Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 9. 3. 2019
Líbí se mi

Láska, co to vlastně je ?

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 9. 3. 2019
Líbí se mi
Láska, co to vlastně je ?

Láska, co to vlastně je ?

Slovo láska může mít pro každého více významů. Láska označuje silný pozitivní vztah náklonnosti, oddanosti nebo touhy, který se může lišit jak svojí povahou, tak také předmětem. Někdy převažuje volně, jindy citová nebo sexuální stránka vztahu. Pro každého to je něco jiného.

Pro mě je láska spojená se slovem milovat. Člověk, když miluje je ochotný udělat pro lásku cokoliv - někdy je to až děsivé...
Dokonalá láska obsahuje vše: intimitu (blízkost), vášeň a hluboký závazek. Je to láska, které většina z nás chce docílit, ale ne každému se ji podaří zažít. Tento cit vám umožňuje žít vedle druhého svobodně, protože víte, že vás respektuje a že vás nebude soudit. Jde o nesobecký druh lásky, kterou dáváte, aniž byste čekali něco nazpět. Je to zároveň i soucitná láska, která nás spojuje i s lidmi, které osobně neznáme.Věřící ji popisují jako lásku Boha k člověku a člověka k Bohu. Jako lásku, které není jednoduché dosáhnout, ale přesto se o to člověk může pokoušet.

Láska má být od srdce, ani ne kvůli majetku, přitažlivosti nebo tomu, že jenom nechceme být sami. Já osobně jsem pro lásku ochotná udělat hodně, jak dobrých věcí, tak jsem bohužel udělala i několik špatných. Ale když na tu špatnou věc přijdeme a zjistíme, že to co jsme udělali a ublížili jsme tím tomu druhému, tak by jsme se měli zastavit a dát si facku, protože ten druhý si to nezaslouží. Já když miluju někoho, tak je pro mě dnem i nocí. Ve dne mě ochraňuje, aby se mi něco nestalo a večer při měsíčku mi svítí na cestu, abych se vrátila bezpečně domů.

Můžu jen říct z vlastní zkušenosti, pokud ve vztahu uděláte chybu a je jich třeba i víc , uělejte všechno co můžete proto aby jste to napravila. Když se totiž nebudete vůbec snažit a vzdáte to, tak to bude jenom hroší a ublížíte tím jak sobě, tak i tomu druhému... Já třeba zažívám naprostý restart, začínám u sebe ( změna práce, změna chování, změna všeho). Nechci změnu kvůli partnerovi , ale kvůli sobě. Protože když si nevěříte a nemáte rádi sami sebe, tak pak děláte blbosti, které Vás pak mrzí.... 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 27. 3. 2020

<3

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 782
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.