Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Máte už svou nástěnku přání a snů? Ne? Je nejvyšší čas si jí vytvořit!

Líbí se mi
Máte už svou nástěnku přání a snů? Ne? Je nejvyšší čas si jí vytvořit!

Máte už svou nástěnku přání a snů? Ne? Je nejvyšší čas si jí vytvořit!

 

Každý rok jsem si vždycky své přání a sny a to, co bych vlastně chtěla udělat, naplánovat, realizovat, jak by co mělo vypadat, psala do svého diáře. Postupem času, jsem si přesně zapisovala, jak by měla některá jednání, situace a věci v mém životě být a vizualizovala děje formou obrázků. Znáte to, vidíte v televizi nějakou scénu a začnete se tvářit třeba usměvavě, stejně jako si tenkrát vizualizovala v trilogii Zděnka Trošky z filmu „Slunce, seno a par fácek“ při zhlédnutí vše známe Angeliky, Helenka Růžičková, svého manžela v romantické scéně.-) To je jen pro upřesnění, co je vizualizace

Ale to je televize a nejde na to stále koukat. To samé internet je plný inspirací a motivace, ale také není stále zapnutý. Proto jsem začala využívat právě možnosti vizualizace na kartonové desce, či čtvrtce, anebo dokonce obrazu v klipartu. Možná se tomu někdo i vysmívá, ale opravdu je to naprosto fantastická pomůcka k tomu, probouzet se ráno do dokonalé pohody a motivovat se ke svým cílům. Navíc v sobě objevíte i kreativitu, které se tady opravdu meze nekladou.

Jak si svou vlastní nástěnku přání a snů vyrobit?

Jednoduše. Stačí buďto použít čtvrtku velikosti A3 a více, nebo si rovnou koupit Klipart, který pak jednoduše pověsíte, kam potřebujete, nejlépe tam, kde pracujete nebo něco tvoříte.

 

Slogany, motta, obrázky můžete čerpat s časopisů, nebo si je prostě vytvořte barevnými fixy, tak, jak se vám hodí a vyberte ty, které vás motivují. Udělejte si také cílovou metu pro své sny a přání, třeba jako já, udělejte si roční plán, nebo půlroční. Pověste si svou nástěnku někam, kde jí budete mít stále na očích. Možná se budete divit, ale i podle některých poradců pro vytváření sebevědomí, je prý dobré jí mít na toaletě. A víte proč? Je to místo, kde prý se dokážeme oprostit od všeho a opravdu se zaměřit jen na vnímání toho, co jsme si vytvořili. Já zvolila variantu „probouzecí“. Jakmile ráno vstanu, vidím ji na zdi a přečtu si vše, co tam vidím a děsně mě to nabíjí energií, jít a něco dělat a jak jinak, než s úsměvem.-)

Nemusí jít jen o profesní nástěnky přání a snů, ale také životní. Já mám vše dohromady. Některé slova jsem umazala, z důvodů, že jde o připravované projekty, které mi zatím ještě chvilku leží v šuplíku, ale snad vás toto nakopne do plnění svých snů a přání ještě DNES!. Je až k nevíře, kolik lidí se tomuto třeba zasměje, že je to dětinské, o to více mě překvapují známé tváře, obchodní manažeři, či podnikatelé, kteří svou nástěnku mají a bez ní si neumí svůj den představit.

A co vy? Už máte, nebo jste zvažovali si takovou nástěnku pořídit?

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

super

Odpovědět
Amanda
Amanda 14. 8. 2016

Odpovědět
k.eva
k.eva 14. 8. 2016

Odpovědět
Ivana Tremlová - autorka projektů, které pomáhají

hudlenka
hudlenka 14. 8. 2016

krásná nástěnka...mám taky nástěnku a pak různé vzkazy na stole u PC a všude možně

Odpovědět
Ivana Tremlová - autorka projektů, které pomáhají

Děkuji Hudlenko.-)

Glady
Glady 4. 6. 2016

mám

Odpovědět
Ivana Tremlová - autorka projektů, které pomáhají

Skělé.-)

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 196
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.