Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana Bártíková
Jana Bártíková
Vloženo 15. 8. 2016
Líbí se mi

Moje práce mě ničí!

Jana Bártíková
Jana Bártíková
Vloženo 15. 8. 2016
Líbí se mi
Moje práce mě ničí!

Moje práce mě ničí!

V poslední době se stále častěji setkávám s lidmi, kteří ve své práci dosáhli stavu: „Moje práce mě ničí a já už to takhle dál nechci. Ale nevím, co s tím...“

Jako právě včera. Setkala jsem se s úžasnou ženou, která se vypracovala na top manažerskou pozici v mezinárodní firmě. Zodpovídá za stovky lidí a stamilionový obrat. Svojí práci dělá naplno a záleží jí na tom, aby firma dobře fungovala a prosperovala.

Jak jí poslouchám, nemohla jsem si nevšimnout smutku a únavy v jejích očích. Vzápětí mi potvrzuje, jak je ze všeho už vyčerpaná. Spoustu času tráví na cestách. Svoje děti skoro nevidí. Večery a mnohdy i víkendy prosedí u počítače. Čas pro sebe a pro svůj odpočinek, nachází jen těžko.

 

Když jí poslouchám, zažívám déjà vu

Znovu se mi vrací už dávno zapomenuté nepříjemné pocity, které jsem díky své práci měla před lety. Její a můj příběh jsou téměř identické...

K tomu všemu už dál nesnese situaci i atmosféru ve firmě: "Chybí mi tam lidská komunikace, spolupráce. To, na co jsem byla v předchozí firmě zvyklá. Tady se jen bojuje a intrikaří. Pomluvy, donášení, házení klacků pod nohy je na denním pořádku.

V poslední době stále častěji bojuji s tím, zda takto chci pokračovat dál, zda se na tuto práci, kde neustále ubývá lidskosti, vlastně hodím a zda chci v této práci pokračovat."

 

Ptám se, proč už dávno neodešla?
Proč setrvává v tom, co ji ničí?

Odpověď je jednoduchá. Ještě trošku věří, že by to mohla nějak změnit... Také si není jistá, zda by mohla jít třeba do jiného oboru. A hlavně: „Moji známí mi říkají, ať se držím toho, co mám – taková pozice, vysoký plat, auto... Že prý je to stejně všude stejné...“

Ale to není pravda. Tohle není žádné „nutné zlo“.
Dělat kariéru, dělat to, co máte rádi a co vám dává smysl, vydělávat si tím, neznamená, že musíte všechno unést a vydržet. Sedřít se a sebeobětovat se zaměstnavateli.

Vím, že není jediná. Možná i vy máte své dosavadní práce až nad hlavu, ale možná máte také obavy a strach. Možná nevěříte, že by to mohlo být někde jiné, možná se až příliš držíte výhod, které vás ale ničí.

Ušetřím vám rozhodování.
Teď je ta nejlepší doba, kdy můžete z práce odejít a změnit ji. Firmy mají problém získat kvalitní lidi a to vám dává jedinečný prostor vyjednat si podmínky a nastavit si spolupráci tak, abyste byli spokojení.

Ale abyste v nové práci nezažívali za chvilku to samé, co v té současné, pojďme udělat pár věcí jinak. Přijďte na můj on-line seminář, ráda vám to povím

VYSÍLÁME 21. 8. 2016 OD 20:00 TADY >>>


Jana Bártíková
Průvodce na cestě k dobré práci

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 18. 11. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 22. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 17. 8. 2016

mě také

Odpovědět
Jana Bártíková
Jana Bártíková 25. 8. 2016

Tak ji změňte!

Jana7
Jana7 16. 8. 2016

žena musí dělat za dva chlapy, aby se prosadila

Odpovědět
Jana Bártíková
Jana Bártíková 17. 8. 2016

Žena by měla zůstat ženou a stavět na svých silných stránkách...

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 212
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.