Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Tereza Melišová
Tereza Melišová
Vloženo 21. 12. 2016
Líbí se mi

Mám jen jedno přání - buďme k sobě milejší

Tereza Melišová
Tereza Melišová
Vloženo 21. 12. 2016
Líbí se mi
Mám jen jedno přání - buďme k sobě milejší

Mám jen jedno přání - buďme k sobě milejší

Kolikrát "kážu vodu a piju víno", jak se říká. 

 
Sama říkám, že se má člověk odpoutat od minulosti, říkám, že si nemá všímat kritiky, která ho nikam neposouvá. A dělám to? Nedělám! Alespoň poslední dobou ne. A strašně mi to vysává energii. 
 
Ono totiž říct "děláš to špatně" umí každý. Poradit, jak to dělat lépe, už málokdo. Nejde absolutně o to, zda snesu jiný názor nebo kritiku - samozřejmě, že snesu a KONSTRUKTIVNÍ kritiku dokonce vyžaduji. Nechci žádné mazání medů kolem pusy. Lidem, kteří jsou kolem mně, sama říkám, aby mi řekli, co je špatně. Minulý týden jsem posílala kolegyni text. A opravdu jsem potřebovala vědět, co si o něm myslí. Mohla mi říci, že je to super, skvělé a báječné. Neřekla. A já jsem za to nesmírně ráda. Protože byl fakt hrozný . Jenže - neřekla mi jen, že nestojí za nic - řekla proč a já s tím mohu tedy něco udělat. 
 
A o tom to celé je.
 
A dále... Říct mi, že jsem krá*va umí také každý. A ještě nejlépe za mými zády. Já teď budu intenzivně pracovat na tom, aby mi to bylo jedno. Protože zatím není. Bohužel. 
 
Lidi kolem sebe bych rozdělila do několik skupin. Jsou ti, kterým jsem jedno, znají mě, ale nezajímám je. Nezajímá je, co dělám, sledují, ale nemají potřebu to komentovat. Pak jsou ti, které to nějak posouvá, inspiruje a nabíjí - pro ty tady jsem primárně. A pak ti, které z nějakého (je jedno z jakého důvodu) štvu. A mají potřebu se k tomu vyjádřit. 
 
Ty bych rozdělila ještě dále. Jedni mají tu "odvahu" (nechci psát, že na to mají koule ) si to se mnou vyříkat "osobně" (úmyslně v uvozovkách, protože se často jedná o lidi, kteří mě v životě neviděli, ale ze sociálních sítí mají pocit, že mě dokonale znají) - to je super, to oceňuji. Dělají to často, ale když se k tomu vyjádřím, zeptám se, čím je tak štvu, tak většinou již nereagují - tak nevím, co z toho. Další sledují, všechno čtou, shromažďují informace a "zaútočí" v pravý čas, většinou se svezou s davem (když jí nadávají ostatní, tak je to asi vážně krá*va a přidám se). No a třetí skupina vše sleduje, poctivě a pravidelně, nekomentuje veřejně, nicméně, když se "nedívám", tak mi to pěkně osolí.
 
Já tomuhle celému nerozumím. Na sociálních sítích jsem aktivní nejen jako přispěvatel, ale i jako pozorovatel. A pokud se někde objeví nějaký obsah, vyjádření ..., co mi není po srsti, tak ten obsah dále nesleduji (jedná-li se o nějakou stránku) nebo se k tomu nevyjadřuji. Nemám potřebu někomu nutit SVŮJ názor, že je to prostě blbec . A že jich mezi námi chodí. Taky jsem někdy blbec
 
Já bych vás všechny chtěla moc poprosit - buďme k sobě milejší a celkově hodnější. Je to mé přání k Vánocům
 
Jednou mi jeden kamarád řekl, že mě může člověk buď jen milovat nebo nenávidět. Že nic mezi tím nedovoluji. Ano, uvědomuji si to. Že to tak bylo, je a bude. To je naprosto v pořádku. Taky všechny lidi na světě nemiluji. Ale nevyjadřuji se k nim. Na světě není člověk ten, aby se zalíbil lidem všem .
 
Ať si o mně každý myslí, co chce. Stejně s tím nic neudělám, stejně neovlivním ničí myšlení. Jediné, co musím a chci ovlivnit, je moje myšlení - aby to se mnou nic nedělalo. 
 
Takže ještě jednou: mám jen jedno vánoční přání. Buďme k sobě milejší a hodnější. Nesuďme, pokud nechodíme v něčích botách. A NEZAPOMEŇME - POMÁHEJTE s radostí
 
Dejte stránce like, šiřte myšlenku dál. Nepomáháme jen v dětských domovech, ale i azylovém domě či Klokánku:  https://www.facebook.com/pomahatsradosti/?fref=ts 
 
 


Všem moc děkuji .

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
Glady
Glady 28. 12. 2016

přesně

Odpovědět
sipeji
sipeji 22. 12. 2016

ano, ano¨

Odpovědět
moravačka aja
moravačka aja 22. 12. 2016

Terezko,Vaše komentáře a články čtu pravidelně a opět jste nezklamala.Musíte být úžasná a silná žena. Přeji jen vše dobré.

Odpovědět
Tereza Melišová
Tereza Melišová 22. 12. 2016

Děkuji moc

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 405
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.