. Na toto téma sepsal řadu knih a získal doktorát s filosofie. Bylo to hodně zajímavé povídání, ale nějak extrémně tohle téma nevyhledávám.

 

 1. Když si určíš nějaký svůj sen, představuješ si ho? Připomínáš? Je to on, který Ti dává sílu setrvat? Motivaci?

Dělal jsem si klasickou papírkovou metodu. Někomu to možná přijde vtipné, ale mě se to osvědčilo. Napsal jsem si 3 věci a cíle, kterých chci dosáhnout a vylepil na monitor od PC v práci i doma. Prakticky každý den sem to měl před očima. Každý den sem na to myslel. A co je nejdůležitější, já prostě věděl, že to budu mít! Věřil jsem tomu. A ted? … 2 ze 3 snů už mám a 3-tí je sakra blízko. :)

 1. Jak jsem zmínila, tak občas ze svého života sdílíš veřejně střípky, které jsou motivační. Vždy to dáváš povzbuzující a laskavou formou. Neuvažoval jsi, že by ses v nějaké oblasti stal leaderem? Vím, že by Tě lidé následovali rádi.

Moje přítelkyně o mě tvrdí, že žiju na Facebooku „Timelinem“, já si to úplně tak nemyslím. Nesdílím rozhodně vše. Prostě se jen snažím podělit o radost a zážitky. Jsem extrovert. Nedávám negativní příspěvky. A u těch pozitivních se prostě snažím lidem ukázat, že život je od toho, aby se žil, tak jak člověk sám chce. Za leadera se nepovažuju, pouze se držím hesla: Dělej co Tě baví a isnpiruj tím svět kolem sebe.

 1. Je naopak něco, co se Ti v životě nepovedlo? A jak to hodnotíš zpětně?

Určitě ano, nechci to tu moc říkat na plný pecky. Jsou věci, na které hrdý nejsem a udělal bych je rozhodně jinak. To je pak takové to sebe zklamání. Ale i takovéhle životní situace tě posouvají v životě dál a dělají tě lepším člověkem. I špatná zkušenost je zkušenost a když člověk chce tak si z toho vezme ponaučení.

 1. Máš aktuálně teď nějaký velký sen, který si chceš splnit?

Mám jeden, který rozhodně nebudu prozrazovat  a pak druhý, který není úplně tak nedosažitelný. Chtěl bych se podívat do Paříže na nějaké utkání fotbalistů Paris Saint-Germain. Od jak živa jim fandím a vidět plný stadion Parc de Princes by byl pro mě hodně velký emocionální zážitek.

 1. Jaká je základna lidí kolem Tebe? Kolik máš třeba nejlepších přátel, na které se můžeš obrátit?

Hrozně těžká otázka.. přátel a kamarádů je hodně. Ale takových těch top, na které se dá spolehnout a obrátit, asi 2 – 3. Jinak si kolem sebe držím lidi hlavně pozitivní, s podobnými zájmy a ty, kterým můžu důvěřovat.

 1. Co bys řekl všem, kteří se rozhodli změnit svůj život a vzít vše do svých rukou a dosáhnout cílů, které si vytyčili?

Věřte si, myslete pozitivně a noste úsměv na tváři. Život je takový, jaký si ho uděláte. Nic není hned, je důležité vydržet. Každopádně, at‘ jsou vaše cíle jakékoliv, držím Vám palce! :)

Děkuji Ti za Tvoje odpovědi a musím se přiznat, jsem ráda, že Tě znám a jsi pro mě inspirací a po dnešním článku věřím, že budeš inspirací i pro ostatní!

Velké díky ještě jednou!

Co na to říkáte? Také cítíte tu pohodu, která z něj sálá? Nebojte se po něm opakovat. Nebojte se inspirovat, přesto nikdy nezapomínejte, že je třeba hledat vlastní cestu. Všechno co se naučíte a budete dělat, musí být pro Vás to nejlepší.

Jestli Vám v rámci Týdne inspirace něco uteklo, tak se k fázím cesty za úspěchem, Uvědoměním u mě na Facebooku a příběhům tedy na blogu vraťte kdykoliv.

 1. fáze: Vše začíná touhou
 2. fáze: Emocionální houpačka
 3. fáze: Zdolávání zdí
 4. fáze: S lehkostí
 5. fáze: Ach, mozku, mozku

 

I já Vám přeji neuvěřitelnou a vzrušující a nikdy nekončící cestu za splněnými sny. Já se jí nikdy nevzdám! Už nikdy!

Vaše Lenka

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 17. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
sipeji
sipeji 25. 4. 2017

Moc hezky napsáno.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 375
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.