Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Iris
Iris
Vloženo 6. 11. 2013
Líbí se mi

Koučink

Iris
Iris
Vloženo 6. 11. 2013
Líbí se mi
Koučink

Koučink

Rozhodla jsem se podělit s vámi o zkušenosti z koučinku. Ne, nebojte se, nebudu popisovat svou sportovní kariéru, nejde o sportovní koučink. Můj úžasný zaměstnavatel, největší česká (no, vlastně rakouská ) banka nabízí svým zaměstnancům na mateřské program koučování.

Vyberete si svého kouče a poté začnete makat. Nejde o objev Ameriky. Jde o to, najít tu nejlepší cestu ke svému cíli. O změnu, kterou si opravdu zamilujete, protože vás posune dál. Ano, řada z nás absolvovala školení o time managementu, o tom, jak dobře prezentovat a řadu dalších. Dozvěděly jste se řadu zajímavých rad a zaručených pokynů, díky kterým se stanete hvězdou. Jenže, po počátečním nadšení a pokusu o změnu upadnete do zažitých stereotypů, děláte stejné chyby, které jste si přenesly třeba i z dětství. Koučink znamená, že za pomocí otázek si na "vaši" cestu přijdete samy. Vezmete ji za svou. Koučink se nezabývá minulostí, nýbrž přítomností a budoucností.

Zatím jsem se sešla se dvěma potencionálními kouči. Už jen to bylo velmi zajímavé. Ve velké firmě, která má řádově tisíce zaměstnanců je každé oddělení "stát ve státě", může mít odlišný charakter, dělá úplně jiný druh práce. A přece firma funguje .

Už teď jsem nadšená a připadám si jako personalista vybírající správného zaměstnance , kterému budu důvěřovat, který mě bude koučovat. A kdoví, třeba se jednou stanu také koučem a budu nabízet své služby zde, nikdy nevíme nic dopředu...

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 7. 4. 2020

Odpovědět
konatovka
konatovka 19. 3. 2015

Velmi zajímavé, ale také mě dráždí to "poameričtění", snad by to mohlo mít i český výraz.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 3. 8. 2014

držím palce, aby Vám to koučování šlo...a nebyl to jen sen

Odpovědět
Iris
Iris 7. 11. 2013

Děkuji, snažím se psát stručně, myslím, že hlavně dál to bude zajímavé . BENCA, ano máš pravdu, také se mi to slovo nelíbí, ale myslím, že důležitější bude obsah. Doufám, že mě to posune dál, o to jde..

Odpovědět
Majina
Majina 7. 11. 2013

pekne napísaný príbeh-držím palce,aby ti vyšli všetky plány...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 305
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.