Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kateřina Hanáková
Kateřina Hanáková
Vloženo 21. 3. 2017
Líbí se mi

Mateřská jako "restart"! Jedinečná příležitost zkusit něco nového

Kateřina Hanáková
Kateřina Hanáková
Vloženo 21. 3. 2017
Líbí se mi
Mateřská jako "restart"! Jedinečná příležitost zkusit něco nového

Mateřská jako "restart"! Jedinečná příležitost zkusit něco nového

Možná právě taky, stejně jako já, prožíváte to nejúžasnější období v životě každé ženy. Na svět přišel nový človíček, který se toho od vás musí tolik naučit! Potřebuje všechnu vaši lásku a péči, a každý den vám ukazuje, jak moc jste pro něho důležitá a kolik pro něj znamenáte. Jeho úsměv nic na světě nenahradí!

Zároveň je to taky období, kdy procházíte hned několika zatěžkávacími zkouškami. Postarat se o miminko, domácnost, partnerské soužití a ještě k tomu všemu zkusit nezapomenout taky na sebe! A název mateřská dovolená? Asi si říkáte, kdo to proboha vymyslel? Muž?  Někdy nejste schopná se za celý den najíst, natož se pořádně podívat do zrcadla… asi víte, o čem mluvím.

Ale jo, mateřská je pohoda. Když mimčo spí, nebo je spokojené někde s tetou na procházce v kočárku. Nechci tady říkat, že je potřeba si „to“ jen dobře zorganizovat. Někdy to jde a jindy, kdybyste se na hlavu postavila, tak neuděláte NIC.

Zkuste se na to podívat z jiného úhlu pohledu. Sice nemáte občas čas, ale máte pro změnu extrémní porci energie! Ne, nedělám si srandu. Jak jinak byste zvládla být v noci 10x vzhůru kvůli kojení a pláči, přes den procházky a péči o domácnost? Příroda to tak zařídila. I když si myslíte, že už asi musíte jet na záložní zdroj. VYUŽIJTE HO!

Mateřská dovolená je totiž skvělý způsob pro váš RESTART.

Přála jste si někdy mít pasivní příjem? To je příliv peněz, které vám chodí každý měsíc na účet, aniž byste se o ně musela nějak výrazněji přičinit. No, tak teď ho máte! V podobě mateřské a rodičovské… Což znamená, že i když to není zrovna taková částka, jakou byste si ideálně představovala, pořád tu je. Každý měsíc vám přistane na účtu… a můžete s ní počítat.

Využijte příležitosti!

Jasně, péče o miminko nebo rostoucí batole není zrovna pořád legrace, ale zkuste toho využít. Určitě vás něco baví a naplňuje, něco, na co jste neměla předtím čas. Začněte se tomu věnovat TEĎ. Jestli to nejde na 100%, tak si zkuste naplánovat, jak by to šlo alespoň občas. Využijte čas, kdy máte uklizenou domácnost a miminko spí, a jednou si – namísto odpočinku – zkuste naplánovat čas jen pro sebe.

Rozjeďte vlastní podnikání!

Vyrábíte ráda domácí, přírodní mýdla nebo kosmetiku? Malujete na hedvábí, nebo píšete básničky? Pusťte to do světa! Nejen, že se u toho budete neskutečně bavit, protože budete dělat to, co vám jde a naplňuje vás, ale můžete díky svému koníčku nebo své vášni začít něco nového. Začít tvořit své vlastní podnikání! Nikdy to nebylo jednodušší, než v době internetu!

Můžete se pomocí facebooku nebo blogů, spojit s jinými, stejně naladěnými ženami a nebýt tak na všechno úplně sama. Už to, že se rozhodnete začít, vás posune neskutečně rychle kupředu!

A pro ženy, které by se chtěly pustit do podnikání skutečně naplno, vytvořila Alexandra John svůj online kurz „Sama sobě šéfem“. Začít podnikat proto už nemusí být vůbec žádný problém!

Nečekejte na nic, protože děti rychle vyrostou a vaše šance už se třeba nemusí nikdy opakovat! Dělejte už teď to, co vás baví! A skvěle se u toho bavte

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 15. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
Jana101
Jana101 25. 5. 2017

Ano, to je pravda, také jsem pořád na mateřské něco vymýšlela. Pěkný článek.

Odpovědět
Kateřina Hanáková
Kateřina Hanáková 26. 5. 2017

Díky!

KamilaK
KamilaK 19. 5. 2017

Odpovědět
Duch
Duch 28. 3. 2017

Hezky motivační článek. Děkuji

Odpovědět
Kateřina Hanáková
Kateřina Hanáková 31. 3. 2017

Děkuji jsem ráda, že se líbí!

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 297
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.