Generace mladých žen má stále nedostatek sebevědomí a důvěry v sebe samu, ukázal nedávný průzkum. Vysoké procento dívek okolo dvaceti let se cítí vyčerpaně a trápí je existenční problémy ohledně práce, vztahů i bydlení.

„Ačkoli je bez debat toto životní období náročné pro obě pohlaví, zjistili jsme, že těmito problémy nejvíce trpí právě mladé ženy,“ řekla vedoucí studie doktorka Carole Eastonová z Young Women´s Trust pro Dailymail. „Mluvíme o generaci mladých lidí v krizi.“

Mladé ženy postrádají pocit sebedůvěry, co se ale týče vzdělání, muže značně převyšují. U žen do 30 let věku je dokonce pravděpodobné, že budou vydělávat více než jejich mužské protějšky. Navíc mladí muži jsou daleko častěji nezaměstnaní než stejně staré ženy.

Problémy v práci a vyčerpání 

Průzkum provedený mezi 4000 mladých lidí ukázal, že problémem s nízkým sebevědomím trpí 54 % žen a 39 % mužů. Čtyři z deseti žen dokonce vyjádřily obavy o své duševní zdraví.

Celých 39 % mladých žen uvedlo, že je velmi trápí jejich finanční situace, která je nejtěžší především těsně před výplatou. Sedm z deseti žen uvedlo, že se v práci cítí diskriminovány.

Téměř polovina dotázaných mladých dívek (46 %) uvedla, že se ve svém životě cítí zcela vyčerpaně.

„V době, která by měla být pro ženy tou nejradostnější, se mladé dívky většinou starají jen o to, aby měly dost peněz na život, cítí se unavené a bojí se o svou budoucnost,“ dodala Eastonová.

emaNovinky

Zdroj: https://www.novinky.cz/zena/zdravi/415465-mlade-zeny-trpi-nedostatkem-sebevedomi-a-obavaji-se-o-svou-budoucnost.html

 

 

Chcete si zvýšit své sebevědomí, sebelásku a lépe porozumět samy sobě a tomu, proč se Vám dějí určité věci v životě? 

 

Ráda Vás zvu na seminář: 

 

Uzdravení Vnitřního dítěte -

naše SEBEVĚDOMÍ a naše SEBELÁSKA

 

Co Vám účast na tomto semináři může dát:

  • porozumět svému životnímu „nastavení“ a sama sobě

  • pochopit, proč se Vám v životě dějí určité věci

  • milovat a přijímat sama sebe 

  • nárůst sebevědomí, sebelásky a radosti ze života

  • zlepšení vztahů především se svými rodiči a okolím

 

více info: http://akademiezivota.cz/dobrodruzstvi-sebepoznani/seminare/celodenni-prozitkovy-workshop/

ochutnávkový večer: http://akademiezivota.cz/dobrodruzstvi-s…/…/vecerni-seminar/