Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 6. 6. 2019
Líbí se mi

Manažerka matka: Klidně. Zrození kmenového vůdce pro všechny

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 6. 6. 2019
Líbí se mi
Manažerka matka: Klidně. Zrození kmenového vůdce pro všechny

Manažerka matka: Klidně. Zrození kmenového vůdce pro všechny

 

A týká se to i žen a matek. A těch možná ještě víc než manažerů ve firmách. Ženy si svou roli matky a manažerky rodiny nevybírají a svou prací ovlivňují nové životy, nové lidi... společnost...

Nenávist ke světu, apatie, nerozhodnost, soutěživost, dravost… nebo loajálnost a společný tah na branku? Koho byste brali do svého týmu, kdybyste měli vytvořit úspěšnou společnost, fungující firmu, skvělou rodinu nebo zájmový kroužek?

 

Myslím, že byste vybírali spíše na druhé straně tohoto rozmezí. A s autory této knihy, Zrození kmenového vůdce, se budeme mít možnost podívat do psychologických hloubek těch, kdož za účelem zničení světa zakládají gangy, ve vězení hlásají své světonázory, až po ty, komuž život začíná zaklapnutím pracovních dveří a cestou do hospody, až po ty, co musí sdílet pracoviště či život s někým ryze inviduálním, dravým a soutěživým.

 

A možná jste měli v životě štěstí a potkali jste i tu poslední skupinu, ve které se společenství lidí nachází vždycky jenom krátce, ale o to intenzivněji, a kdy záměr a nadšení strhne natolik, že se nedá mluvit o ničem jiném než o plném nasazení a pocitu uspokojení a štěstí. A tohle všechno platí jak ve firmě, tak v rodině, ale také… stále víc a víc mi to při čtení této knihy přišlo na mysl: v sobě samých.

 

Máme možnost stát se sami sobě KMENOVÝM VŮDCEM.

 

A celý ten svět máme i v sobě

 

Jen si vezměte kolik takových vzorců chování a myšlení v sobě máme. Každý by chtěl někdy myslet jako ten gangster… Dámy při PMS chápou… každý má někdy všeho dost a nejradši by odešel někam do ústraní a vykašlal se na „záměry života“, ať už díky únavě nebo prožívanému zklamání. A každý někdy chce sám sobě dokázat, že na to má a pořádně se do toho zakousnout. A někdy přijde i to nadšení, které strhne celou duši, nebo jsme takovým chováním strženi mi samotní.

 

A v tom všem je někde náš životní směr, vize – která by potřebovala méně těch nižších stupňů organizace mozkových závitů a myšlenek, ale více těch vyšších, těch, při kterých je nutná sebedisciplína, záměr a hodně, hodně práce.

 

A také asertivity k sobě, druhým a schopnost ze svého života vyhnat zvyky a lidi, kteří vás soustavně negativně ovlivňují. A to může být docela různorodá delegace. Od zvyku dát si večer skleničku, být líný na cvičení až po škarohlídskou kamarádku, která vám umí spolehlivě pokazit den, i když si to třeba nemusíte hned na první dobrou uvědomovat.

 

Kniha pro manažery: Kniha pro ženy

 

Ač je to kniha pro manažery a věnuje se hlavně firemní kultuře, lze tyto metody aplikovat i na individuální životy, na procesy transformace a chuti jít za svým cílem, všeho druhu. Snad i proto jsem dobře strukturovanou, leč místy těžkou ke čtení, knihu dočítala delší čas, zato však poctivě. Protože ona je skutečně učebnicí lidské psychologie a „vytáhnutí se z bahna lenosti“ do úspěchu.

 

Dáte se taky na cestu?

 

O autorech:

 

Dave Logan, John King, Dr. Halee Fischer-Wright: autoři jsou členy a spoluzakladatelé společnosti CultureSync, která se věnuje koučování, vedení projektů v oblastech nových technologií, státní správy a realit. Každý do knihy vnáší své zkušenosti a svůj pohled na věc.

 

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2019, www.synergiepublishing.com

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 29. 5. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 528
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.