Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 6. 7. 2016
Líbí se mi

Moje letní čtení. Inspirujte se a zabalte si do kufru tu pravou knihu!

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 6. 7. 2016
Líbí se mi
Moje letní čtení. Inspirujte se a zabalte si do kufru tu pravou knihu!

Moje letní čtení. Inspirujte se a zabalte si do kufru tu pravou knihu!

Klasické prázdniny - sedím doma ve své knihovně a vybírám. Volá mi mamka, ať jí přivezu něco ke čtení na Moravu, přes FB mi pípají zprávy od kamarádek a kolegyní, co mají číst a zabalit do kufrů a batohů. Letní čtení začíná. Jestli řešíte stejně příjemný problém, může vám moje inspirace přijít vhod.

Pro mamku a tchýni ke čtení… ale vlastně pro všechny

Absolutní jednička u nás v rodinném kruhu, která jde z ruky do ruky, je kniha, vlastně dvě, Evžena Bočka Poslední aristokratka a její druhý díl. Neznám nikoho, koho by příběh dívky a její rodiny, která zdědila hrad, nerozesmál natolik, že se lidé nechápavě otáčejí a nesmíte ji číst v ložnici, neboť se partner  nevyspí.

    

Kdo často začíná číst a rychle skončí, ať je důvodem neustálé dětské dotazování, hodně práce, velká večerní únava, určitě by měl sáhnout po povídkách, fejetonech či statusech. Kdo má děti, tak ví. Lehké čtení, ze života, od žen, o životě  je určitě P.S. od Ani Geislerové nebo Deník fejsbukové matky Lucie Nachtigallové. K oběma knihám se neustále vracím a u kamarádek mají velkou oblibu.

                                  

 

Klasikou neurazíš

Tahle knížka neknížka je na léto pro mě. Když mohu spojit malování a čtení, je to pro absolutní relax. Dostala jsem tip na Vogue omalovánky, do kterých jsem se zamilovala. Čtu o šatech módních návrhářů a sama si je maluji. Jinak ale, co se týče mého letního čtení, vracím se vždy ke klasikům. Balím na cesty Bulgakova, Shakespeara… letos to vidím na Johna Steinbecka a Hrozny hněvu a na úžasného Velkého Gatsbyho od Francise Scotta Fitzgeralda.

        

Na dovolené po Česku jsem nedávno doporučila kamarádovi další klasiku Staré pověsti české od Aloise Jiráska. Čtou celá rodina a jejich výlety mají téma. Objevují místa s historií a rovnou si o ní přečtou.

No a něco pro dceru. V létě tolik nečteme, spíš tvoříme a lítáme venku. A tyhle dvě činnosti mohu krásně spojit díky mé skvělé kamarádce výtvarnici a učitelce Petře Vondrové a její nové knížce Výtvarné hrátky s různými materiály. Podle jejích knih jsme s dcerkou vyrobily, ušily, namalovaly, kde co a moc si to spolu užily. Mateřská byla jedna velká výtvarná dílna.

             

Smích, pláč a erotika

Knihy, které jsou jistotou, líbí se a v knihovně se neohřejou. Nová kniha, tip od mé tchýně, Jako zabít ptáčka od Harper Leeové. Pro milovníky všeho francouzského a zejména života v Paříži je absolutně skvělá kniha Merde! Rok v Paříži od Stephena Clarka a další a další díly. Začnete číst jeden a musíte další. Milujete romantické, lehce erotické příběhy, tak to se vám bude líbit Něžný bastard od Christiny Lauren a další díly.

     

Příběhy, co vás dostanou

Ale pro ty, co v létě zvládnou i těžší témata, doporučuji knihu, která mě dostala na kolena Vyhnání Gerty Schnirch od Kateřiny Tučkové (autorka Žítkovských bohyň) nebo velmi silné téma života v Kambodži Stín banyánu od Vaddey Ratner, budete plakat, určitě.

                      

Mohla bych pokračovat dál a dál, ale nechám i prostor vám. Co si balíte na léto do kufrů k vodě vy?

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 23. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 9. 5. 2020

zajímavé tituly

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 3. 4. 2020

Odpovědět
Francis
Francis 20. 6. 2017

Už mám nachystané knihy u kufru. Nedám dopustit na Jude Deveraux. A také jednu novinku od Radky Třeštíkové

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 20. 6. 2017

díky za tipy... taky si musím zabalit nějaké knihy do Jeseníků

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 422
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.