Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Marky Volf
Vloženo 11. 6. 2019
Líbí se mi

Krása nemůže zestárnout

avatar
Marky Volf
Vloženo 11. 6. 2019
Líbí se mi
Krása nemůže zestárnout

Krása nemůže zestárnout

Jsem ještě příliš mladá na to, aby se považovala za starou dámu. A  ať mi věříte nebo ne, nepřeji si nic jiného než zestárnout. Mít prošedivělé vlasy a v tváři rozverné vrásky… ale má duše bude neustále patřit jedné malé uličnici.  

Stárnutí je věcí stylu

Richarda Gere, Meryl Streep, Sean Connery, Jane Fonda, Sophia Loren a to jsem zmínila jen pár z mnohých, vystihují a spojují tako tři slova - krása, kouzlo, charisma. A samozřejmě pokročilí věk. Je však špatné domnívat se, že pouze ikony show-businessu  mohou stárnout se stylem: není nutné být hvězdou, která by čelila střednímu věku tím nejlepším způsobem, ve jménu potěšení a pohody.

Biologický věk

Více než světla reflektorů, znamená životní styl, nadšení a chuť žít. Říká se, že starý jsi jen tak jak se cítíš. Věk můžeme rozdělit na  dva velmi odlišné typy, počítat ho podle data narození a toho biologického. Měli bychom se ujistit, že ty dva jsou si podobné co nejméně. Dokonce, že se nezdají být ani příbuzní. Klíčovou úlohu pro zdraví a krásu znamení důležití spojenci: vnitřní klid, spokojenost, dosáhnutí alespoň některých životních cílů, splněné sny, duševní vyrovnání. To vše se nevyhnutelným způsobem zrcadlí po celý život v naší tváři.

 

Nic však nemůže být improvizováno. Falešný úsměv a na venek hraná domácí pohoda, nalhávání, že nám nic nechyb, život bez lásky … to vše nám ve stáří nachystá mastný účet k zaplacení. A budeme platit zdravím a krásou.

 Zaměřme se na vytvoření  prostor pro stáří, pečujme o naši zahrádku, co nosíme v duši. Pusťme do ní svěží vzduch a hnojme květy. Jendou se klidně posadíme na lavičku pod stromem a budeme sklízet plody naší práce.  

I lidé, kteří nás obklopují utváří náš průkaz totožnosti. Pokud se ocitneme mezi těmi, kteří tráví příliš mnoho času stěžováním si, oddávají se pomluvám, upřednostňuji sedavý životní styl, považují sport a pohyb za nepřítele, oddávají se potěšení z alkoholu a kouření, pak jste opravdu na špatné cestě. Takový lidé nám mohou otrávit život.

 

Rady:

Aby bylo možné vysmát se vráskám a dalším náznakům stáří, hlavní strategií je především správná a zdravá strava, která udržuje metabolismus aktivní. Potraviny které chrání buňky ( ryb), která kontrastuje s volnými radikály (zeleninou) a která obsahuje antioxidační látky (ovoce a zeleninu).

Existuje univerzální zdravá výživa?

Tak to ani náhodou. Věda už hovoří (konečně) o nutnosti tzv. personalizované výživy. Každý by měl jíst to, co vyhovuje jeho individuálním dispozicím a potřebám, daným genetickými dispozicemi, životním stylem a také aktuálním zdravotním stavem. Výživa se musí lišit v závislosti na pohlaví, věku, fyzické aktivitě, zaměstnání, stejně jako na ekonomických možnostech atd. Zní to moc vědecky a složitě? No, možná si neuvědomujete, že do jisté míry to ve svém stravování – podvědomě – děláte. Až na to, že často špatně. Většina lidí se stravuje pod vlivem zvyku a peněženky. Nikdo nás totiž neučí už od školky, co je zdravá výživa.

 

 Sport je stejně rozhodující: jak dokazují různé vědecké výzkumy, kontinuální a dlouhodobá tělesná aktivita je schopna působit proti stárnutí na buněčné úrovni.

Existují však i jiné typy pohybů, které jsou stejně důležité, jako například cvičení inteligence: „Člověk není starý, dokud něco hledá,“ argumentoval francouzský filozof Jean Rostand.

Proto procvičujme mozek čtením, studiem i v pokročilém věku. Buďme neustále zvídavý jako malé děti. A nezpomínejme se smát.

 

„Nejen více let pro život, ale i více života po celá léta“, tak je definováno tajemstvím zdravé dlouhověkosti Rita Levi Montalcini

 

Jen ještě dodám… nebojte se být sami sebou.

Zdá se to jako jednoduchá rada, ale zamyslete se nad tím sami… Opravdu jste sami sebou?

 

Marky

 Foto: převzaté z webu Different

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
KamilaK
KamilaK 13. 6. 2019

pobavilo mě to

Odpovědět
avatar
Marky Volf 13. 6. 2019

děkuji

Siraellen
Siraellen 11. 6. 2019

mnohokrát děkuji za článek

Odpovědět
avatar
Marky Volf 11. 6. 2019

není za co, to já děkuji vám, že jste si ho přečetla

Ovace
Ovace 11. 6. 2019

velice inspirativní

Odpovědět
avatar
Marky Volf 11. 6. 2019

děkuji

gustawka
gustawka 11. 6. 2019

úžasné fotky

Odpovědět
avatar
Marky Volf 11. 6. 2019

mě se také moc líbí. Ti lidé mají styl a odvahu být sami sebou

hudlenka
hudlenka 11. 6. 2019

je to tak, pěkný příspěvek

Odpovědět
avatar
Marky Volf 11. 6. 2019

moc děkuji...

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
85 176
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.