Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva K.
Eva K.
Vloženo 20. 6. 2018
Líbí se mi

Koncert Pavla Šporcla v Rudolfinu 26. 6. 2018

Eva K.
Eva K.
Vloženo 20. 6. 2018
Líbí se mi
Koncert Pavla Šporcla v Rudolfinu 26. 6. 2018

Koncert Pavla Šporcla v Rudolfinu 26. 6. 2018

Na krásný program plných romantických houslových skladeb se mohou těšit zájemci o koncert českého hudebního virtuose světového formátu, Pavla Šporcla, který vystoupí 26. 6. 2018, od 19:30 hodin v Praze, v Dvořákové síni Rudolfina. Doprovázet ho bude Pražský komorní orchestr s dirigentem Vojtěchem Spurným.

 "S orchestrem PKO jsem hrál ve své kariéře již několikrát. Pokaždé to pro mne bylo velké potěšení a radost ze společného muzicírování. I proto se velmi těším na nadcházející koncert v Rudolfinu, na kterém zahraji Koncert g moll Maxe Brucha, jeden z nejkrásnějších romantických houslových koncertů", řekl ke svému nejbližšímu koncertu v české metropoli Šporcl.

Kromě zmíněné skladby v průběhu večera jsou na programu i dvě další nádherné skladby od Franze Schuberta: Předehra v Italském slohu D dur a Symfonie č. 5 B dur.

Pavel Šporcl vystudoval Pražskou konzervatoř a hudební fakultu Akademie múzických umění u profesora Václava Snítila. V letech 1991-96 studoval v USA na prestižních školách a univerzitách pod vedením vynikajících pedagogů, jako Dorothy De Lay, Itzhaka Perlmana, Masaa Kawasakiho a Dr. Eduarda Schmiedera. Je nositelem významných cen a ocenění, koncertuje po celém světě, spolupracuje s řadou významných umělců, domácích i zahraničních orchestrů.

Ve své dosavadní kariéře spolupracoval s mnoha významnými orchestry, ke kterým patří Česká filharmonie, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Pražská komorní filharmonie, Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra, National Orchestra de France, Liverpoolská královská filharmonie, Orchestre de Paris, Kyoto Symphony Orchestra, Slovinská filharmonie, Suisse de Romande, Sinfonia Varsovia, Slovenská filharmonie, Staatkapelle Weimar a RTE National Symphony Orchestra Dublin.

Světově uznávaný kritik a historik, Henry Roth, zařadil Pavla Šporcla - jako jediného z českých houslistů mladé generace - do své knihy Housloví virtuosové: Od Paganiniho po 21. století.

Koncerty Pavla Šporcla ve svých programech uvádějí prestižní mezinárodní hudební festivaly, jako například Salzburger Festspiele, Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Mezinárodní hudební festival a další.

Jeho rozsáhlý repertoár zahrnuje 40 houslových koncertů, nespočet sonát, komorních a virtuózních děl. Vedle stěžejní klasické hudby koncertuje i s jinými žánry: s cikánskou cimbálovou kapelou Gipsy Way Ensemble odehrál přes 200 vystoupení v mnoha zemích světa, včetně Číny. V roce 2012 nahrál své první pop-crossoverové album Sporcelain, jehož pražskou premiéru uvedl na Terminálu 2 Letiště Václava Havla.

Na koncertních pódiích se setkal s Karlem Gottem, Evou Pilarovou, Vojtěchem Dykem, Ewou Farnou, kapelou Kryštof i Hradišťanem.

Často vystupuje na výchovných koncertech pro školy, které mají díky jeho podání mezi mladými lidmi mimořádný ohlas. Od roku 2011 se také věnuje pedagogické činnosti. Vyučuje hru na housle na hudební fakultě AMU v Praze. Každoročně rovněž působí jako lektor na některých z hudebních kurzů pro mládež.

 

Vstupenky na výše uvedený koncert Pavla Šporcla si můžete zakoupit na https://www.pko.cz/concert(pavel-sporcl-26-06-2018/

Více info o dalších koncertech Pražského komorního orchestra najdete na www.pko.cz

Hezký hudební zážitek

Eva

 

 

Foto: Archiv Pavla Šporcla a Archiv PKO

Video. zdroj Supraphon

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 5. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 2. 6. 2019

Krása, P.Š. je pan houslista

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 115
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.