Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Marie Kostelecká
Marie Kostelecká
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi

Krásné velikonoční svátky

Marie Kostelecká
Marie Kostelecká
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi
Krásné velikonoční svátky

Krásné velikonoční svátky

VELKÝ PÁTEK byl tradičně spojován s kouzlením a magií a lidé věřili, že v tento den se dějí zázraky a země má magickou sílu. Podle pověstí se v tento den otevírala země, aby na krátkou dobu odhalila své ukryté poklady. Místa, kde se poklady ukrývaly, označovalo světélko, zlatě zářící kvetoucí kapradí, popřípadě otvor ve skále či ve zdi, z něhož vycházela záře. Podle jiné pověsti se na několik hodin otevřel i Blaník. Takže hurá do skal a také se rozhlížejte kolem sebe! Co kdyby… Máte-li nějaké tajné PŘÁNÍ, pak by se vám pomocí rituálů a kouzel mělo vyplnit…

   Velký pátek – je dnem nejpřísnějšího půstu, kdy je třeba symbolicky dodržovat smutek nad Ježíšovou smrtí. Je zapovězena velká část prací – nesmí se hýbat se zemí a dělat na poli a na zahradě, péct, prát a zametat, ale ani půjčovat, darovávat a vynášet věci z domu, či přijímat dary. Všechny tyto úkony totiž byly považovány za posvátné a bylo proto potřeba se jim v tento den vyhnout. Velký pátek se hodí pro různé druhy věštění a připomenout bychom si měli i osoby, které už nejsou mezi námi. Sledujte, jestli v tento den nespatříte nějaké osudové znamení – symbol či neobvyklou událost předpovídající budoucnost!

   Na Velikonoční pondělí si ozdobte barevná vajíčka, která jsou symbolem nového života a znovuzrození. V dávných časech vajíčka zdobila ochrannými symboly, jako například kříž, spojené spirály, sluneční kruh, květ nebo srdce. Používaly se barvy symbolizující nový život – červená jako krev, zelená jako listí a žlutá jako slunce a často doplněné také tajemnou černou.

   Velikonoční pondělí je časem pomlázky neboli mrskačky, kdy chlapci “chodí na koledu“ a symbolicky šlehají pozadí děvčat a žen z okolí. Ke šlehání se používá pomlázka z proutí nebo čerstvých rašících výhonků listnatých dřevin, nejčastěji měkkých vrbových, (u nás se někdy používá i vařečka). Při šlehání se recitují nebo zpívají koledy. A představte si, že tímto typickým a mezi námi ženami nepříliš oblíbeným zvykem, jehož kořeny sahají až do dávných pohanských dob, se mohou pochlubit pouze Češi a Slováci!

    Kdyby se přece jen dnes před Vámi otevřel nějaký ten poklad, jaký by to byl? Co byste si nejvíc přáli??? – napište mi

   „Včera naše slepička snesla modrá vajíčka. Na zahradě všechno kvete, skřivánek si noty plete. Jaro už je zase zpátky a já přeji hezké svátky.“

Více článků nejdete na mém blogu: http://www.zenysro.cz/kostmaruska/blogy

 

Krásný každý den"

 

Váš kouč Marie Kostelecká

 

http://www.mariekostelecka.cz

TERAPEUT ENERGETICKÉ PSYCHOLOGIE & EFT

KOUČ ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU A ROZVOJE OSOBNOSTI

 

"Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu,

spokojenějšímu a šťastnějšímu životu."

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 17. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 31. 3. 2018

Pěkné velikonoční svátky.

Odpovědět
Marie Kostelecká
Marie Kostelecká 2. 4. 2018

Krásné velikonoce

Tvořilka97
Tvořilka97 30. 3. 2018

Odpovědět
Marie Kostelecká
Marie Kostelecká 2. 4. 2018

konatovka
konatovka 30. 3. 2018

Ten poklad by byl určitě stále krásné rodinné vztahy, radost ze života a z každé maličkosti, která mi dělá velké potěšení.

Odpovědět
Marie Kostelecká
Marie Kostelecká 2. 4. 2018

Podle mě je to ten největší dárek spolu se zdravím

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 218
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.