Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 18. 7. 2019
Líbí se mi

Letní čas s Chrysalis tarotem

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 18. 7. 2019
Líbí se mi
Letní čas s Chrysalis tarotem

Letní čas s Chrysalis tarotem

Začátek léta je každý rok tak trochu rozporuplný. Znamení Blíženců všechno rozhýbe, Rak až nepříjemně zastaví a rozcitliví, dá nám možnost podívat se do hloubky duše v období maximálního rozkvětu úrody kolem nás... A Lev nám pak o prázdninách přidá na sebevědomí a dá šanci to, co jsme se naučili a bylo rozhýbáno, dali do praxe.

 

Sedmdesát osm karet a jedna malá knížečka vám zajistí kamarádku na celé léto. A nejen to… možná ta křišťálová zářivost tu zůstane i na podzim. Ačkoliv mám z karet stále pocit, že jsou tak slunné, poetické, pohádkové, ALE pozor ... vezmete-li k si na pomoc knížečku, zjistíte, že spoustu moudré hloubky je právě v ní. 

Ta typická letní karta? Měla jsem v ní jasno hned...

 

Gaia (tradiční název Císařovna)

Zobrazuje péči a bohatství.

„Půda, po které chodíme, patří do holistické, vědomé, samoregulační biosféry – jednoty, které říkáme Gaia. Podporuje veškerý život na Zemi. Gaia je obklopena bohatou krásou tvorů, které stvořila. Ve svých rukách chová bílou holubici, symbol míru, lásky a božství. Hnízdo, plné vajíček červenky, představuje narození a obnovu.“

Ve výkladu symbolizuje tato karta rozvoj, nové myšlenky, nová chápání, já sama si nejvíc všímám toho, že máme být v tuhle chvíli vděčni za to, co jsme stvořili, máme to nyní vidět, ocenit. Jak se na kartě píše, hlemýžď upozorňuje na to, že máme být trpěliví, myš zase, abychom byli důvěřiví a lotosový květ je symbolem čistoty srdce. Jednoduše, nyní se máme vtělit do člověka, který je milující, pečující, starostlivý a umí se aktivně podílet na rozhojňování svého bohatství a umí o něj pečovat.

A to mi přijde důležité zejména tam, kde tuhle vlastnost toho zpomalení a pečování o svůj svět, nutně potřebujete probudit. Cíleně ji pěstovat, nebo je ve hře něco, co vám právě tuhle radost ze života kazí a bere. Postavte se tomu!

Ne náhodu je toto také symbolika Raka, času přicházejícího léta, a tak stojí za úvahu se nad tím zamyslet. Je čas pečovat. O sebe i o druhé, najít rovnováhu.

Karty v praxi? Pro každého jiné

Čeho jsem si hodně všimla při vykládání Chrysalis tarotem bylo, že i kdyby jedna karta vyšla pro několik osob, tak vždycky bude jiná informace.  U někoho ráznější, temnější, u druhého to bude pobídka vpřed. Karty jsou různé, některé jsou vyloženě hladivé, další znepokojivé, hluboké, intuitivní, působí dojmem zakulaceného času, kdy někdy působí jako jemný vánek něhy, a jindy připomíná horečnaté sny, které svírají. No, roli tu hraje ještě jedna věc – nálada vykladače nebo vaše. Co jednou bude nepříjemné, podruhé uvidíte jinýma očima. A v tom je tento tarot tak zajímavý. Bude pokaždé jiný.

Chrysalis tarot: Do karetní energie vnáší tato sada nejeden příběh. Jako dvorní karty se vám představí herecká společnost středověkých postaviček, které dodají vašim výkladům život. Hlavním cílem těchto karet je však sebeuvědomění.  „Všechny odpovědi máme v sobě,“ a tak nějak to je.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com, 2019

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 28. 5. 2020

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 18. 7. 2019

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 18. 7. 2019

Odpovědět
Ovace
Ovace 18. 7. 2019

super

Odpovědět
gustawka
gustawka 18. 7. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 528
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.