Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Johanka Kotěšovcová
Vloženo 10. 9. 2019
Líbí se mi

Kouzlo golfu

avatar
Johanka Kotěšovcová
Vloženo 10. 9. 2019
Líbí se mi
Kouzlo golfu

Kouzlo golfu

Golf je relaxační záležitost - představuje velmi přirozený pohyb v krásně upraveném přírodním prostředí. Proto je optimální protiváhou dnešního sedavého životního stylu. Golf je sport, který rozvíjí veškeré vlastnosti a schopnosti hráčů.

Říká se, že je golf jeden z nejvíce všestranných a technicky náročných sportů, kde se skloubí fyzické, duševní i komunikační schopnosti. Je velmi vhodný i jako rodinný sport, který umožňuje zábavu všem generacím. Zeptali jsme se Romana Svobody, prezidenta PGA CZ, co pro něj osobně golf znamená a jak s ním začít.

V čem je podle vás kouzlo golfu?

Domnívám se, že kouzlo golfu je pro každého jiné a to je na tom to hezké. Za mě mohu říci tyto pozitiva golfu:

  1. Skutečnost, že golfisté tráví velké množství času v úžasném prostředí a v krásné přírodě. Nejspíš by tento čas sobě, ani přírodě nevěnovali, pokud by nešli za sportem.

  2. Golf učí hráče pokoře, na golfu podobně jako v životě, má člověk před sebou hodně výzev. Všichni víme, že není v našich silách zvládnout vše a najednou. V golfu je to podobné, hra nám stále nabízí velké výzvy a ani ti nejlepší je nejsou schopni všechny pokořit. Je proto zbytečné to zásadně prožívat, dobré je se poučit a jít dál. Pro příště tak zvolit cestu, která se zdá být jistější i s vědomím, že zabere více času.

  3. Golf nás vychovává, mohla by to být dobrá pomůcka pro HR manažery. Na golfu musí být člověk dochvilný, měl by respektovat spoluhráče, kterému by měl v některých situacích i pomáhat, například při hledání míče. Hráč by měl dobře pečovat o hřiště. Také by měl udržet pozornost celou hru, tedy soustředit se od první rány až do posledního puttu na 18. greenu.

  4. Hráč si je sám sobě soupeřem a bojuje zejména sám se sebou a svými emocemi. Zde vidím velký rozdíl od ostatních sportů.

  5. Taktéž mi přijde úžasná skutečnost, že i když jdu hrát na některé hřiště třeba posté, vždy je hra jiná. Jsou jiné podmínky, jednotlivé jamky hraji jiným způsobem, jinou cestou a na jiný počet úderů.

  6. Pro mě osobně je to také fakt, že se stále mohu zlepšovat. Obávám se, že golf prostě nikdy nebudu hrát na takové úrovni, jak bych si přál .


V dnešní době je mnoho množností, kde s golfem začít. Co byste poradil začínajícím golfistům?

Máte pravdu, nabídek na zkoušku golfu je skutečně hodně, skoro každé golfové zařízení nabízí svou vlastní nabídku zkoušek golfu. Záměrně říkám zařízení, jelikož je u nás velké množství zařízení, které se neřadí mezi golfové hřiště, ale na kterých golf můžeme hrát. Patří mezi ně různá Indoor golf centra nebo cvičné louky i různé akademie. Plus samozřejmě golfová hřiště, kterých máme v ČR k dnešnímu dni 108. A jelikož se domnívám, že začátky jsou vždy ty nejdůležitější. U golfu bych první kroky přirovnal například k autoškole. Myslím si, že většina z nás se snažila řídit auto ještě předtím, než šla do autoškoly. Právě během těchto pokusů jsme se sice naučili vůz řídit, ale zároveň jsme si vytvořili několik zlozvyků. Proto bych u golfu doporučil začít pod vedením profesionálního trenéra, který Vám dá ty správné základy a návyky, které Vám v budoucnu pomohou se rychleji zlepšovat či být sám sobě trenérem. Naše organizace - Profesionální golfová asociace hráčů a učitelů golfu je provozovatelem náborového projektu „Hraj golf, změn život“ (HGZŽ), který je dle mého názoru ideální možností, jak začít. Profesionálně erudovaný trenér Vás během kurzů, které jsou zaměřené na začínající hráče, seznámí s touto úžasnou hrou a jejími základy. Zároveň si vyzkoušíte hru na samotném hřišti a osobně se přesvědčíte, že nejpoužívanější golfová rada "Nic to nechce, jen hrát lehce.", je skutečně pravdivá

Pro koho je vlastně golf vhodným sportem?

Golf má obrovskou výhodu, že je sportem pro všechny věkové kategorie a všechny společenské vrstvy. S golfem může člověk začít opravdu v jakémkoliv věku, ať už je dítě v předškolním věku, školák, středoškolák, vysokoškolák, dospělý jedinec či senior. Golf prostě nemá věkové ani pohybové limity. Poslední roky jsme dokonce svědky toho, že golf můžeme nabídnout i našim handicapovaným spoluobčanům. Česká golfová asociace hendikepovaných má na světovém poli velmi zářivé výsledky a já věřím, že golf bude vhodným sportem po větší skupinu těchto našich spoluobčanů.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 26. 5. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 11. 9. 2019

Hezký článek.

Odpovědět
Tamara
Tamara 10. 9. 2019

Super, ale osobně dávám přednost přirozenějšímu pohybu - vycházkám v přírodě, kdy se brouzdáme jen tak. A upřímně - vyjde to i levněji.

Odpovědět
beata0063
beata0063 10. 9. 2019

pekný článok..trochu som sa pozrela vďaku nemu na tento šport príjemnejšie a z lepšieho uhla

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 519
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.