Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 2. 9. 2019
Líbí se mi

KNIŽNÍ RECENZE: Jak za 12 měsíců mít svůj fungující byznys?

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 2. 9. 2019
Líbí se mi
KNIŽNÍ RECENZE: Jak za 12 měsíců mít svůj fungující byznys?

KNIŽNÍ RECENZE: Jak za 12 měsíců mít svůj fungující byznys?

Chcete začít podnikat?

Potřebujete upřesnit svůj cíl a vědět, co všechno vás čeká, kde sehnat zákazníky a kde si vytvořit stabilní příjmy i bez ohledu na aktuální situaci?

Potřebujete třeba jenom VĚDĚT, co by vás bavilo?

„Cíl není jenom místo, kam chceme dojít. Cílem je i samotná cesta k němu. Tato poučka mi pomáhá hlavně ve chvíli, kdy si uvědomím, že jsem na ni zapomněla. Někdy věnuji tolik času starostem o cíl, o výsledky a úspěch, že zapomenu na to, jak důležitý je každý moment na cestě k nim. Každý den byste měli věnovat chvilku času a s vděčností vzpomenout na to, co máte. Pokud to neděláte, měli byste se věnovat něčemu jinému. Protože všechno co máte, máte právě teď, zrovna v tuto chvíli.“

To se sice dostáváme na samý konec knihy s předlouhým názvem Jak s pomocí internetu vytvořit pravidelný příjem za 12 měsíců, ale za námi už v tuhle chvíli je kus pořádné cesty sebepoznání. Když to vezmu úplně z nadhledu tak ty části, které se tu věnují našemu sebeuvědomění a hodnotě naší práce, našeho času – jsou platné pro úplně každého. Nejen pro toho, kdo chce pracovat sám na sebe finančně, ale pro každého, pro koho je jeho práce a zaměstnání životním stylem, snem, cílem.

Úspěchem je totiž síla vůle

Velká část knihy je věnována tomu, abychom si vůbec nějak uvědomili, co chceme v životě dělat. Co je tématem vaší „volné nohy“ a abychom v sobě vygenerovali to pravé nadšení, které udrží naši ochotu, píli a vytrvalost na tom všem tvrdých 12 měsíců pracovat. U této části si uvědomíte, jak jsme často unaveně liknaví a líní vůbec přijít na to, co by pro nás bylo ideální, důvody mohou být samozřejmě různé. Ale také si uvědomíme, že i kdyby jeden sen nebyl možný, tak v zásobě nám osud do vínku dává plán b, nebo c…

Já žiju plán b a jsem spokojená, protože se snoubí s rodinou. Plán a by nejspíše nemohl. A musím říci, že jsem přestala snít o něčem, co je nedosažitelné a dala se do práce na tom, co mám – a ejhle, začalo to růst. Nejsou dny jenom růžové, zdaleka ne, nevýhod má práce na volné noze celou řadu, ale jde o to uvědomit si ten cíl. Tu cestu. Ty výhody. A žít s tím ve spokojenosti.

Síla vůle je základem úspěchu a schopnost zvládat neúspěch. Zvednout se a jít dál. Prožít a přežít temné dny. Je to něco, co je snad pro jakékoliv samostatné podnikání typické a neobejdete se bez toho. Autorka to často opakuje a děkuji za to – člověk pak ví, že v tom není sám.

Posílí nás také praktickými tipy, ukáže mnoho zkratek, jak si ulevil, nedělat začátečnické chyby a rovnou jít tam, kde naše snaha o sebeprosazení v oboru bude úspěšná. Často jsem v jejích radách cítila kromě praktičnosti a otevřenosti i snahu podpořit sebevědomí, uvědomit si, CO chcete na sobě prezentovat a uvědomit si, CO přesně dáváte světu.

Protože když tyto dvě věci víte, tak máte napůl vyhráno.

Pro české poměry dost dobrá kniha

Poskytuje základní přehled o tom, co vás čeká, pokud si chcete založit živobytí, které bude generovat příjmy z online prostředí. Ukáže i jiným podnikatelským profesím, jak si uvědomit svou „značku“ a jak se prezentovat v online prostředí, protože pro každého tam je obrovské množství potenciálních zákazníků. Ukazuje také jiné způsoby výdělku (affiliate například), které můžete spojit už s tím, co děláte.

Studnice nápadů, které mohou přijít vhod.

Mapa dovedností, o kterých je dobré vědět a naučit se je a předejít tak zdlouhavým chybám a začátečnickým ztrátám.

Ale hlavně je to skvělá motivační kniha, která skutečně umí minimálně to, co autorka v začátku píše – pomůže vám uvědomit si, co byste chtěli dělat jako uspokojující povolání.

Česká podpora knihy: www.pravdielnyprijemonline.cz a originál: www.retireyoung.com.au (heslo: passion99)

Vydalo nakladatelství IFP Publishing, www.ifp-publishing.cz, 2019

Kniha je dostupná zde: https://www.ifp-publishing.cz/zivotni-styl/jak-s-pomoci-internetu-vytvorit-pravidelny-prijem-za-12-mesicu/

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 28. 5. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 522
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.