Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Be-inspirated
Be-inspirated
Vloženo 17. 11. 2017
Líbí se mi

MIluj své tělo

Be-inspirated
Be-inspirated
Vloženo 17. 11. 2017
Líbí se mi
MIluj své tělo

MIluj své tělo

Máte rádi vlastní tělo?

Cítíte se při pohledu do zrcadla šťastní, sebevědomí a souznící sami se sebou?

Je to, co vidíte v zrcadle odrazem vás samých?

Odráží se tam vaše nitro?

Díváte se na člověka, kterým chcete být?

A co když odložíte šaty a postavíte se pravdě do očí?

Co když se před zrcadlo postavíte nazí a sami sebe podrobíte důkladné analýze?

Co se stane potom?

Budete milovat, akceptovat a vděčně přijímat každou část vašeho těla? Dokážete sami sobě upřímně říct, že jste dokonalí právě tak, jak nyní vypadáte? V tuhle chvíli v tomto těle?

Nebo raději odvrátíte zrak stranou? Budete si vyčítat týdny a měsíce zahálky, kdy jste se neodhodlali ke cvičení a raději pokaždé vymysleli novou výmluvu, proč právě teď nemůžete začít? Nedokážete na svém těle najít nic pěkného, a když už ano, pohaníte v zápětí nějakou jinou část?

Co na sobě máte rádi? A co vám pochvalují druzí? Líbí se vám vaše oči, vlasy, paže, nohy, zadek, prsa nebo třeba štíhlý a dlouhý krk?

Zkusili jste se na sebe někdy podívat očima milující bytosti? Očima někoho, kdo vás má rád, kdo o vaší dokonalosti nepochybuje?

Kolik trápení přinášíme každý den sami sobě, pokud se nemáme rádi. Pokud se nepovažujeme za krásné, přitažlivé. Jestliže nejsme spokojení sami se sebou.

Není snadné smýšlet o sobě pozitivně, máme-li ve svém okolí někoho, kdo se k nám nechová s úctou. Kdo není láskyplný. Někoho, kdo nás ponižuje, uráží nás, poukazuje na naše nedostatky.

Jestliže máme v pořádku své sebevědomí, brzy se s takovým člověkem a jeho jedovatými myšlenkami rozloučíme. Co ale dělat, jsme-li tím zlověstným našeptávačem my sami?

Co když jsou všechny ty nedostatky, nedokonalosti ukryté jen v našich hlavách? Co potom s tím?

Otravují nám život pomalu a trpělivě den za dnem bez známky únavy. Naopak. Každým dnem jsou silnější a silnější.

Když nám nelichotivé urážky říká někdo jiný, můžeme ho z našeho života jednoduše vystrnadit. Stejně jako jsem to udělala já s jedním přítelem.

Celé týdny jsem od něj poslouchala, jak mám velký zadek. V té době jsem vážila 45kg a měla 167cm. Takže o žádné tloušťce nemohla být ani řeč. Ale přesto jsem mu uvěřila a začala si kolem pasu omotávat mikiny, abych ten megarozměrný zadek zakryla. Jednoho dne mi došlo, že to není můj problém. Problém měl můj partner. A sice nízké sebevědomí, které si kompenzoval tím, že se snažil stáhnout mě na svoji úroveň. Ve chvíli, kdy mi toto došlo, letěly mikiny do kouta. Už jsem je nepotřebovala. A přítel? Tomu jsem jemně naznačila, že nejspíš bude po tatínkovi, protože mu ze zadu začíná nepatrně prosvítat pleška. Okamžitě se začal rozčilovat a běžel do koupelny k zrcadlu, kde se snažil své „kolínko“ zahlédnout. Od té doby jsem o svém pozadí již neslyšela. A nebylo to tím, že jsme se pár týdnů na to rozešli.

Co ale dělat, pokud si neumím poradit s takovými podlými útoky ostatních? Nebo ještě hůř, když si tyto myšlenky vytvářím dobrovolně sama/sám a nechávám jim volné pole působnosti ve své hlavě, kde se množí a rozpínají, až zcela ochromý moji schopnost zdravého úsudku?

Pro začátek pro vás mám jeden tip.

Zeptejte se tří až pěti přátel, co se jim na vás líbí. Klidně je požádejte, aby vám odpověď poslali v sms zprávě. Uvidíte, jak vás potěší zjištění, že o vás někdo přemýšlí jako o nádherné lidské bytosti, která stojí za povšimnutí. Přepište si jejich slova a každý den si ten seznam předčítejte. Postupně můžete doplňovat vlastní postřehy o sobě samých. A tak, krůček po krůčku, začnete zvyšovat své sebevědomí právě v této oblasti.

A když dojdete k závěru, že na sobě něco chcete změnit, jděte do toho. Udělejte všechno, co je ve vašich silách, abyste svého snu dosáhli. Chcete zhubnout? Začněte cvičit, upravte si jídelníček, přidejte se do podpůrných skupin. Chcete nový účes? Prohlídněte si účesy na internetu, najděte kadeřníka podle doporučení spokojených zákazníků. Udělejte cokoliv, o čem víte, že vás to učiní šťastnějšími. Pokud se totiž dokážete přijmout se všemi nedostatky a pochopíte, že dokonalí jste právě teď a právě tady, pak všechny vaše změny budou mít úplně jinou energii a dosahování vašich cílů se pro vás změní v zábavu.

Jestliže ale budete chtít změnu jen proto, že se při pohledu do zrcadla odvrátíte se zhnuseným pohledem nad svojí nedokonalostí, nebude vás ta cesta ke změně tolik těšit. A to hlavní je, že ani udržení vaší vnitřní motivace nebude tak snadné.

Přijměte se, mějte se rádi, takoví jací jste nyní a chcete-li něco změnit, udělejte to s láskou a vděčností ke svému vlastnímu tělu.

Zaujalo vás toto téma?

Máte sami problém s tím, přijmout se takoví, jací jste?

Nemáte rádi své tělo?

Stydíte se při intimních chvílích a neužíváte si tak společné chvíle naplno?

Chcete učinit změnu za vašim lepším já, ale nevíte, jak na to?

Chcete se naučit milovat vlastní tělo a cítit se dobře?

Pokud jste si odpověděli ANO na některou z výše položených otázek, pak je tu právě pro vás připravený předvánoční seminář „MILUJ SVÉ TĚLO“.

Kdy? Čtvrtek 14. 12. 2017 od 18:00 do 20:30 pouze pro ženy.

          Pátek   16. 12. 2017 od 10:00 do 12:30 smíšený, i páry.

Cena? 150 Kč/osoba

Kde? V Liberci, Husova 21/13

Počet míst je omezený, proto prosíme o vaši včasnou rezervaci na: info@be-inspirated.eu.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 9. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

Odpovědět
Tamara
Tamara 18. 11. 2017

Taky jsem se přestala zkoumat, A je to fajn. Zrovna jsem již druhou kamarádkou vtažena do problému s dcerami - s anorexií. A to je velký problém pro celou rodinu. Věřím, že jej vyřeší, ale bez pomoci to už zřejmě nepůjde.

Odpovědět
Be-inspirated
Be-inspirated 18. 11. 2017

To je mi moc líto. Je smutné vidět, jak se někdo nám blízký ničí a nemoci s tím něco zásadního udělat Moc držím rodině vaší kamarádky palce, ať všechno dobře dopadne.

sipeji
sipeji 18. 11. 2017

poslední dobou jsem se přestala zkoumat, nějak mi na to chybí čas

Odpovědět
Be-inspirated
Be-inspirated 18. 11. 2017

Taky dobrá metoda k tomu, nedělat se zbytečně nespokojenou a nestresovat se

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 290
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.