Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Luciana
Luciana
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi

Knížky, které vám pomohou v podnikání I.

Luciana
Luciana
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi
Knížky, které vám pomohou v podnikání I.

Knížky, které vám pomohou v podnikání I.

Ráda čtu, nejsem jako holky co recenzují knihy a jsou schopné přečíst okolo deseti knih měsíčně, ale snažím se alespoň jednu za měsíc přečíst. Ne všechny knihy se týkají psychologie a podnikání, člověk potřebuje i oddychovky.

V začátku podnikání jsem měla mnoho neznámých a kromě vyhledávání článků jsem si oblíbila několik knih.

Čtyřhodinový pracovní týden - Timothy Ferriss

l88296

V době kdy jsem knihu četla tu ještě cloud a outsourcing nebyli populární, ale dnes nám to přijde jako samozřejmost. Pokud plánujete podnikání stylem podnikání z pláže, určitě vám to přinese spoustu dobrých poznatků a nápadů. Neříkám, že vše se dá v Čechách využít, třeba virtuální asistentku si v indii nenajmete, ale již existují i české. Myslím, že vám kniha pomůže zamyslet se nad úkony které každý den děláme a zda je opravdu musíme dělat my, a zda jsou opravdu nezbytné pro podnikáni.

 

Sama sobě šéfem - Alexandra John

big_sama-sobe-sefem-268957

Doporučuji pro úplné začátečníky. Vřele doporučuji hlavně ženám, které váhají zda jde dohromady podnikání a děti. Autorka se zde věnuje základním otázkám, které si můžete před odchodem na dráhu podnikatelky položit. Protože již se pohybuji v podnikání nějaký čas, tak jsem knihu přečetla rychle a spíš jsem si určité informace osvěžila, ale pokud začínáte, pak jí doporučuji začít.

 

 

Podnikání z pláže - Stanislava Mrázko
podnikani_z_plaze

Tak co říci o této knize. No, pokud jste na počátcích s úvahami zda podnikat, v čem podnikat, jestli opravdu zkusit digitální nomádství, pak by vás tato kniha mohla motivovat. Za mě prodej e-booků je již tak rozšířený fenomén, že pokud byste chtěli prorazit, pak musíte mít co nabídnout. Kniha je vlastně příběh Stáni o tom jak začínala. Ale moc praktických rad tu oproti Restartu a knize Sama sobě šéfem nenajdete. Ale pokud potřebujete motivaci a čtení na pláž, pak ano, jděte do toho a přečtěte si ji.

 

Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem - Jason FriedDavid H. Hansson

6571f083781c4e1557a1b56fe48ad9fbNezáleží jestli podnikáte dlouho nebo jste úplný začátečník. Tahle kniha vám ukáže začátky, ale i problémy se kterými se můžete setkat v průběhu podnikání. I po několika letech v obou je dobré si oprášit základy a popřípadě se inspirovat. Dovedlo mě to zase k dobrým myšlenkám a činům které po čase vynecháte. Prostě restart myšlení. Rozhodně by tato kniha neměla chybět na poličce podnikatele.

 

Jab, Jab, Jab, Right Hook: How to Tell Your Story in a Noisy Social World - Gary Vaynerchuk

61eRCiTDr7L._SX258_BO1,204,203,200_

Průnik sociálními sítěmi. Ani nevím jestli již knížka je v češtině, ale i v angličtině je jednoduchá na četbu. Najdete tu popis nejdůležitějších sociálních sítí a co víc ukázky dobrých a špatných postů na sociálních sítích. I komentář proč a co dobře. Dobrá inspirace, ale četla jsem to dlouho, nemohla jsem spoustu informací pochytit tak rychle. Za mě nadčasová knížka, doporučuji.

 

A oddychovka na závěr:

O Psaní - Stephan King

o-psani-9788073061883.280299474.1475006492

Velká oddychovka, je to částečně životní příběh Kinga a několik kapitol je tu věnovaných postřehům co a jak psát. Že by se člověk měl vyvarovat přes přílišnému užívání přídavných jmen atd. Milou a zábavnou formou byl popsán tvůrčí proces. Nehledejte v tom příručku pro spisovatele. Ale pro pobavení a uvědomění to bylo dostačující. Jako podnikatel či kreativec potřebujete světu zdělit pocity a to že tu vlastně jste. A tohle by vám mohlo pomoci.

 

 

Knihu od Roberta Vlacha Na volné noze jsem ještě nečetla a velmi se těším až se do ní pustím. Máte ji někdo přečtenou?

Knížek je mnoho a příště se podíváme na knihy se zaměřením na copýky a fotografy a knihy které vám pomohou s komunikací.

Jaká knížka vás ovlivnila?

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 6. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 491
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.