Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

MarkétaŠ
MarkétaŠ
Vloženo 24. 7. 2019
Líbí se mi

Kolíček pro štěstí: jak jednoduše rozdávat radost

MarkétaŠ
MarkétaŠ
Vloženo 24. 7. 2019
Líbí se mi
Kolíček pro štěstí: jak jednoduše rozdávat radost

Kolíček pro štěstí: jak jednoduše rozdávat radost

S partou rodičů a dětí jsme si udělali výlet do skal na Kokořínsku. Pro zpestření jsme si s sebou vzali dva kolíčky na prádlo a hráli jsme hru, kdy jsme se snažili někomu z nás kolíček nenápadně připnout. Po nějaké době jsme se vždy zastavili a kontrolovali, u koho kolíček právě je, a ten musel vyplnit nějaký úkol.

Jednou se kolíček dostal ke mně. Začala jsem se rozhlížet, komu z nás ho nenápadně připnu, aby u mě nezůstal. Proti nám šla skupinka mladých lidí. A mě hlavou probleskl nápad: přistoupila jsme k dívce ve skupince a řekla jsem jí: „Dobrý den. My hrajeme hru, kdy druhým předáváme kolíček pro štěstí.“ Dívka se rozzářila a řekla: „Jé, děkuju!“ A každá jsme pokračovala dál svým směrem.

Ve mně zůstal nečekaně silný pocit radosti z dívčina úsměvu. A uvědomila jsem si, že i mě by zaplavil příjemný pocit, kdyby mi někdo cizí jen tak předal kolíček pro štěstí.

 

A tak jsem v tom zkusila pokračovat. Založila jsem stránky www.KolicekProStesti.cz, kde jsem svůj nápad vysvětlila: pokud vám někdo předá Kolíček pro štěstí, chtěl vám jednoduše udělat radost. Pošlete Kolíček a tím i radost a přání štěstí dál.

Zároveň jsem si koupila dřevěné kolíčky a na ně jsem tuto webovou adresu napsala, aby každý, komu Kolíček pro štěstí předám, mohl jednoduše přes web zjistit, o co jde.

 

Když teď někam jdu, předávám lidem Kolíček pro štěstí se slovy: „Dobrý den, já vám chci popřát hezký den a tady máte ode mě kolíček pro štěstí. Můžete si ho nechat nebo poslat dál.“ Je to zajímavý zážitek. Lidé se nejprve zatváří překvapeně a pak se usmějí a poděkují. Je na nich vidět, jak jim tato maličkost udělá radost a věřím, že je třeba i příjemně přeladí. I pro mě je to velmi obohacující, protože nyní chodím po ulici s jiným pocitem: místo nepřítomného výrazu jdu, usmívám se na lidi a dívám se, komu z nich Kolíček pro štěstí předám. Naladí to tak příjemně i mně samotnou.

Pojďte se přidat. Je to jednoduché. Na dřevěný kolíček tenkou fixou (nejlépe permanentní např. na popis DVD) napište www.KolicekProStesti.cz. A můžete hned začít rozdávat nejen Kolíčky, ale i úsměv a přání štěstí. Kolíčky můžete rozdávat všude možně. Já to zkusila na ulici, v dopravním prostředku i na výletě. Jistě vás napadne spousta dalších možností.

Webovou adresu je potřeba napsat na rozdávaný Kolíček proto, aby obdarovaný mohl zjistit, o co jde, a tak se i on mohl připojit k šíření úsměvu a radosti pomocí Kolíčků pro štěstí.

 

Šíření Kolíčků je drobnost, která nás skoro nic nestojí, přitom úsměvem a radostí obohatí hned dva lidi, vás i obdarovaného. Každý úsměv, který takto do světa přidáme, způsobí, že budeme mít k sobě blíž a všichni budeme o kousek šťastnější. Takto oboustranně způsobená radost se bude šířit dál. A na světě tak bude i naším přispěním o kousíček lépe.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 27. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 26. 3. 2020

krásné

Odpovědět
lemur
lemur 25. 7. 2019

Super nápad.

Odpovědět
Ovace
Ovace 24. 7. 2019

úžasné

Odpovědět
gustawka
gustawka 24. 7. 2019

skvělý nápad

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 305
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.