Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Jana Němečková
Vloženo 13. 2. 2020
Líbí se mi

Muž dává a žena přijímá.

avatar
Jana Němečková
Vloženo 13. 2. 2020
Líbí se mi
Muž dává a žena přijímá.

Muž dává a žena přijímá.

V posledních dnech se setkáváme u párů nejčastěji s tématem kdo a co má ve vztahu dávat a kde je vlastně zdravá hranice dávání a přijímání?

Uvědomujeme si, že dříve za našich babiček toto téma nebylo tak kontroverzní, jako právě v dnešní době. Je to způsobeno bolestí a utlačením, které bylo po dlouhá staletí pácháno na ženách. Tenhle příběh všichni dobře známe a máme ho obzvláště my ženy hluboce vrytý pod kůží. I přes tuto bolest, která byla na nás páchaná ze strany mužů jsme v sobě našly sílu začít říkat NE. Budovat si své hranice a měnit vztah sebelásky vůči sobě samotné. Většinou, když se nacházíme v jednom extrému je těžké najít citlivě stav vyváženosti a tak se většina z nás ocitla v druhém extrému. Byly jsme tak moc závislé na mužích, že nás naše zranění a strach dovedly do absolutní nezávislosti na mužích. Ano, cítíme se více svobodně, více obdivovaně a více bezpečně.

Ale není to jen opět iluze naší mysli? Nenacházíme se opět v mužsko-ženském zmatku? Který se zdá být výhodnější, ale co to ve skutečnosti dělá s vesmírným zákonem dávání a braní mezi mužem a ženou? Zveme vás k tomu, aby jste si to sami procítili a našli si v tom vlastní odpověď.

Základní pravidlo, že muž dává a žena přijímá zná většina z nás. Díky tomu existuje výměna a vyrovnání. Neznaměná to však, když ty dáš mě, tak já dám tobě. Je to dokonalý kruh: muž dává a žena přijímá a proměňuje, a dává pak něco, co zase může přijmout on.

Krásný příklad je v početí. Muž dává ženě své sperma a ona ho přijímá do svého těla a díky splynutí s vajíčkem proměňuje v dítě. Dítě porodí a nabízí jej zpět muži. A toto pravdilo se dá uplatnit na celý vztah.

Co z toho tedy plyne?

Pokud muž bezvýhradně nedává oslabuje a ohrožuje vztah. Žena vztah oslabuje a ohrožuje, když bezvýhradně nepřijímá.

Když je partnerský vztah v krizi je dobré si tedy položit otázku: dávám, resp. přijímám dost?

Skrze tento princip dávání a přijímání můžete nahlédnout na mnoho aspektů vašeho vztahu, které můžou zatěžovat a oslabovat váš vztah. Např.:

- když jeden z partnerů nechce dítě (brání se muž dávání nebo žena přijímání?). Co to způsobuje jejich vztahu?

nebo,

- když se žena rozhodne, že si bude sama vydělávat peníze, protože se nechce od muže nechat živit (její ženství trpí a jeho mužství je oslabeno). Co to způsobuje jejich vztahu?

Tohle je jen pár podmětů k zamyšlení, ale můžeme si do tohoto základního vzorce dávání a přijímání dosadit naprosto všechno. Těšíme se na vaše reakce.

A nezapomeňte, ať to v dnešní době máme jakkoliv, ať nám rozum namlouvá cokoliv... vesmírný zákon je, že muž se cítí naplněný dáváním a ženství přijímáním.

Krásný den všem mužům i ženám hledajícím pravdu.

Jana a Václav ????????

partnerskacesta.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 5. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 15. 2. 2020

Pěkné.

Odpovědět
avatar
Jana Němečková 19. 2. 2020

Děkuji

Kahomar
Kahomar 14. 2. 2020

přijde mi, že dnes se ze všeho dělá velká věda, samé semináře, koučinky, ještě že je ten internet, aby lidé věděli, jak žít

Odpovědět
avatar
Jana Němečková 19. 2. 2020

Díky Bohu .

beata0063
beata0063 13. 2. 2020

pekný článok

Odpovědět
avatar
Jana Němečková 19. 2. 2020

děkuji

Siraellen
Siraellen 13. 2. 2020

Důležitá je rovnováha

Odpovědět
avatar
Jana Němečková 19. 2. 2020

ano a té se musíme znovu učit

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 071
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.