Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Vypravěčka Dagmar
Vypravěčka Dagmar
Vloženo 19. 11. 2016
Líbí se mi

Milujete kočičky a pejsky? Pak si určitě přečtěte tento text!

Vypravěčka Dagmar
Vypravěčka Dagmar
Vloženo 19. 11. 2016
Líbí se mi
Milujete kočičky a pejsky? Pak si určitě přečtěte tento text!

Milujete kočičky a pejsky? Pak si určitě přečtěte tento text!

Tentokrát jsem napsala poněkud jiný článek, než obvykle.

Protože už se na to nemohu koukat. Nemohu se dívat na to, co se kolem nás děje.

Ale co vám vlastně chci sdělit? Mám ráda všechna zvířata, včetně psů a koček. A přiznám se, že už jsem doopravdy nasraná, omlouvám se za tu hrubost, ale jinak to nelze říci, jak se my, páni tvorstva, ke zvířatům chováme. Už jsme vyhubili stovky druhů, a jestli to tak půjde dál, zůstanou na světě jen kočky a psi… Jo, a pak ještě zvířata, kterým sofistikovaně říkáme „užitková“! Všechna ostatní, tedy ta, co nám nepřináší žádný užitek a zisk, svou systematickou „činností“ zlikvidujeme.

Prachy, prachy, prachy…to je to, oč v této civilizaci běží.

A proč nám zůstanou jen kočky a psi? Protože je prý milujeme. Protože si prý zaslouží, aby měli potomky…ano. Zaslouží si to. Jenže…

Díky našemu pokrytectví jsou už tak přemnožení, že jsou všude.

Ale dál fungují množírny, kde jsou zvířata degradována na pouhé „stroje“ na peníze…

 Čím dál více zvířat se potuluje po ulicích a chcípá hlady. A množí se dál a dál geometrickou řadou, protože takto je příroda nastavila. Kočičky mohou mít mnoho koťátek několikrát za rok.

A přitom útulky a azyly praskají ve švech. Lidé, kteří nejsou lhostejní, ale mají srdce na pravém místě, se snaží všemožnými silami zachránit, co se dá. Ale vše má svou mez, jejich síly, kapacita útulků a finanční zdroje.

My si však dál zvesela pořizujeme nové a nové domácí mazlíčky. A když nás přestanou bavit, tak je s klidným svědomím uvážeme v lese na řetěz, vyhodíme na ulici, malá kočičí nebo psí miminka „uklidíme“ do popelnice a klidně je všechny necháme umírat…To, že jim také dokážeme krutě ubližovat a mrzačit přidávám na hromadu toho, co naprosto nechápu. A pak ještě tvrdíme, že si zaslouží, množit se dál? Jako by jich už nebylo dost, co trpí!

Nechce se vám z toho zvracet? Mně ano!

Co jsme to za lidi? Kam jsme to zašli? Co to máme za pokřivenou morálku?!

 

A tak jsem se sama za sebe rozhodla, něco s tím už začít dělat!

První krok byl, že jsem ze svého nepatrného invalidního důchodu poslala peníze konkrétnímu kočičímu útulku, o kterém vím, že má transparentní účet a paní, která ho vede, se o kočičky stará, jak jen to jde.

Druhý můj krok byl ten, že jsem se rozhodla sponzorovat tento útulek 10 procenty ze zisku mé eKnihy.

Dále, jsem se spojila s paní, která má s touto problematikou veliké zkušenosti a zjistila další možnosti pomoci. Zde jsou některé z nich:

1. Obrátit se na úřady a začít tlačit na řešení této problematiky i shora a systémově, hlavně plošnou kastrací volně žijících zvířat. A nejen to, najít peníze na tuto práci, případně ji uzákonit.

2. Hledat sponzory, kteří by mohli poskytovat peníze stávající útulkům a azylům.

3. Obracet se na skupiny, které svou činností získávají peníze, které pak přerozdělují. Jejich činnost sledovat a podporovat – například akce www.catmania.cz.

4. Hledat další cesty, podle svých vlastních možností (práce, spolky, skupiny lidí, jednotlivci). Mnohé útulky také potřebují někoho, kdo by jim vytvořil webovou prezentaci, profily na sociálních sítích a pomáhal s technickým provozem, různými aukcemi, atd. Prostě vše, na co lidé pracující kolem zvířátek nemají čas a mnohdy ani patřičné znalosti.

5. Apelovat na lidi ve svém okolí, aby své kočičky nechávali kastrovat. Aby se postupně snížil jejich počet na mez, kdy každá, i ta v útulku, bude mít šanci najít svého majitele!!!

6. Nezavírat oči, před tím, co je tak strašné, až z toho normálního člověka bolí srdce, když vidí některé obrázky či videa, ale konat. Jakkoli, ale KONAT…Protože pokud budeme před problémem stále oči jen zavírat, jednou nám totálně přeroste přes hlavu. Takto totiž problémy fungují, čím déle je přehlížíme, tím je pak jejich řešení náročnější. A tato situace se už pomalu dostává do stavu, který by se dal označit jedním slovem – FATÁLNÍ. 

Uvědomme si také, že veškerým svým konáním vychováme naše děti. Ony moc dobře vidí, jak se my sami chováme a kopírují nás. Takže je to na nás, jaký příklad jim budeme dávat, zda z nich vyrostou laskaví a citliví lidé, nebo lhostejná monstra bez citu, ve světě plném opuštěných a „užitkových“ zvířat.

Je nás tolik lidí, stačilo by, aby se většině otevřely oči a každý přispěl dle svých možností. Velmi brzy by vše mohlo být naprosto jiné a náš svět by byl zase o kousek hezčí. 

Proto jsem napsala tento text a proto konám.

Pokud s vámi můj text rezonuje, sdílejte a šiřte jej, prosím. A konejte.

Zde jsou konkrétní útulky, které jsou v hodně velké tísni. Jedná se o kočičky…na Facebooku najdete další, i ty psí… 

https://www.facebook.com/groups/454471677932420/?fref=ts

https://www.facebook.com/jirina.skoumalova.1?fref=ts

https://www.facebook.com/groups/246526932112160/?fref=ts

https://www.facebook.com/AzylProOpusteneKockyLucky/?fref=ts

https://www.facebook.com/Ko%C4%8Di%C4%8D%C3%AD-spolek-Petronella-Kada%C5%88-426553614163287/?fref=ts

https://www.facebook.com/SpolekJasmina/?fref=ts

https://www.facebook.com/svetluska.svitavy?fref=ts

 

To je jen nepatrné množství z toho kvanta. A doporučuji – hledejte ve svém okolí. A ještě jednou zdůrazňuji, kastrovat kočičky a kocoury, kteří mají možnost běhat venku, jinak se totiž ta neustále se navyšující lavina, nikdy nezastaví.

Osobně mne napadl projekt, který by též mohl pomoci  - udělat projekt s názvem třeba „Nakrm svou kočičku, svého pejska“. Děti, které z nejrůznějších důvodů nemohou mít doma zvířátko, by skrze školu nebo rodiče posílaly určitou částku ze svého kapesného pro konkrétní zvířátko v útulku. Něco jako se praktikuje v Zoologických zahradách. Děti by se tak učily soucitu  a lásce ke zvířatům…

 

Za všechny, kterých se to týká, předem z celého srdce děkuji. I když, ono se to týká nás všech, všichni jsme totiž součástí této země.

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 2. 7. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 20. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

super

Odpovědět
Vypravěčka Dagmar
Vypravěčka Dagmar 20. 11. 2016

Toto třeba píše p.Jiřina Vrábelová z kočičího azylu Gaia: Stále si kladu otázku, proč máme my v útulcích napravovat bezohlednost lidí, která se děje těm malým drobečkům. Nevím, jak dlouho to ještě budu zvládat. Bez pořádného odpočinku už to táhnu několik let. Musí se to někde projevit. Např. přechozená chřipka, nyní zjištěný vysoký tlak, problémy s očima, velká únava. Zraněných zvířátek stále přibývá i přesto, že se je snažím odmítat. Někteří ( lidé) se zbaví odpovědnosti velice lehce a bez toho,aby je trápilo svědomí. Bolí mne srdce, když si představím, že některé zvířátka nemají takové štěstí a umírají bez pomoci. Dnes přijely pomáhat děvčata, která se zůčastnila i krmení brzy z rána a nestačila se divit, kolik je toho zapotřebí nachystat do misek pro každou kočičku zvláš´t. Nejhorší jsou pro mne svátky, kdy mám obavy, že na všechno zůstanu sama, což bych již nedokázala zvládnout.Kdo to nezkusil, tak si to ani neumí představit. Vždy´t jenom umývat 140 misek dá dosti práce. A to nemluvím o tom ostatním. Panebože, prosím, a´t už to konečně skončí !!!

Odpovědět
Vypravěčka Dagmar
Vypravěčka Dagmar 20. 11. 2016

Děkuji za vaše komentáře...Musím však zdůraznit, že jde o to, že kočičí útulky praskají ve švech a ti, co je spravují ten neustálý nárůst zvířatek, práce a výdajů přestávají zvládat!!! Je třeba začít něco dělat.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 052
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.