Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Lopinka
Lopinka
Vloženo 28. 10. 2014
Líbí se mi

Mluvit je důležité

Lopinka
Lopinka
Vloženo 28. 10. 2014
Líbí se mi
Mluvit je důležité

Mluvit je důležité

Umíte mluvit? Nebojte se ani mluvení ani odpovědí. Mluvit se vyplatí!

Bez ní to nejde a s ní je to kolikrát horší, když se neumí správně používat. Všechny spory vznikají díky ní. Někdy se nám povede objevit kouzlo komunikace a rázem jakoby se všechny problémy rozplynuly. Každý den se přesvědčuji čím dál tím více, že je zapotřebí se naučit mluvit.

To umí přeci každý, ale opak je pravdou. Umíte říkat věci na rovinu, i když jsou nepříjemné? Umíte se postavit čelem k “nepříteli” a říct mu pravdu nebo se schováte a za zády si ulevíte? Bojíte se zeptat, i když víte, že odpověď potřebujete a raději dedukujete? Každý máme nějaký svůj nešvar, kterým se poté užíráme a zbytečně děláme z komára velblouda.

Sice trvá dlouho než sami sebe přesvědčíme, že je dobré začít mluvit o čemkoliv a nebát se odpovědi. Ale jde to. Myslím si, že více to bolí okolí než nás ve skutečnosti. Sama jsem se o tom přesvědčila u sebe. Když jsem pomalinku, polehounku začala říkat svůj názor a stát si za ním, spousty lidí s tím měli problém. To samé bylo s pravdou, názory apod. Nebyli na to zvyklí a změna často bolí. Kór u lidí, kteří si myslí, že jen oni mají pravdu a jejich názor je jediný správný na celém světě. Nebojte se jich. Pokud o vás stojí, naučí se to a zvyknou si, stejně tak, jako si zvykli před tím.

Je to velmi osvobozující pocit. Přijdu si silnější. I mé okolí zjišťuje, že pokud se mluví a naslouchá je to lepší. Nevznikají žabo myší války. Vyřeší se tím spousty problémů, o kterých jsme se před tím báli mluvit a opravdu se nám uleví.

Už nechci zpět ten pocit strachu, nedůvěry a vlastně už nechci ani tu starou já. Líbí se mi nová, které se otevírají díky jejímu přístupu nové možnosti. Lidé jí vyhledávají, protože vidí, že to jde. Pomalu se stává příkladem, že vždy máme na výběr a vždy je nějaká možnost. Stačí jen mluvit ….

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 3. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

souhlasím

Odpovědět
Viera1
Viera1 27. 12. 2014

urcite suhlasim

Odpovědět
Bad Guy
Bad Guy 31. 10. 2014

souhlasím

Odpovědět
Lenka | Pracovna ŽENY s.r.o. Teplice

nevím proč, ale některým lidem přijde, že mluvím až moc třeba to vyvážit asi

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 370
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.