Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jiří Čapovec
Jiří Čapovec
Vloženo 5. 7. 2019
Líbí se mi

Meditace a zdravý životní styl

Jiří Čapovec
Jiří Čapovec
Vloženo 5. 7. 2019
Líbí se mi
Meditace a zdravý životní styl

Meditace a zdravý životní styl

Tento článek je o meditaci jakožto životním stylu, který nám pomůže k dosažení harmonie a zdraví.

Meditace jako životní styl

Dnešní doba se vyznačuje tím, že jsme neustále pod tlakem a ve stresu a jsou na nás kladeny čím dál větší požadavky a nároky. To se sebou přináší určité napětí, stres, frustrace a mnoho dalších negativních emoci. Proto je potřeba se naučit s těmito stavy pracovat a dostat se do duševního klidu a rovnováhy. Nejlepší možnosti jak toho dosáhnout je pravě zmiňovaná meditace. Pomoci meditace můžeme dosáhnout změn ve svém životě velice rychle, ale musíme se prvně naučit jak meditovat a využit tuto praxi v každodenním životě. Doporučuji meditovat každé ráno a vytvořit si návyk a nebo ještě lépe ranní rituál, který budeš dělat každý den.

Relaxace 

V dnešní době je potřeba se umět zastavit a dopřát si čas jen sami pro sebe a relaxovat. Prostě jen tak být a nic neřešit vypnout tělo, ale i hlavu. Pomůže nám to v procesu regenerace a zbavíme se stresu a tím se i zlepší kvalita našeho spánku a mnoho dalšího.

Existuje celá řada druhu a možnosti relaxace a pro každého člověka budou mít jiný vliv a přínos. Proto je důležité si najít svůj způsob relaxace a odpočinku někomu bude vyhovovat meditace, jiný člověk zase dá přednost dechovému cvičení a někdo úplně jiný zase půjde na procházku do lesa, nebo přírody.

Zdravý životní styl

zdravý životní styl není jen o kvalitním spánku, dobré stravě a častému pohybu. Zdravý životní styl je také o faktorech, které ovlivňuji naši mentální a duševní složku jako je například stres, kvalita našeho myšlení, naše pocity a podobně.

Většina lidí řeší své zdraví až když jsou nemocni a to už často bývá "pozdě." Nejlepší co můžeš pro sebe udělat být preventivně v duševní a psychické pohodě a dbát o své zdraví. Proto nezapomeň na sobě pracovat zbavovat se aktivně stresu naučit se pracovat s emocemi a se svými negativními myšlenkami. Emoce mnoho lidí potlačuje a nebo ani nevědí jak s nimi pracovat. Pokud chceš začít dbát o své zdraví a vůbec změnit svůj život tak je potřeba na sobě pracovat vědomě, ale i podvědomě a změnit své myšlení. Proto doporučuji programování mysli jako jednu z nejlepších metod a způsobu jak se naučit lépe chápat sám sebe jako celek a naučit se pracovat se svým podvědomím a následně ho přeprogramovat. Následně změníš své návyky, myšlení, způsob chování a změní cela tvá realita a následně i svět. S tím vším ti pomůže i meditace, ale je potřeba tuto meditační praxi trénovat a rozšiřovat své vědomí a neustále se vzdělávat.

Závěr

Pokud tě zajímají meditace, programování mysli, relaxační a meditační hudba nezapomeň navštívit naše stránky cesta relaxace, kde najdeš toho vše a ještě mnohem více.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 28. 5. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 7. 7. 2019

Odpovědět
Lenka Heczková
Lenka Heczková 21. 7. 2019

Siraellen
Siraellen 5. 7. 2019

Odpovědět
Lenka Heczková
Lenka Heczková 21. 7. 2019

Ovace
Ovace 5. 7. 2019

meditace je důležitá

Odpovědět
Lenka Heczková
Lenka Heczková 21. 7. 2019

Ano to je

gustawka
gustawka 5. 7. 2019

snažím se meditovat každý den

Odpovědět
Lenka Heczková
Lenka Heczková 21. 7. 2019

To je super jen tak dál

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 177
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.