Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Alžběta Bublanová
Vloženo 8. 9. 2020
Líbí se mi

Motýlí efekt aneb náhodička či osud?

avatar
Alžběta Bublanová
Vloženo 8. 9. 2020
Líbí se mi
Motýlí efekt aneb náhodička či osud?

Motýlí efekt aneb náhodička či osud?

Určitě jste někdy slyšeli o motýlím efektu, tedy o jevu, kdy malá nepatrná událost kdesi v Indii změní život třeba právě vám v malebném českém městečku.

 Já tomu věřím. Vše souvisí se vším a vzpomínám si na den (ze současného pohledu šlo vlastně o osudový den) stráveném na jedné brigádě, kdysi dávno za doby studií. Šlo o kompars natáčení jedné reklamy na šampon a byla tam nuda, nikdo známý, až jsem narazila na mou spolužačku z nižšího ročníku. A ta tam byla se svým bratrem, se kterým mě seznámila a se kterým kamarádím dodnes. Od reklamy uběhla řada let, když můj kamarád slavil narození syna a na té jeho oslavě, zdrcená z předchozích vztahů, jsem se přilepila na kamaráda mého kamaráda, a toho si pak vzala a mám s ním dítě. Mávnutí motýlích křídel bych taky viděla to, že jsem ten den vstala a šla na tu brigádu.

 Jinak by můj život vypadal nejspíše jinak.

Můj manžel bydlí na Praze 3. A já s ním. Kdybych ho nepotkala, nejspíše bych zde nebydlela. Kdo ví, kde bych bydlela? Na Praze 6 nebo v nějakém malebném rakouském městečku? Kdybych tu nebydlela, nepotkala bych lidi, které jsem tu potkala. Nehnula bych s osudy těch lidí. Nedělala bych místní časopis Náměsíčník. Asi bych ho nedělala ani nikde jinde, protože ta myšlenka se do toho pustit mě napadla na místním náměstí a asi by mě jinde nenapadla.

 Je taky dost možné, že kdybych ten den před mnoha lety nevstala a na brigádu nešla, došla bych tam, kde jsem, jinou cestou.  

 Možná bych ale byla už dál anebo teprve na začátku. Možná bych už nebyla živá anebo žila v Americe a měla prosperující firmu. Ale nějaká myšlenka, která člověka napadne, jakési zastavení v tom životním procesu, pocit, ten by v nějakém okamžiku přišel stejný, jako prožívám teď.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 19. 9. 2020

těžké téma

Odpovědět
lemur
lemur 17. 9. 2020

K zamyšlení.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 14. 9. 2020

je tomu tak, kolikrát si člověk za život řekne, co by bylo, kdybych se v určité situaci zachoval jinak, kam by mne býval život posunul...

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 14. 9. 2020

jojo, těžko říci, co by bylo, KDYBY....

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 493
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.