Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Olga Bušková
Olga Bušková
Vloženo 2. 9. 2016
Líbí se mi

Moje letní láska – Lombok

Olga Bušková
Olga Bušková
Vloženo 2. 9. 2016
Líbí se mi
Moje letní láska – Lombok

Moje letní láska – Lombok

Zamilovala jsem se. Zabalila plavky, šaty, trička, kraťasy, opalovací krém a vyrazila na letiště. Po tom pražském mě čekaly ještě tři /Dubaj, Jakarta a Mataram/, proletěla  se ve třech letadlech a byla na místě.  Těšila jsem na jeden ze 17 508 ostrovů Indonesie. Těšila jsem se na Lombok. Indonesie, mě před několika lety učerovala.  Prostě mě tento „ráj na zemi“ dostal. Indonesie, která je čtvrtým nejlidnatějším státem světa. Indonesie, která patří mezi největší muslimský stát.

Co je ten LOMBOK vlastně zač?

L jako lidé

Usměvavé tváře, velké čokoládové oči a radost, kterou v nich vidíte. To jsou lidé ostrova Lomboku. Nemají problémy mezi sebou, žití tady hinduisté a muslimové vedle sebe. Respektují se a nepomlouvají se.  

O jako občerstvení

Ovoce, zelenina a rýže. Všechno čerstvé. Moje rána začínala palačinku se zapečeným banánem nebo ananasem. A fresh juice nesměl chybět. Odnaučila jsem se tu pít kafe s mlékem. Ochutnala jsem kafe Lombok. Černá káva s hodně cukrem. Místní turek. Káva se zde nepraží, ale suší na slunci na dvorku, kde kolem běhají slepice. S kamarádkou rýží jsem měla intenzivní vztah, viděly jsme se často. Viděly jsme se denně. Labužnicky si to spolu užily. Nejlepší byla z ulice z pojízdných bister. 

M jako motorky

No spíše skútry. Jsou všude a jezdí na nich celé rodiny. Muži, ženy, děti a taky turisté. Prostě všichni. Po jednom, dvou nebo celá rodina. Děti mezi dospělými. Řidičák se zde moc nepotřebuje.  Projela jsem na ní ostrov. Jela po dálnici. Stála v koloně na semaforu.  Serpentinami v malých uličkách projížděla krajinou. Jezdí se vlevo a troubí se před zatáčkou. Hlídáte si, aby vám do cesty nevběhli psy. 

 

B jako bydlení

Jednoduché bambusové domky, které obyvatelům ve dne slouží jako obchod a večer jako místo pro spánek, kde se na matraci sejde celá rodina. Ubytovat se zde můžete v drahých hotelích nebo bungalovech, kde koupelna byla pod hvězdami. Takový dřevěný domek s toaletou a sprchou za domkem. Letní "několikahvězdičkový" přírodní bydlení. Bavilo mě dívat se vzhůru. Zaklonit hlavu a pozorovat jižní polokouli. Zářivé tečky nad hlavou.

O jako objevy

Objevila jsem, že je ještě hodně míst, které bych chtěla vidět na vlastní oči. Znovu se přesvědčila, že spousta věcí v životě není třeba. Hromadím nepotřebnou hmotu, mám plnou skříň oblečení, které stejně neunosím.  Lepší je být majitelkou zážitků a méně je někdy mnohem více. Mám moc ráda tuto část planety, kde žijí lidé, kteří nemají peníze. Lidé, kteří nevlastní nemovitostí a věcí. A přesto jsou ohromně šťastni. Všechno jídlo si vypěstují: rýží, banány, mango, ananas, brambory, chili, vanilku, kakao, papayu, dragonfruit, startfruit a další fruit. Ale taky kuře, ryby, krávy... 

K jako krajina

Zvlněná zelená pohoří a hodně slané vody. Ostrov s hodně rýžovými políčky a banánovníky. Místo, kde před vámi rostou stromy a keře, kde roste exotické ovoce, které v Čechách kupuji v obchodě.  Krajina, kde kolem vás chodí volně žijící psy. Místo, kde žijí ochočené opice, které se nechají krmit z ruky. Viděla jsem vylétat velká hejna netopýrů z jeskyně. Se zatajeným dechem pozorovala korálový svět pod hladinou s rybami a želvami kolem sebe. Byla jsem v létě v ráji. 

Milý Lomboku, těším se brzy, že se znovu potkáme. Jseš mojí srdeční záležitostí 

 

Olga

Ta, která miluje objevovat originalitu nejenom v prostoru, lidech, ale i na cestách. 

www.olgabu.cz 

 

Spoj se se mnou na facebooku, kde každý den najdeš inspiraci pro prostor i duši. 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 22. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 11. 5. 2020

zajímavé

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

super

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 5. 2. 2020

krása

Odpovědět
Ovace
Ovace 22. 12. 2016

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 604
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.