Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Máte už svou nástěnku přání a snů? Ne? Je nejvyšší čas si jí vytvořit!

Líbí se mi
Máte už svou nástěnku přání a snů? Ne? Je nejvyšší čas si jí vytvořit!

Máte už svou nástěnku přání a snů? Ne? Je nejvyšší čas si jí vytvořit!

 

Každý rok jsem si vždycky své přání a sny a to, co bych vlastně chtěla udělat, naplánovat, realizovat, jak by co mělo vypadat, psala do svého diáře. Postupem času, jsem si přesně zapisovala, jak by měla některá jednání, situace a věci v mém životě být a vizualizovala děje formou obrázků. Znáte to, vidíte v televizi nějakou scénu a začnete se tvářit třeba usměvavě, stejně jako si tenkrát vizualizovala v trilogii Zděnka Trošky z filmu „Slunce, seno a par fácek“ při zhlédnutí vše známe Angeliky, Helenka Růžičková, svého manžela v romantické scéně.-) To je jen pro upřesnění, co je vizualizace

Ale to je televize a nejde na to stále koukat. To samé internet je plný inspirací a motivace, ale také není stále zapnutý. Proto jsem začala využívat právě možnosti vizualizace na kartonové desce, či čtvrtce, anebo dokonce obrazu v klipartu. Možná se tomu někdo i vysmívá, ale opravdu je to naprosto fantastická pomůcka k tomu, probouzet se ráno do dokonalé pohody a motivovat se ke svým cílům. Navíc v sobě objevíte i kreativitu, které se tady opravdu meze nekladou.

Jak si svou vlastní nástěnku přání a snů vyrobit?

Jednoduše. Stačí buďto použít čtvrtku velikosti A3 a více, nebo si rovnou koupit Klipart, který pak jednoduše pověsíte, kam potřebujete, nejlépe tam, kde pracujete nebo něco tvoříte.

 

Slogany, motta, obrázky můžete čerpat s časopisů, nebo si je prostě vytvořte barevnými fixy, tak, jak se vám hodí a vyberte ty, které vás motivují. Udělejte si také cílovou metu pro své sny a přání, třeba jako já, udělejte si roční plán, nebo půlroční. Pověste si svou nástěnku někam, kde jí budete mít stále na očích. Možná se budete divit, ale i podle některých poradců pro vytváření sebevědomí, je prý dobré jí mít na toaletě. A víte proč? Je to místo, kde prý se dokážeme oprostit od všeho a opravdu se zaměřit jen na vnímání toho, co jsme si vytvořili. Já zvolila variantu „probouzecí“. Jakmile ráno vstanu, vidím ji na zdi a přečtu si vše, co tam vidím a děsně mě to nabíjí energií, jít a něco dělat a jak jinak, než s úsměvem.-)

Nemusí jít jen o profesní nástěnky přání a snů, ale také životní. Já mám vše dohromady. Některé slova jsem umazala, z důvodů, že jde o připravované projekty, které mi zatím ještě chvilku leží v šuplíku, ale snad vás toto nakopne do plnění svých snů a přání ještě DNES!. Je až k nevíře, kolik lidí se tomuto třeba zasměje, že je to dětinské, o to více mě překvapují známé tváře, obchodní manažeři, či podnikatelé, kteří svou nástěnku mají a bez ní si neumí svůj den představit.

A co vy? Už máte, nebo jste zvažovali si takovou nástěnku pořídit?

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 22. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

super

Odpovědět
Amanda
Amanda 14. 8. 2016

Odpovědět
k.eva
k.eva 14. 8. 2016

Odpovědět
Ivana Tremlová - autorka projektů, které pomáhají

hudlenka
hudlenka 14. 8. 2016

krásná nástěnka...mám taky nástěnku a pak různé vzkazy na stole u PC a všude možně

Odpovědět
Ivana Tremlová - autorka projektů, které pomáhají

Děkuji Hudlenko.-)

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 674
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.