Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

zrzkadrzka
zrzkadrzka
Vloženo 28. 6. 2019
Líbí se mi

Mít svůj cíl: honba za přeludem nebo zářící maják na potemnělé cestě?

zrzkadrzka
zrzkadrzka
Vloženo 28. 6. 2019
Líbí se mi
Mít svůj cíl: honba za přeludem nebo zářící maják na potemnělé cestě?

Mít svůj cíl: honba za přeludem nebo zářící maják na potemnělé cestě?

Existují různé cíle – některé jsou snadnější a blíže, k některým musíme podnikat složité cesty plné nástrah a trvají tak mnohem déle. Špatně nastavený cíl nás může i odrazovat a frustrovat, neboť čím více se mu snažíme jít vstříc, tím více, zdá se, mizí v dáli. Jako taková iluze v mlze. Proč se to děje?

Možná je to prostě opravdu špatně uchopený a definovaný cíl, který se tak stává nedosažitelným už od začátku. Možná je pojmenován příliš obecně a neúplně. Ale co je možná ještě horší varianta – když ten cíl nevychází z toho, co si opravdu přejeme, co chceme, po čem toužíme. K čemu je pak takový cíl, ptám se?

Cíl by měl být laděn vždy podle našich tužeb, potřeb a snů. Jinak přeci nemá smysl ho dosahovat, nebo o něj vůbec jakkoli usilovat. Pak už vyjde lépe si koupit špendlíky a dát si je do bot před během. Vyjde to tak nastejno - radost z akce žádná, jen bolest a zklamání.

Cíle mohou být krátkodobé i dlouhodobé, osobní nebo pracovní, lehčí nebo těžší. A když se vykašleme na všechny SMART, nebo dokonce SMARTER pravidla, jak si takový cíl sestavit, zbývá vlastně to jediné a nejdůležitější: aby se mi k tomu cíli chtělo! Ne jen jít, volným krokem, občas sejít z cesty, protože támhle je lavička a mě se už nechce jít, pak se možná vrátit. Ale aby se mi k němu chtělo běžet, abych si k němu přála letět, jak jen to jde nejrychleji!

Aby byl cíl opravdu dobrým hnacím motorem, je dobré se nejdříve skutečně zastavit, zklidnit tělo i mysl, přemýšlet a procítit to, jaké jsou mé hodnoty. Protože potom budu opravdu hledat prostředky a cesty k tomu, abych se ho mohla dotknout a následně ho realizovat naplno.

Pozor! Ty cíle a hodnoty musí být opravdu vaše. Nezaměňujte je proto za mety společnosti, vašeho partnera či nadřízeného. Cíle jsou určeny ke zvýšení motivace a vaší životní spokojenosti! Ne k sebezničení.

Někdy se stává, že lidé vzdávají své cíle jen proto, že jim přijde těžké a nemožné jich dosáhnout, nevědí, jakou cestu k němu zvolit, a nebo jsou již vyčerpáni bojem za něj. Nemusí to tak ale být. Přijďte se přesvědčit na koučovací sezení. Během něho s klienty zjišťuji, jak moc je jejich cíl pevný a lákavý.

A na závěr jen důležité připomenutí: Pamatujte, že i když se vaše cesta odchýlila od původního cíle, není to špatně, neboť vás stejně někam dovedla – k jinému, možná většímu a příjemnějšímu cíli. A to je v pořádku. Je to dokonce žádoucí pro váš rozvoj.

 

Jaký máte svůj cíl pro dnešní den? A teď vážně…jak moc ho chcete naplnit?

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 28. 5. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 29. 6. 2019

Skvělé.

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 28. 6. 2019

Odpovědět
Ovace
Ovace 28. 6. 2019

super

Odpovědět
gustawka
gustawka 28. 6. 2019

většinou mívám krátkodobé cíly

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 204
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.