Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

KamilaK
KamilaK
Vloženo 7. 9. 2019
Líbí se mi

Marta Vančurová slaví již 71. narozeniny a stále si rozumí s Vlastimilem Harapesem

KamilaK
KamilaK
Vloženo 7. 9. 2019
Líbí se mi
Marta Vančurová slaví již 71. narozeniny a stále si rozumí s Vlastimilem Harapesem

Marta Vančurová slaví již 71. narozeniny a stále si rozumí s Vlastimilem Harapesem

Narodila se 7. září v Praze. Marta Vančurová je česká herečka. V roce 1972 absolvovala DAMU a získala angažmá v Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého. Od roku 1990 je členkou souboru Vinohradského divadla.

Několik zajímavostí z jejího života:

Spolužáky M. Vančurové na DAMU byli Kateřina Macháčková, Tomáš Töpfer, Jiří Lábus, Eva Trejtnarová. V prvním ročníku je vyučoval Rudolf Hrušínský.

Babička Marty Vančurové se za svobodna jmenovala Veverková (jejími příbuznými byli bratranci Veverkové).

V roce 2000 jí diagnostikovali rakovinu prsu. „Byl to velký zásah do jejího života, ale uvědomila si, jak je život vzácný a krátký,“ svěřila v jednom z rozhovorů Vančurová. Když jí lékaři oznámili děsivou zprávu, zhroutil se jí svět. Po prvotním šoku se však hned rozhodla bojovat. „Podstatné bylo vědomí, že chce bojovat, že to nevzdá. Léčba závažné nemoci pro ni byla důležitým varováním, zastavením a přehodnocením. Do léčení tak závažné nemoci  šla jako Hurvínek do války a vůbec nevěděla, co to obnáší, i když možná právě to ji zachránilo. Během té doby měla okamžiky, kdy opravdu nevěděla, jestli se ráno probudí. A pak ji napadlo, že to ale přece nevěděla nikdy. Velmi jí to osvobodilo a už se tím úplně přestala zabývat,“ zavzpomínala na těžké chvíle Vančurová. Sedm let tajila nemoc i před kolegy z branže. A přišla další krutá rána. Opustil ji partner Jan Malíř, se kterým žila přes 20 let. Nikdy se nevzali, protože manželství Martě nepřipadalo důležité. „Paradoxně právě rakovina jí nakonec pomohla se s tím vším vypořádat. Musela se totiž rozhodnout, jestli bude žít, nebo ne,“ přiznala. Nad vodou ji držel především syn Jan. Oporu měla i ve svém kamarádovi Vlastimilu Harapesovi (71), se kterým hrála ve snímku Den pro mou lásku (Příběh líčí střízlivě i emočně vypjaté scény. Pojednává o manželské dvojici, která se musí vyrovnat s tragickou událostí, která ničivě zasáhla do jejího soužití. Film upoutal na svou dobu odvážnou, byť něžně natočenou milostnou scénou).

Ve volném čase se Marta Vančurová věnuje rodině či chalupaření, má vztah k bylinkám a přírodě vůbec.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 26. 5. 2020

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 21. 4. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 8. 9. 2019

Krásná kresba, Martu miluji od filmu Den pro mou lásku....přeji vše nejelpší

Odpovědět
lemur
lemur 8. 9. 2019

Přeji vše nejlepší.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 125
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.