Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 2. 9. 2019
Líbí se mi

KNIŽNÍ RECENZE: Jak za 12 měsíců mít svůj fungující byznys?

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 2. 9. 2019
Líbí se mi
KNIŽNÍ RECENZE: Jak za 12 měsíců mít svůj fungující byznys?

KNIŽNÍ RECENZE: Jak za 12 měsíců mít svůj fungující byznys?

Chcete začít podnikat?

Potřebujete upřesnit svůj cíl a vědět, co všechno vás čeká, kde sehnat zákazníky a kde si vytvořit stabilní příjmy i bez ohledu na aktuální situaci?

Potřebujete třeba jenom VĚDĚT, co by vás bavilo?

„Cíl není jenom místo, kam chceme dojít. Cílem je i samotná cesta k němu. Tato poučka mi pomáhá hlavně ve chvíli, kdy si uvědomím, že jsem na ni zapomněla. Někdy věnuji tolik času starostem o cíl, o výsledky a úspěch, že zapomenu na to, jak důležitý je každý moment na cestě k nim. Každý den byste měli věnovat chvilku času a s vděčností vzpomenout na to, co máte. Pokud to neděláte, měli byste se věnovat něčemu jinému. Protože všechno co máte, máte právě teď, zrovna v tuto chvíli.“

To se sice dostáváme na samý konec knihy s předlouhým názvem Jak s pomocí internetu vytvořit pravidelný příjem za 12 měsíců, ale za námi už v tuhle chvíli je kus pořádné cesty sebepoznání. Když to vezmu úplně z nadhledu tak ty části, které se tu věnují našemu sebeuvědomění a hodnotě naší práce, našeho času – jsou platné pro úplně každého. Nejen pro toho, kdo chce pracovat sám na sebe finančně, ale pro každého, pro koho je jeho práce a zaměstnání životním stylem, snem, cílem.

Úspěchem je totiž síla vůle

Velká část knihy je věnována tomu, abychom si vůbec nějak uvědomili, co chceme v životě dělat. Co je tématem vaší „volné nohy“ a abychom v sobě vygenerovali to pravé nadšení, které udrží naši ochotu, píli a vytrvalost na tom všem tvrdých 12 měsíců pracovat. U této části si uvědomíte, jak jsme často unaveně liknaví a líní vůbec přijít na to, co by pro nás bylo ideální, důvody mohou být samozřejmě různé. Ale také si uvědomíme, že i kdyby jeden sen nebyl možný, tak v zásobě nám osud do vínku dává plán b, nebo c…

Já žiju plán b a jsem spokojená, protože se snoubí s rodinou. Plán a by nejspíše nemohl. A musím říci, že jsem přestala snít o něčem, co je nedosažitelné a dala se do práce na tom, co mám – a ejhle, začalo to růst. Nejsou dny jenom růžové, zdaleka ne, nevýhod má práce na volné noze celou řadu, ale jde o to uvědomit si ten cíl. Tu cestu. Ty výhody. A žít s tím ve spokojenosti.

Síla vůle je základem úspěchu a schopnost zvládat neúspěch. Zvednout se a jít dál. Prožít a přežít temné dny. Je to něco, co je snad pro jakékoliv samostatné podnikání typické a neobejdete se bez toho. Autorka to často opakuje a děkuji za to – člověk pak ví, že v tom není sám.

Posílí nás také praktickými tipy, ukáže mnoho zkratek, jak si ulevil, nedělat začátečnické chyby a rovnou jít tam, kde naše snaha o sebeprosazení v oboru bude úspěšná. Často jsem v jejích radách cítila kromě praktičnosti a otevřenosti i snahu podpořit sebevědomí, uvědomit si, CO chcete na sobě prezentovat a uvědomit si, CO přesně dáváte světu.

Protože když tyto dvě věci víte, tak máte napůl vyhráno.

Pro české poměry dost dobrá kniha

Poskytuje základní přehled o tom, co vás čeká, pokud si chcete založit živobytí, které bude generovat příjmy z online prostředí. Ukáže i jiným podnikatelským profesím, jak si uvědomit svou „značku“ a jak se prezentovat v online prostředí, protože pro každého tam je obrovské množství potenciálních zákazníků. Ukazuje také jiné způsoby výdělku (affiliate například), které můžete spojit už s tím, co děláte.

Studnice nápadů, které mohou přijít vhod.

Mapa dovedností, o kterých je dobré vědět a naučit se je a předejít tak zdlouhavým chybám a začátečnickým ztrátám.

Ale hlavně je to skvělá motivační kniha, která skutečně umí minimálně to, co autorka v začátku píše – pomůže vám uvědomit si, co byste chtěli dělat jako uspokojující povolání.

Česká podpora knihy: www.pravdielnyprijemonline.cz a originál: www.retireyoung.com.au (heslo: passion99)

Vydalo nakladatelství IFP Publishing, www.ifp-publishing.cz, 2019

Kniha je dostupná zde: https://www.ifp-publishing.cz/zivotni-styl/jak-s-pomoci-internetu-vytvorit-pravidelny-prijem-za-12-mesicu/

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

Díky za zajímavý článek, nicméně, to co bych potřebovala, to se asi nedozvím. Zkoušela jsem ty odkazy, co tam máte ve článku a bohužel ani jeden neexistuje. Ani na webu jsem nic nenašla - kromě tohoto článku. Škoda, potřebovala jsem, nějakou inspiraci na můj web na internetu a jak se prezentovat. Našla jsem jen odkazy typu https://topranker.cz/pr-clanky/, ale ještě jsem to nezkoušela. Pokud by to ale bylo možné, přečetla bych si tu knihu, o které píšete. Můžete sem dát odkazy, které by fungovaly? Díky Karolína

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 3. 7. 2019

děkuji za informaci o knize, je to zajímavé

Odpovědět
gustawka
gustawka 3. 7. 2019

určitě užitečná kniha

Odpovědět
Babina
Babina 3. 7. 2019

Super článek

Odpovědět
lemur
lemur 3. 7. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

2 922
testovaných produktů
85 755
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.