Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

LenyaS
LenyaS
Vloženo 19. 9. 2017
Líbí se mi

Přestaňte se schovávat za výmluvy

LenyaS
LenyaS
Vloženo 19. 9. 2017
Líbí se mi
Přestaňte se schovávat za výmluvy

Přestaňte se schovávat za výmluvy

Je na čase s výmluvami skoncovat a to dnes a jednou provždy. Vymýšlení důvodů proč věci nejdou, je snad nejstarší kratochvíle a ztráta času, kterou lidé mají.

 

Ne, vážně, dost s tím! Uvědomte si, kdy jste si naposledy odpověděli na otázku a nebo myšlenku o tom, co vlastně chcete, tím,  že to nejde, protože:

  1. Na to nejsem dost chytrý.
  2. Na to nemám dostatek peněz.
  3. Na to nejsem dost krásná.
  4. To ten a ten nikdy nepřipustí.
  5. To se někmu jako jsem já nemůže stát...

 

A tak bych mohla pokračovat ještě dooost dlouhou dobu. Děláte obrovskou chybu, že:

"Si říkáte PROČ TO NEJDE, místo toho, abyste přemýšleli nad tím, JAK BY TO ŠLO."

 

Pohled na věc je to podstatné

Ono to vážně není tak těžké. Jde opravdu jen a jen o způsob, jak se na věci díváte. A když si právě teď uvědomíte, že to děláte špatně, máte vše v hrsti k tomu, to změnit.

 

Takže už nikdy otázky výše, ale přejděte na akční fázi a to takto:

  1. Proč si nepřipadám dost chytrý? Co můžu udělat proto, abych se cítil dost chytrý? Musím ještě něco dostudovat? Jak to dostudovat? Zajít si na nějaký kurz a nebo posílit svoje sebevědomí jako takové? A nebo obě tyto věci?...
  2. Jak můžu získat dostatek peněz? Můžu změnit práci s vyšším finančním ohodnocením? Jak ji můžu změnit? Můžu získat od banky úvěr, který budu moci pohodlně splácet? Můžu si vzít ještě jednu práci? Můžu začít s penším obnosem peněz? Jak začít s menším rozpočtem? Najít si investora - jak ho najít? Zkusit kickstarter - jak ho zkusit a začít?...
  3. Proč si nepřipadám krásná? Co na sobě můžu změnit? Jsem dost krásná, jen mám nízké sebevědomí? Jak si posílím svoje sebevědomí? Jak se budu připadat krásnější? Co vše pro to můžu udělat?
  4. Proč mi záleží na tom, co říkají ostatní, když jsem to já, kdo žije můj život? Proč si nedokážu obhájit svůj postoj? Jak můžu posílit svoji pozici vůči tomu danému člověku?
  5. Proč by se Vám to nemohlo stát? Už se to někdy někomu stalo? Stávají se i normálním lidem neuvěřitelné věci? Vážně je to tak nemožné? Jak můžu zvýšit svoje šance...

 

Ono jde totiž úplně všechno, Vaše mantinely jsou jen ty, které sá dáte sami. Ale to všechno znáte a proto mám pro Vás jinou, velice zajímavou informaci:

"Všimli jste si někdy, že si lidé nepřejí to stejné?"

 

Váš mozek ví, co je pro Vás nej

Jistě, nechceme všichni stejná auta, stejné dovolené, stejné muže nebo ženy. Náš mozek je dostatečně chytrý na to, aby Vám předložil jen takové sny, které jsou pro Vás PŘIJATELNÉ!!! Které jsou pro Vás DOSAŽITELNÉ!!! Je to velice zajímavé, přesto jasné jak facka, ale Váš mozek jste Vy! A sami sebe prostě znáte nejlíp. Tak jak byste mohli myslet na něco, co není pro Vás? Vždyť to ani nedává smysl, aby tomu tak bylo.

A jestli si v tuto chvíli říkáte, že to není možné, že občas jsou Vaše přání doopravdy absurdní a nebo i dokonce zcela abstraktní, tak napadlo Vás někdy, že to třeba je jenom náznak toho, co doopravdy chcete? Že vše, co se Vám ohledně Vašich přání honí v hlavě, jsou náznaky cesty, kudy se vydat?

 

Když je přání nereálný nesmysl

Jasně, že někdy to, co se nám v hlavě vybaví, je neskutečné přání. Třeba letět na Mars, což teď není možné, ale co, když bude? A co když je to jen Vaše skrytá touha projít si zemi, jako je v Nevadské poušti? Třeba je tam něco, co Vás fascinuje? A co lety do Vesmíru jako takové? Také už to není zase tak nereálné. A co když to znamená, že jen chcete cítit tu volnou nespoutanost vzánešení a nadhledu nad vlastním životem? Co kdybyste zkusili větrný tunel a zkusit tak trochu zalétat a nebo jednodušeji seskok s padákem??

Mozek umí být hrozný naznačovač.  Proto jsou naše sny, ty které se nám zdají v noci, tak často ve velkém a přeneseném významu. Tohle náš mozek umí. Obzlášť ten netrénovaný, kterého necháte si dělat, co chce a pak jste zoufalí z přesvědčení, že ho nemůžete ovládat. Dát si správný sen není úplně tak jednoduché, jak se může zdát, o tom se přesvědčíte i v mém e-book Jen správný cíl je Start.

 

Možnosti a cesty existují!

"Nevzdávejte se svých snů jen proto, že Vám na začátku přijdou šílené nebo neuskutečnitelné!"

Na světe se přece děje dost šílených věcí každý den. Nic není nemožné! Nestavte si sami svoje mantinely tam, kde nejsou. To, co se Vám honí hlavou, tam není jen tak. Přemýšlejte o tom! Buďte akční! Jak na akční fázi dosahování snů a našich cílů je pro změnu můj e-book Od úspěchu jste jen myšlenku daleko. Máte v něm k dispozici jak informace, tak způsoby, jak konat. Vzdělávat se, připravit se a pak se pustit do akce, to je jediný recept, který funguje. 

 

Hodně štěstí v akci!

 

Vaše Lenka

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 11. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 7. 3. 2018

Chybí mi motivace

Odpovědět
matejm
matejm 27. 9. 2017

Pro dost lidí je jednodušší se vymluvit a pak si stěžovat,jak to mají těžké

Odpovědět
Tamara
Tamara 27. 9. 2017

S tím naprosto souhlasím

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 212
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.