Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

LenyaS
LenyaS
Vloženo 12. 5. 2017
Líbí se mi

Lepší svět hned a zdarma

LenyaS
LenyaS
Vloženo 12. 5. 2017
Líbí se mi
Lepší svět hned a zdarma

Lepší svět hned a zdarma

Čtete, protože jste zvědaví, co nadpis skrývá, že jo? Tak já Vám to prozradím hned, nemá smysl chodit kolem horké kaše. Je to SLUŠNOST, co mám na mysli. Ta dokáže prolomit ledy a vyouzlit úsměv na tváři, i když Vám někdo něco provede. Je to ona, která pomáhá řešit konflikty. A navíc jak říká moje maminka:

Slušnost nic nestojí!

 

Slušnost – Omluvit se

A přesto, že nic nestojí, tak s ní šetříme, jako by nám ubylo, kdyby jsme byli milí a laskaví ke každému. Vnímáte to také? Například v městské hromadné dopravě. Kolik lidí se Vám skutečně podívá do očí a omluví se, když do Vás třeba vrazí a nebo Vám šlápnou na nohu. A přitom výsledek?

  • Neudělají to ⇒ Jste naštvaní a ještě si znechuceně kontrolujete boty, jaké škody utrpěly od toho hulváta nebo hulvátky.
  • Udělají to ⇒ Ještě se na ně usmějete a rádi sdělíte, že je to v pohodě, i kdyby Vám palec pumpoval bolestí.

 

Rozdíl je naprosto markantní a nepřehlédnutelný. Rozdíl je od sebe vzdálen na tisíc kilometrů!!!!! A jako hlavní rozdíl vnímám to, co nám potom v hlavě zůstane.

 

Když se někdo slušně omluví, rovnou na místě to uzavřeme a jdeme dál. Odpoledne si na ten raní incident ani nevzpomeneme. Když se někdo neomluví a odejde jako by nic, může v nás ta vzpomínka viset klidně i několik dní. A nemusí se hned jednat o to šlápnutí na nohu v tramvaji. Klidně to může být nepříjemná prodavačka v obchodě, odseknutí od vlastního dítěte a nebo někdo, kdo jednoduše přestal komunikovat, místo, aby se vše na místě vyřešilo jednou pro vždy.

 

Slušnost – Pomoci

Poslouchala jsem jednu báječnou knihu o podnikání a o tom, jak si splnit své životní sny. Byla od inspirativního českého milonáře (ne-li víc) Vladimíra Procházky (můžete se ni podívat třeba tady, je to jeho audio kniha Jak zbohatnout aneb co chudí nevědí). A on tam vypráví krásný příběh, kdy byl s rodinou v obytném voze v kempu na dovolené. A každé ráno, když brzy vstával, šel a pomáhal majiteli kempu se vším, s čím mohl. A jeho rada byla také prostá:

Pomozte, je-li to možné. Ne, je-li to nutné.

 

On to dělal, protože proč by to neudělal, když mohl? Nečekal nic na oplátku, pomáhal, protože to šlo. Přesto se mu na zpátek vrátilo mnoho. Majitel i jeho rodina ocenili Vladimírovu nezištnou pomoc v pozdějších letech. Ocenili ji mnohokrát a Vladimír věděl, že když se zpátky do tohoto kempu vrátí, bude vždy mezi přáteli, v příjemném prostředí a vítaný.

 

Tuto nezištnou pomoc také řadím pod slušnost. Vidím v ní něco, co má schopnout hýbnout světem. Jak to vidíte Vy? Jak lidé reagují na to, když jste prostě slušní a milí? Jaký z toho máte Vy pocit a jaký pak máte den? Dejte mi vědět do komentáře. Určitě nejsem jediná, kdo má slušnost tento úhel pohledu.

 

Vaše Lenka

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 17. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
gustawka
gustawka 14. 5. 2017

Odpovědět
Jana7
Jana7 13. 5. 2017

chovám se slušně a ohleduplně, ale také se mi stane, že za pomoc narazím

Odpovědět
matejm
matejm 13. 5. 2017

Někdy stačí opravdu málo,hned si člověk nepřipadá,ze jsou jenom zlí lidé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 375
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.