Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kačka
Kačka
Vloženo 21. 2. 2017
Líbí se mi

Matky, nedržte se zpátky! Můj osobní příběh: mé druhé dítě mě nastartovalo!

Kačka
Kačka
Vloženo 21. 2. 2017
Líbí se mi
Matky, nedržte se zpátky! Můj osobní příběh: mé druhé dítě mě nastartovalo!

Matky, nedržte se zpátky! Můj osobní příběh: mé druhé dítě mě nastartovalo!

Milé ženy sro, na těchto stránkách budu pravidelně přispívat blogy pro ženy, které se vrací do arény (tedy na trh práce) po rodičovské dovolené. Tyto blogy už brzy vyjdou  v mém prvním e-booku pro ženy, který se už chystááá a na který se těším!

Srdečně zdravím a těším se na to, že se tady budeme potkávat! 

Můj osobní příběh...

Milé ženy, tak jako je život před Kristem a po Kristovi, tak je pracovní život před mateřskou dovolenou a po ní. Nikdy už nic není tak, jako dřív. Pro některé ženy znamená mateřství stopku na trhu práce a dítě berou jako limit, některé ženy vnímají mateřství pozitivně a mateřskou/rodičovskou dovolenou vnímají jako jednu velkou příležitost a odrazový můstek pro skok do něčeho nového. A doporučuji všem ženám, aby mateřství a „dovolenou“ vnímaly jako příležitost a jedinečnou šanci nastartovat se a zkusit třeba i něco nového. Vždyť, co nejhoršího se může stát? Kdyby nic jiného, tak jen získáte další zkušenost, která vás obohatí. Doporučuji určitě zkoušet různé věci, protože čím více zkoušíte, tím více poznáte, tím více se dozvíte (i o sobě). Přijdete třeba na to, co chcete a (nebo) na to, co už bezpečně nechcete – a i to je důležité vědět.

Jsem toho příkladem. Moje druhé dítě mě neskutečně nastartovalo (pro někoho možná paradoxně) a já jsem získala více energie a chuti a síly a elánu do všech dalších aktivit právě po druhém porodu. Druhá dcera se mi narodila v mých 38 letech, na začátku posledního ročníku magisterského studia. Už v těhotenství jsem si říkala, že jestli vše klapne a dcerka bude zdravá, nebudu školu přerušovat a dodělám ji. Stalo se! Terezka se narodila 19.9. a 8.10. jsem už absolvovala první blok dálkového studia i s ní. Zatímco jsem seděla v učebně, babička jezdila s kočárkem kolem budovy a vozila mi dcerku jen na kojení. (Pozn. red.: První vysokou školu jsem studovala na své první rodičovské dovolené se starší dcerou Eliškou)

Když bylo Terezce 10 měsíců, rozhodla jsem se s kolegyní založit firmu, která se bude bude věnovat rovným příležitostem, diverzitě a work life balance politice a která bude podporovat také ženy na trhu práce. Ráda vzpomínám na porod své firmy, ráda vzpomínám na to, jak jsem prožila mateřskou i rodičovskou dovolenou a jak se mi podařilo víceméně vybalancovat čas s dětmi s časem, který jsem věnovala rozjezdu firmy.

Terezka má teď 5 let a 5 let oslavím  v létě 2017 i já – jako podnikatelka. V rámci své profese se také věnuji vzdělávání žen a mentoringu a pomáhám ženám na/po mateřské/rodičovské dovolené otevřít rázněji dveře na trh práce.

Proč rázněji? Protože ženy na trhu práce blokuje často jejich nesebevědomí a jejich osobní mentální zeď, díky které ženy nevyhledávají takové výzvy, jak by mohly a tyto ženy pak nejsou moc proaktivní. Je to škoda, protože šancí a výzev a příležitostí je kolem nás tolik – jen je třeba je využít.

Blogy, které budou v mém e-booku, jsou psány s radostí a upřímně. Berte je jak chcete a jak potřebujete. Jako prostor pro zamyšlení se nad sebou, lehce edukativně i  lehce zábavně.  Berte moje blogy jako motivační a nakopávací texty, které vás možná mohou někde inspirovat a možná vám dodají energii a sílu pro váš osobní restart a pro to, zkusit se trochu více prodat a věřit si.

Vzkaz pro vás:

  1. Berte mateřství jako příležitost
  2. Každý okamžik je nový začátek
  3. Dělejte všechno pro to, aby vás život bavil
  4. Nebojte se zkoušet nové věci! Každá nová zkušenost (ať je jakákoli) – vás obohatí!

 

 Kačka

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 18. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
deede
deede 27. 2. 2017

to je obdivuhodné to nasezení. Vystudovat tímto způsobem.

Odpovědět
jjana
jjana 24. 2. 2017

Zajímavé

Odpovědět
bzutka
bzutka 23. 2. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 392
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.