Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva Pitnerová
Eva Pitnerová
Vloženo 22. 12. 2016
Líbí se mi

Vánoční zpověď. Nejhorší období v roce je tady...nebo ne? Nééé, samozřejmě že ne! Ale ne všude to tak je...

Eva Pitnerová
Eva Pitnerová
Vloženo 22. 12. 2016
Líbí se mi
Vánoční zpověď. Nejhorší období v roce je tady...nebo ne? Nééé, samozřejmě že ne! Ale ne všude to tak je...

Vánoční zpověď. Nejhorší období v roce je tady...nebo ne? Nééé, samozřejmě že ne! Ale ne všude to tak je...

Já, vánoční vánocemil šířící náladu Vánoc už od září, si užívám tyhle dny na plné pecky.

V roce 2013 jsem ale vánocemil rozhodně nebyla, naopak, bylo to velmi temné období. Přestože jsem byla čerstvě zamilovaná, měla jsem plné čelo vrásek. Vánoce pro mě byly hrůzostrašnou představou. Nedařilo se mi a veškeré vydělané peníze unikaly do splátek, a dokonce jsem těsně před Štědrým dnem dostala výpověď z bytu kvůli několika nezaplaceným nájmům. Byl to náročný rok a naštěstí je to dávno za mnou. Mému synovi bylo tehdy 11 let. Řekla jsem mu, že na tom nejsme finančně dobře, a že si musí vybrat, jestli raději dárek anebo štědrovečerní večeři.

David byl vždy jedlík, a tak zvolil večeři, na kterou se opravdu těšil. Kamarádka mi věnovala stromeček, který byl trochu opadaný, ale… A kamarád nám věnoval ozdoby, abychom si ho mohly se synem nazdobit. Celé dopoledne jsem se snažila udržet slzy v slzných kanálcích, ne protože bych litovala sama sebe, ale protože jsem se cítila vinna za to, že můj syn pod stromečkem nic nenajde. Po večeři, kterou si David vychutnal tak, že měl za ušima boule, jsem už slzy neovládla. Řinuly se mi z očí a za vše jsem se mu omlouvala. Seděli jsme spolu na gauči a on mi naslouchal, pak mi řekl: “Mami, já se nezlobím. Užil jsem si večeři, a tu jsem si i vybral. Příště už to bude lepší“.

Utekly tři roky a vše je jinak

Dlužné nájemné (80 tisíc) jsem tento měsíc doplatila. Bydlíme jinde, jsem vdaná a mám dvouletou holčičku. Navíc jsem si vyvdala dvě děti. Od nejhoršího životního období, kdy opravdu mohu říci, že jsme žili na hranici bídy, se mnoho věcí v mém životě, tedy v našich životech, změnilo. Prožila jsem dno, a o to více si vážím všeho, co nyní mám a nemyslím tím nyní peníze. Zkušenosti, které jsem prožila, mi daly největší dar, a tím je vděčnost.

Během dnešního dne jsem četla o vánočním shonu, zběsilém nakupování a přípravách, které jsou skoro zbytečné. Hlavní je klid a mír. Ano, to je, ale věřte mi, že ten, kdo poznal, jaké to je, nemít možnost prožít zběsilé nákupy, shánění dárků na poslední chvíli atd., si váží i téhle atmosféry.

Vím, že nemusím, ale můžu. Můžu si užívat celý tento vánoční shon, a navíc se u něj bavit. Ve chvíli, kdy bych chtěla frflat, jak je to hrozný ty fronty atd., vzpomenu si na své nejhorší Vánoce, a moji mysl, srdce i duši zalije vděčnost.

Můj vzkaz pro vás je:

„Vychutnávejte si každý okamžik vánočního období. Nevadí, že stojíte ve frontě nebo že jste ještě nekoupily dárek a musíte rychle stihnout ještě někam dojet. Na chvíli se zastavte a uvědomte si, že MŮŽETE, že můžete sednout do auta a odjet, že můžete vyndat peněženku a zaplatit svou útratu. Uvědomte si, že MÁTE a že MŮŽETE. Prožijte si ve svém vnitřním světě vděčnost. Nezapomínejte na ni a vracejte se k ní co nejčastěji.“

Ať i ve vánočním shonu najdete chvíle, kdy si uvědomíte, že máte být za co vděčné, a že ta fronta v nákupním centru je vlastně chvilka, kdy se můžete uvolnit a dýchat nebo právě prociťovat svou vděčnost za život i za to, co život přináší. Samozřejmě nemusíte ani péct, ani uklízet a jen hodit nohy na stůl a vychutnat si instantní polévku, a je to tak v pořádku, ale vy MŮŽETE, a to je mé poselství letošních Vánoc.

MY NEMUSÍME, ALE MY MŮŽEME. A když můžeme a chceme, tak pak „musíme“.

Mějte se krásně a užívejte a žijte tak, jak samy chcete.

Dárek pro vaše nejbližší!

Stačí kliknout na obrázek a o dárku se dozvíte více.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
Glady
Glady 28. 12. 2016

Odpovědět
k.eva
k.eva 27. 12. 2016

Odpovědět
Ovace
Ovace 26. 12. 2016

Pro mě ano

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 337
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.