Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

AndyBali
AndyBali
Vloženo 19. 9. 2016
Líbí se mi

Mohendžodáro – ženská jóga cesta ke zdraví a ženství

AndyBali
AndyBali
Vloženo 19. 9. 2016
Líbí se mi
Mohendžodáro – ženská jóga cesta ke zdraví a ženství

Mohendžodáro – ženská jóga cesta ke zdraví a ženství

Zdravotní problémy a časté migrény mě zavedly na cestu sebepoznání.  Jednoho dne jsem se přes moji dobrou přítelkyni dozvěděla o ženské józe „Mohendžodáro“. Ona v té době navštěvovala docházkový kurz, kde se učili základní 4 asány. Přečetla jsem si knihu devět tantrický pozic. Kniha a tato jóga mě oslovily na tolik, že jsem se rozhodla jít touto cestou a naučit se celou sestavu.

Vše začalo na 5 denním základním kurzu v meditačním centru, kde se tato jóga vyučuje. Naučila jsem se první 4 asány zaměřené na vnitřní ženu. Součást cvičení  jsou i Oshovo meditace, které mi pomohli se ještě více uvolnit a ze svého těla dostat emoce a bloky, které mě brzdili nejen v životě. Po těchto 5 dnech jsem se cítila úplně jinak než před kurzem. Byla jsem najednou uvolněná, plná energie a života.

Cvičila jsem každé ráno tuto sestavu o 4 asánách. Krásný start do nového dne, kde se najednou začalo více dařit v mých záměrech. Bolesti hlavy se dostavovali už jen velmi sporadicky.

Cvičení mě natolik oslovilo, že jsem chtěla umět celou sestavu, která se skládá z celkem 36 asán.

Absolvovala jsem 2 ročník, kde jsem se naučila všech 18 asán zaměřených na vnitřní ženu.

Ve 3 ročníku jsem tyto asány doplnila dalšími 18 zaměřených na vnitřního muže.

Během této cesty, která trvala 2, 5 roku se změnil i můj život. Prožila jsem změny zaměstnání a začala se věnovat tomu, co mě baví a naplňuje. I v mých vztazích došlo k velkým změnám.  Sama jsem se změnila v ženu, která zná svojí sílu a hodnotu. Přesto jsem na cestě stále, ale s větší energií a chutí nebát se jít do neznámých věcí.

Mohenžodáro založila MuDr. Monika Sičová. Jedná se o jógu pro ženy zaměřenou na práci s pánevním dnem. Aby byla žena zdravá, měla dostatek energie, musí mít zdravé i pánevní dno.

Během cvičení se naučíte správně podsazovat pánev a pracovat se se svaly pánevního dna.

Během provádění jednotlivý jógových asán se pánevní dno stahuje a v proti asáně uvolňuje.

 Duchovní účinky cvičení

Cvičení má i hluboký meditační a duchovní účinek. Jednotlivé asány na sebe logicky navazují a každá asána představuje určitou úlohu a pozici v životě ženy.  Později jsou asány doplněny o tzv. mužské asány, kde se stále pracuje s pánevním dnem.

I žena má v sobě mužskou část tzv. vnitřního muže, jelikož jsme stvořeni z matky a otce. Aby se vše v našem životě, dostalo do rovnováhy, je třeba vyrovnat svého vnitřního muže a ženu.

Vnitřní žena a vnitřní muž

Tyto pojmy znamenají co uvnitř v nás je ženské a mužské. V některých věcech je i žena zaměřena více mužsky a naopak někteří muži jsou více ženštější. Mohendžodáro pomáhá ženě tyto aspekty v sobě vyrovnat do rovnováhy. Zlepšuje nejen fyzické zdraví (pravidelná menstruace, zmírnění bolestí, v pozdějším věku prevence inkontinence, lepší milostný život, pružné tělo), ale žena se stává duchovně vyzrálejší, věří více sama sobě.  Mohu toto cvičení tedy doporučit ženám všech věkových kategorií. Dobrou lektorku najdete v každém větším městě.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 21. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 377
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.