Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

k.eva
k.eva
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi

Královna Kapeska

k.eva
k.eva
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi
Královna Kapeska

Královna Kapeska

 

Královna Kapeska je volným pokračováním velmi úspěšného a divácky oblíbeného muzikálu Kapka medu pro Verunku, který navštívilo více než 120 000 diváků. Zároveň je čtvrtým muzikálem společnosti PIXA PRO, která v Divadle Hybernia  uvádí či uváděla další dva pohádkové muzikály Alenku v kraji zázraků a Sněhová královna.

Premiéru měl tento muzikál dne 7.3.2018 v divadle Hybernia a my jsem ho vzhlédli dne 11.3. Shodou okolností v ten den měla narozeniny producentka Lenka Pixová, které se v tento den dočkalo ocenění i blahopřání na samotném pódiu.

Opravdu bylo na co koukat a představení bavilo děti i dospělé. Děj nás zavedl na kouzelný ostrov, který je rozdělený do tří království – na Popelkov, Honzov a Zlatovláskov . Zde vládnou dobří králové a přesto, že jsou rozdílný, tak spolu dobře vycházejí a jejich manželky jsou skvělými kamarádkami. Stejně tak jako jejich děti, které vyšlou na společný tábor a tím tento příběh začíná. Ten se nachází v další říši a to v říši Královny Kapesky, královny přírodních sil,  která na vše dohlíží.

Nebyl by příběh příběhem a děti dětmi, kdyby neprovedli nějakou lotrovinu a tak se jim podaří vypustit Katese, neboli  Krále temných sil. Jeho cílem není a ani nemůže být nic jiného než zničit Kapesku. Řečeno jeho vlastními slovami : „ Je třeba nastolit pořádek a řád – Peklo musí vládnout světu napořád.“ Jeho vypuštěním se rozproudí děj, který vyústí až v zápletku ohrožující život. Naštěstí jsme byli v pohádce, takže všechno dobře dopadlo. Zlobiví čerti se opět polepšili, očarovaní králové také a tak se zase všechna tři království naučila žít v souladu s přírodou. A to vlastně bylo takové hlavní poselství tohoto pohádkového příběhu, přiblížit divákům potřebu ochrany přírody.

Nám se tento muzikál líbil moc a moc. Viděli jsme krásné pohádkové kostýmy i propracované kulisy. Působivé světelné efekty v nás jednu chvíli zavedli do čertovského pekla, v druhou chvíli do krásného lesa plného víl, vodníků  i zvířat. Vystoupení démona Katese bylo velmi působivé a  působilo hrůzostrašně. Celou dějovou linii provázely muzikálové árie a nechyběli ani rytmické skladby pro děti. Vynikající způsob, jak účelně s dětmi strávit nedělní odpoledne.

Scénář napsal Jan a Alena Pixovi, texty písní Kristýna Pixová, hudbu Tomáš Beran a režie se ujal Juraj Čiernik.

Podle expertů má KRÁLOVNA KAPESKA zřejmě nejlepší herecké obsazení, jaké na muzikálové scéně najdeme. V roli Katese alternují dva fantastičtí démoni, Ernesto Čekan a Peter Strenáčik a  oba si svoji novou roli velmi užívají.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 6. 6. 2020

Odpovědět
k.eva
k.eva 7. 6. 2020

sasidlo
sasidlo 25. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

vůbec neznám

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 119
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.