Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Lucie30
Lucie30
Vloženo 15. 2. 2016
Líbí se mi

Mluvíte anglicky?

Lucie30
Lucie30
Vloženo 15. 2. 2016
Líbí se mi
Mluvíte anglicky?

Mluvíte anglicky?

Kdo je tři, šest, devět let na mateřské, případně kdo se na ni chystá, má obvykle ze začátku velké plány. Jako: dodělám si u miminka doktorát. Státnice ze španělštiny. Naučím se pěstovat bio bylinky, chovat bio žížaly a budu každý den cvičit Jillian Michaels. Jeden z nás by mohl s miminkem mluvit německy, ten druhý pouštět klasickou hudbu a cvičit jógu. Plastové hračky nepřekročí můj práh. Nezačnu mluvit v množném čísle. Nepřestanu číst odbornou, cizojazyčnou literaturu. Já přece nedopadnu jako ta tragická blbka (dosaďte si), která si na dovolené nedokáže ani říct o minerálku.

Jsem osm let na mateřské. Žížaly nechovám, bylinky mi pokaždé uschnou, do CD přehrávače někdo nacpal plastelínu. S Jillian se vidíme stěží jednou za 14 dnů. Německy umí naše děti reagovat pouze na moje hysterické „heiss“ v sopránu, když se blíží ke sporáku s husou. Odborná periodika čekají cizojazyčně na lepší časy. Kariérně jsem na konci potravinového řetězce.

Před půl rokem jsem hodila záchranné lano mé profesní budoucnosti a přijala balíček opatření:

1.    Absolvovala jsem zkušebně jeden konkurs. Posadili nás asi dvacet do nádherné feng shui místnosti, nabídli vodu z fiji, rozdali psychologické testy. Protože už pěkných pár let se můj volný čas odehrává v blocích dlouhých maximálně deset minut, byla jsem hotová jako první. Nepomohlo... „Omlouváme se, rozhodli jsme se pro jiného kandidáta, přejeme Vám hodně štěstí“, ouje.  
2.    Ruším sociální média, předplatné Ženy a život, civění do prázdna, vánoční a nedělní pečení. Nořím se do zdrojů s nejnovějšími up-daty mé specializace a přidávám bonus v podobě dotovaného kurzu pro matky going-to-be-podnikatelky.
3.    Googlim zásadní věc: jazykový kurz. Malta, Hawai, Brighton? Nelze. Česko? Nemusím nikam za hranice. Lze! Proč? Týdenní intenzivní kurz angličtiny s rodilým mluvčím spojuje příjemné (angličtinu) s užitečným (angličtinu) - a kdyby neštovice, mám to za rohem.
4.    Pořizuji přihlášku, boty na neprakticky vysokých podpatcích a minisukni a těším se na můj osobní přínos zvyšování národního HDP. Plynulou angličtinou.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

snažím se

Odpovědět
bobani
bobani 16. 2. 2016

i když jsem už v penzi , ráda bych se učila anglicky . ale nějak se k tomu nemůžu dokopat

Odpovědět
benca
benca 15. 2. 2016

nemecky

Odpovědět
gustawka
gustawka 15. 2. 2016

Ucim se nemecky

Odpovědět
Amanda
Amanda 15. 2. 2016

Malta, Hawai, Brighton..to zní lépe, Ivana Chýlková popisovala jak byla snad měsíc na kurzu v Anglii...Ona Dnes tuším...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 187
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.